Dowiedz się więcej...

Dobry wzrok to podstawa, chociaż wielu z nas, by dobrze widzieć, potrzebuje jego korekcji. Służą temu okulary i soczewki kontaktowe. Profesjonalnie dobrane zapewniają pełen komfort, bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Jednak okulary i soczewki nosimy również ze względów estetycznych np. designerskie oprawki czy szkła kontaktowe, które zmieniają kolor tęczówki, pozwalają zmienić image w kilka sekund.

Nie dziwi więc, że branża optyczna rozwija się coraz bardziej - oferując swoim klientom zarówno coraz to nowsze produkty, jak i usługi. Indeksowane szkła w okularach, soczewki, które można nosić bez przerwy przez całą dobę, badania okulistyczne w salonie optycznym to dzisiaj standard.

Jeżeli szukasz najlepszych firm z branży optycznej i chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat proponowanych na tym rynku rozwiązań, skorzystaj z naszego serwisu. Czekają tu na Ciebie branżowe aktualności, artykuły tematyczne, przybliżony cennik usług i produktów, słownik terminów związanych z optyką oraz rankingi najlepszych firm z branży. Sprawdź je i poszerz swoją wiedzę ekspercką!

Optycy

Optyk jest specjalistą od okularów. Zajmuje się ich wykonywaniem: zarówno, gdy chodzi o dobór i osadzenie szkieł korekcyjnych, jak i profilowanie oprawek. Do optyka możesz się również zgłosić, jeśli Twoje okulary potrzebują regulacji bądź naprawy - pomoże Ci niezawodnie.

Dziś optycy coraz częściej poszerzają swoje umiejętności, stając się jednocześnie optometrystami, a więc specjalistami jeśli chodzi o dobieranie korekcji optycznej. Specjalista ten pomoże określić odpowiednią moc szkieł korekcyjnych, a także np. rozstaw i położenie źrenic oczu - tak, by wykonane szkła zapewniały jak najlepsze widzenie.

Salony optyczne to również miejsca, gdzie możesz liczyć na fachowe porady, gdy chodzi o dobór soczewek kontaktowych, a także kwestie takie, jak dopasowanie opraw okularowych do kształtu twarzy czy pielęgnacja okularów i soczewek. Wybierz się tu również, jeśli potrzebne Ci okulary przeciwsłoneczne, które zagwarantują pełną ochronę przed szkodliwym wpływem promieniowania.

Okulary

Nosimy je przede wszystkim, by skorygować wadę wzroku, ale także po to, by zmienić image. Dziś okulary to praktyczny, ale i designerski gadżet, który ułatwia życie i zapewnia świetny wygląd. Warto więc, wybierając parę dla siebie, postawić na produkt z wysokiej półki: o swój wzrok trzeba dbać profesjonalnie.

Dobierając okulary, zwróć uwagę zarówno na kształt oprawek, jak i na szkła - bardzo ważne, byś czuł się w nich komfortowo na co dzień. Dziś standardem stają się te z powłoką antyrefleksyjną, zapobiegającą odbijaniu się promieni słonecznych, a także jeśli Twoja wada wzroku jest większa, polecane są szkła indeksowane. Są cieńsze od klasycznych plastikowych szkieł, a zapewniają jednocześnie tak samo dobrą korekcję.

Gdy chodzi o oprawki, pamiętaj, że między metalowymi a popularnymi dziś plastikowymi jest znacząca różnica konstrukcyjna - plastikowe nie posiadają tzw. nosków, które umożliwiają ich precyzyjne wyregulowanie. Kiedy więc będziesz mierzyć je w salonie, upewnij się, że dobrze leżą już za pierwszym razem - to najlepsza gwarancja, że będziesz się w nich czuć komfortowo.

Soczewki kontaktowe

Wygodniejsze niż okulary, ponieważ zapewniają pełen kąt widzenia z odpowiednią korekcją i nie parują, gdy wchodzisz do cieplejszego pomieszczenia. Mowa o soczewkach kontaktowych. Dziś stosujemy je coraz częściej i chętniej - zapewniają coraz wyższy komfort, a jednocześnie ich ceny z roku na rok są bardziej przystępne.

Wybierając soczewki kontaktowe, masz szeroki wybór, szczególnie gdy chodzi o maksymalny czas ich użytkowania. Możesz postawić na soczewki miesięczne, dwutygodniowe, tygodniowe, czy jednodniowe. Miesięczne gwarantują najniższy koszt dzienny użytkowania, ale wymagają uważnej pielęgnacji z wykorzystaniem specjalnego płynu. Jednodniowe, które po użyciu wyrzuca się po prostu do kosza, zapewniają największy komfort i są uznawane za najbezpieczniejsze, ale wymagają większej inwestycji finansowej.

Warto podkreślić, że choć soczewki można dziś kupić z łatwością przez Internet, warto wybrać się do okulisty bądź salonu optycznego, by profesjonalnie dobrać ich typ czy krzywiznę bądź średnicę. Dzięki temu masz pewność, że nosisz szkła kontaktowe w pełni dopasowane do potrzeb Twoich oczu.

Artykuły

Okulary czy soczewki kontaktowe? Zalety i wady obu rozwiązań
Soczewki i okulary skutecznie korygują większość wad wzroku. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety i wady. Zobacz, kiedy warto wybrać okulary a kiedy soczewki
Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?
Sprawdź, jak dobrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne • Przeczytaj, jaki kolor szkła wybrać i jak dobrać oprawki do kształtu twarzy • Rodzaje okularów
Najlepsze oprawki okularowe i usługi optyczne na najwyższym poziomie z zakładem optycznym z Zakładem Optycznym Łukasz Wajdzik
Jeśli chcą Państwo dobrać najlepsze dla siebie okulary wraz z oprawkami, to polecamy zapoznać się z ofertą Zakładu Optycznego Łukasz Wajdzik z Brenny.
Badanie wzroku i dobór metody korekcji – poznaj ofertę salonu optycznego Vision Expert!
Regularne badanie wzroku to bardzo ważna kwestia. Możemy je wykonać w salonie optycznym Vision Expert, który znajduje się w Lesznie. Sprawdź koniecznie!
Okulary progresywne w korekcji wad wzroku
Szkła progresywne w pełni zastępują kilka par okularów, gwarantując komfortowe użytkowanie. W jaki sposób działają? Nie zwlekaj,kliknij i sprawdź już teraz!
Salon Optyczny Anna Mazurek – wszystko o okularach do komputera
Jakie są najlepsze okulary do pracy przy monitorze? Specjaliści z Salonu Optycznego A. Mazurek wyjaśniają zalety szkieł blokujących światło niebieskie.
Okulary dla zdrowia, ale i dla niepowtarzalnego stylu
Najlepsze salony optyczne zatrudniają optometrystów wykonujących badania dotyczące wad wzroku oraz optyków radzących, jakie okulary i oprawki wybrać.
Na czym polega optometryczne badanie wzroku w salonie optycznym Optometria Orkisz?
Narząd wzroku jest jednym z najważniejszych w ludzkim organizmie. Jak o niego dbać? Można poddać się badaniu optometrycznemu. Na czym polega i gdzie je wykonać.

Rankingi

Znajdź najlepsze salony optyczne