Materiał Partnera

Ocieplenia domów styropianem – czy nadal jest to opłacalne?

Ocieplenia domów styropianem – czy nadal jest to opłacalne?

Dzisiaj technologia termoizolacji elewacji znacznie wyewoluowała. Można się bowiem spotkać na rynku między innymi z wysokimi jakościowo pustakami wypełnionymi w swoim wnętrzu wełną mineralną, co pozwala uniknąć konieczności wykonywania termomodernizacji. O ile jest to technologia, którą można stosować w nowym budownictwie, tak przy modernizacjach oraz remontach, należy wybierać inne formy ocieplenia. Tu wciąż olbrzymie znaczenie ma styropian! Dowiedz się, dlaczego jego zastosowanie jest takie opłacalne.

Uniwersalność zastosowania i taniość

Styropian to materiał, który jest prosty w produkcji, a także transporcie oraz obróbce. To między innymi dlatego nawet pianka poliuretanowa, czy wełna mineralna, nie spowodowały znacznego obniżenia popytu na właśnie styropian. Jego olbrzymią zaletą i różnicą, w porównaniu z innymi izolatorami termicznymi, jest to, że jest bardzo uniwersalny. Stosowany jest do izolacji ścian zewnętrznych, do izolacji akustycznej stropów, do izolacji ścian piwnic i fundamentów, a nawet do izolacji stropodachów płaskich i dachów skośnych!

Szybki montaż dzięki elementom prefabrykowanym

Jeśli chodzi o montaż dociepleń styropianowych, warto wiedzieć, że dzisiaj można spotkać się między innymi z płytami z tego materiału, które są szybsze w przytwierdzaniu do elewacji. Pójście w stronę technologii prefabrykacyjnej, a także stały rozwój techniczny ważnych materiałów wykończeniowych w postaci klejów, zapraw i tynków, powoduje zaś, że styropian jest obecnie najchętniej wybieranym systemem izolacyjnym zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym, gospodarczym, komercyjnym, czy publicznym.

Wysokie parametry techniczne

Dzisiejszy styropian produkowany na potrzeby budownictwa wyróżnia się bardzo wysokimi parametrami technicznymi. Wysoka izolacyjność termiczna pozwala na ograniczenie rachunków za ogrzewanie o 40% w skali całego roku. We wnętrzach tworzony jest zaś przyjemny mikroklimat i odpowiednia temperatura – latem chłód, a zimą ciepło. Nie bez znaczenia ma jednak marka i rodzaj styropianu. Tu warto między innymi wymienić nowoczesny grafitowy styropian TERMONIUM PLUS fasada, który posiada certyfikacje Instytutu Techniki Budowlanej – poproś zatem swojego wykonawcę o zastosowanie właśnie takiego wyrobu.

Atrakcyjna cena

Stosowanie styropianu do docieplania budynków jest wciąż bardzo opłacalne zarówno jakościowo, jak i cenowo. Prace montażowe, a następnie wykończeniowe trwają bowiem w tejże technologii bardzo krótko. Takie firmy, jak Tomdom Usługi Budowlane, są w stanie w zaledwie kilka dni wykonać pełną termomodernizację domu jednorodzinnego! 

Opracowanie:
Suchowola, Goniądzka 41
tel. 880 167 522
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz