Artykuł sponsorowany

W jaki sposób działają okulary progresywne?

W jaki sposób działają okulary progresywne?

Nie każdy wie, że upływa kilka dni, zanim nasz mózg i narząd wzorku w odpowiedni sposób przystosują się do korzystania z danych okularów. Stan przejściowy, który może trwać od kilku godzin do kilku dni, nie jest jednak niebezpieczny dla zdrowia. Tak jest w przypadku soczewek progresywnych, których zadaniem jest korekcja widzenia zarówno do dali, jak i bliży. Z tego rodzaju okularów najczęściej korzystają osoby po pięćdziesiątym roku życia. Ich wady są związane z wiekiem.

Czym są nowoczesne okulary progresywne?

Okulary progresywne zaliczane są dzisiaj do najbardziej innowacyjnych wyrobów optycznych, pozwalających na płynne przechodzenie od widzenia obiektów w dali, bliży, czy tych pośrednich. Warto przy tym wiedzieć, że soczewki te przeznaczone są najczęściej dla osób z niewielkimi wadami, lub tymi postępującymi wraz z wiekiem. W innym wypadku należy najczęściej stosować odpowiednie okulary według wskazań lekarza okulisty. Jeśli chodzi zaś o sam zakup soczewek progresywnych, można je znaleźć w zasadzie w każdym salonie optycznym. Nie każdy z nich jest jednak w stanie zapewnić najwyższą jakość oferowanych produktów, przy ich niskich cenach. Dzisiaj najlepiej wybierać salony optyczne zatrudniające okulistów i optometrystów, co znacznie ułatwia dobranie odpowiednich szkieł. Dla wielu osób ważna jest również stylistyka, dlatego coraz większa liczba pracowników tego typu punktów jest przeszkolona również w wizażu. Tak jest między innymi w firmie optycznej MIR Wójcik, która oferuje okulary progresywne, okulary dwuogniskowe, okulary z antyrefleksem, szkła indeksowe, okulary dla kierowców fotochromy, okulary przeciwsłoneczne i pryzmatyczne, folie pryzmatyczne, okulary dla dzieci, a także soczewki ochronne.

Jak działają okulary progresywne?

Szkła okularów progresywnych można podzielić na cztery najważniejsze obszary, które odpowiadają za usprawniony proces widzenia. Górna część soczewki odpowiedzialna jest za widzenie w dali – prowadzenie samochodu, oglądanie telewizji, zachwycanie się pięknymi widokami. Obszarem bliży szkła jest jego dolna część, bez ich krańców, które zwane są częścią peryferyjną – najczęściej wzrok nie wykorzystuje tego elementu okularów, dlatego nie mają one żadnego znaczenia korekcyjnego. Obszar bliży oczywiście wpływa na nasze widzenie przedmiotów, znajdujących się w niewielkiej odległość, a najczęściej w naszym bezpośrednim otoczeniu. Ostatnim ważnym elementem szkieł progresywnych jest ich sam środek. To on pozwala na widzenie pośrednie, czyli na płynne przechodzenie skupienia obrazu dalekiego i bliskiego. Oczy dzięki temu nie męczą się i są również idealnie przystosowane do widzenia obiektów w pośrednim zasięgu, np. komputer w biurze.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz