Materiał Partnera

Nowoczesny dach od producenta

Nowoczesny dach od producenta

Budowanie domów w dzisiejszych czasach wkracza już w całkiem nową fazę, a tradycyjne zbijanie desek szkieletu na placu budowy można włożyć między karty historii. Coraz częściej do budowy domów wykorzystywane są gotowe elementy, a nawet całe budynki są składane jak klocki lego.

Budowa domu jak składanie klocków

Nowoczesne firmy zajmujące się produkcją prefabrykatów budowlanych z każdym rokiem robią krok do przodu, proponując swoim klientom coraz lepsze rozwiązania. Postęp ten ma na celu zarówno skrócenie czasu budowy, jak i obniżenie kosztów ponoszonych zazwyczaj na materiały i zatrudnianie ekipy fachowców. Nowoczesne domy z elementów mogą być składane przy ograniczonej liczbie pracowników, a ich montaż jest szybki, bezproblemowy i nie wymaga dodatkowych materiałów. Jeszcze prościej bywa, gdy właściciel przyszłego domu decyduje się na konstrukcję z drewna, bowiem może wybrać i zakupić nie tylko elementy do jego budowy, ale nawet cały dom, który na dodatek wykwalifikowana ekipa zmontuje w wyznaczonym miejscu. Domy drewniane są wprawdzie lepsze na działkach letniskowych, ale odpowiednio zabezpieczone mogą też służyć do całorocznego mieszkania, a przy okazji są tańsze i estetyczniejsze.

Mniejszy problem z dachem

Zazwyczaj podczas realizowania projektu domu największym problemem okazuje się dach, którego konstrukcja jest skomplikowana, wymaga wiedzy i umiejętności, a przede wszystkim spełnienia norm, dzięki którym całość nie zawali się na głowę domowników. Współczesne budownictwo umożliwia już korzystanie z gotowych rozwiązań, jakimi są prefabrykowane elementy drewniane wykonane w fabrykach takich jak Hantverkarpoolen, a systemem i konstrukcją dopasowane do konkretnego obiektu. Dzięki tym gotowym elementom możliwe jest złożenie na placu budowy już starannie przyciętego, zabezpieczonego przed czynnikami środowiskowymi zestawu, który stworzy idealną podstawę do układania dachówek. Zakup gotowego domu wraz z konstrukcją dachową sprawia, że proces budowy staje się niezwykle łatwy, a największy problem, jakim zazwyczaj bywa zaprojektowanie i wykonanie dachu, zostaje wyeliminowany. Gotowe domy nie wymagają też kosztownych usług projektantów. 

Nieograniczone możliwości zastosowań

Zaletą gotowych rozwiązań jest praktycznie brak jakichkolwiek ograniczeń w ich wykorzystaniu. Drewniane konstrukcje prefabrykowane są już odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami biologicznymi, rozsychaniem się czy paleniem, dlatego nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów. Kupowanie takiego dachu przypomina zakup eleganckiego zestawu stołowego czy regału, który dociera do domu w częściach i wymaga jedynie złożenia według wskazówek. Oczywiście w przypadku domów i samych dachów konieczne będzie jeszcze wykończenie, ale sam proces budowy szkieletu zostaje ograniczony do minimum. W nowoczesnych gotowych konstrukcjach dachowych stosuje się różne rodzaje wiązarów i różne technologie, dzięki czemu mogą one być wykorzystywane przy budowie małych domów jednorodzinnych i wielkich hal przemysłowo-magazynowych. Gotowe dachy to również dużo atrakcyjniejsza i tańsza konkurencja dla tradycyjnej ciesielki. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz