Materiał Partnera

Okulary vs. soczewki kontaktowe

Okulary vs. soczewki kontaktowe

Im jesteśmy starsi, tym ryzyko pojawienia się u nas problemów ze wzrokiem jest większe. Naszym oczom z pewnością nie służą wielogodzinne prace biurowe i sesje przed monitorem komputera. Na szczęście, wiele wad można korygować przy pomocy tradycyjnych okularów bądź soczewek kontaktowych. Jakie są między nimi różnice i które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku?

Czy soczewki są lepsze niż okulary? Która opcja jest wygodniejsza? Jeśli liczysz na jednoznaczne rozstrzygniecie tej kwestii, niestety musimy Cię rozczarować – każda metoda korekcji ma swoje mocniejsze i słabsze strony, a wybór tej optymalnej to kwestia indywidualna. Wszystko zależy od naszej wady wzroku oraz oczekiwań.

Okulary korekcyjne

W obecnych czasach okulary przestały być wstydliwą koniecznością, a stały się modnym dodatkiem. Na ich zakup decydują się nie tylko osoby z wadami wzroku, o czym świadczy wzrost popularności tak zwanych „zerówek”. Wielu z nas uważa, że okulary podkreślają osobowość i dodają pewności siebie. Ogromny wybór dostępnych oprawek sprawia, że wszyscy mamy szansę dopasować kształt okularów do owalu twarzy oraz barwę, która podkreśli kolor oczu. Okulary mają także pewne wady – przede wszystkim nieodpowiednio dobrane mogą być niewygodne, dlatego przy ich doborze warto zasięgnąć porady specjalisty. Pomocy należy szukać w renomowanych salonach, takich jak Zakład Optyczny Liliany Błaszczak w Łodzi. Kolejnym minusem okularów jest fakt, że naprawdę dobrze widzimy tylko, gdy patrzymy na wprost – gdy zerkamy bokiem, górą lub dołem, obraz jest nieco zniekształcony. Okulary mogą także przeszkadzać osobom aktywnym fizycznie.

Soczewki kontaktowe

Doskonale sprawdzają się w wypadku osób, które uprawiają sporty. Jeśli jeździsz na rowerze, biegasz lub tańczysz – koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w soczewki kontaktowe. Ich kolejnym atutem jest dyskrecja, wygoda i lekkość. Co więcej – soczewki, w przeciwieństwie do tradycyjnych okularów, nie parują przy zmianach temperatury. Jednak nie jest to rozwiązanie pozbawione wad – ich zakładanie wymaga pewnej wprawy, a użytkowanie nie jest polecane każdemu. Soczewek kontaktowych nie powinny stosować osoby z oczami wrażliwymi i podatnymi na infekcje.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy soczewki kontaktowe, czy okulary, warto przed ich zakupem znaleźć sprawdzony zakład optyczny. Jego pracownicy pomogą nam wybrać produkt, który spełni nasze indywidualne oczekiwania. Warto także pamiętać, że u wielu osób bardzo dobrze sprawdza się naprzemienne stosowanie okularów i soczewek.

Opracowanie:
Łódź, Kilińskiego 36
tel. 42 632 63 88
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz