Artykuł sponsorowany

Zalety budowy domu pod klucz

Zalety budowy domu pod klucz

Budowa domu „pod klucz” z jednym wykonawcą przynosi bardzo dużo korzyści, zwłaszcza w przypadku kupna lokum w dużym mieście i dogodnej lokalizacji. Jedną z największych zalet jest kwota, za jaką możemy taki dom wybudować – jest ona znacznie mniejsza niż ta, którą trzeba wydać na kupno mieszkania. Co jeszcze należy wziąć pod uwagę, decydując się na budowę domu z jednym wykonawcą? W poniższym artykule przedstawiamy kilka zalet takiego rozwiązania.

Określenie ceny i terminu zakończenia budowy

Firma, która specjalizuje się w budowie domów „pod klucz”, z reguły jest w stanie w miarę precyzyjnie (mogą pojawić się drobne odchylenia) określić koszty całego przedsięwzięcia. Dzięki temu już na starcie wiemy, ile należy zainwestować w wymarzony dom. Ponadto fachowcy potrafią podać dokładny termin zakończenia całej budowy, aczkolwiek przez niespodziewane okoliczności, np. przedłużającą się zimę, początkowa data może się trochę przesunąć. 

Logistyka budowy i użytkowane materiały na głowie wykonawcy

W przypadku współpracy z jednym wykonawcą nie przejmujemy się logistyką przedsięwzięcia oraz ewentualną nadwyżką materiałów. Wszystkie prace i uzgodnienie terminów, aby na budowie nie było przestojów, leżą po stronie firmy, dzięki czemu nie musimy martwić się o ewentualne opóźnienia kolejnych podwykonawców i zgranie ich robót w określonym czasie.

Co do materiałów – problem mogą mieć osoby decydujące się na budowę domu metodą gospodarczą, ponieważ w przypadku sporego przeszacowania ilości materiałów, mogą być stratni na bardzo dużą kwotę. Jeżeli zakup materiałów bierze na siebie wykonawca domu „pod klucz”, ich nadwyżka, która zwykle jest wliczona w koszty, zostanie przez niego spożytkowana na innej budowie.

Co jeden wykonawca, to nie kilku

Jeden wykonawca to również przejrzystość reklamacji, ponieważ zawsze wiadomo, do kogo kierować ewentualnie zastrzeżenia w trakcie budowy. Zarówno wykonawcę, jak i klienta wiąże umowa, dzięki czemu obie strony są zobowiązane dopełnić wszelkich formalności, ale w przypadku reklamacji to wykonawca jest odpowiedzialny za usterki i łatwo wyegzekwować od niego poprawki.

Jeden wykonawca to także pewność najwyższej jakości usług – zauważa specjalista z firmy budowlano-projektowej Kowalski-System. – W takim kompleksowym przedsięwzięciu, jak budowa domu w systemie „pod klucz” żadna firma nie może pozwolić sobie na popełnienie błędu już na samym początku, np. na etapie fundamentów. Usterka tego typu będzie miała wpływ na kolejne prace, a trzeba będzie ją naprawić, co dla wykonawcy jest mało opłacalne. Wobec tego będzie on dokładać wszelkich starań, aby każdą, nawet najdrobniejszą czynność przeprowadzić z należytą starannością. 
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz