Materiał Partnera

Dom w zabudowie szeregowej. Wydatek wart rozważenia?

Dom w zabudowie szeregowej. Wydatek wart rozważenia?

Jeśli przed Tobą decyzja o zakupie własnych czterech kątów, masz twardy orzech do zgryzienia. Mieszkanie czy dom? Jeśli dom, to jaki? Wolno stojący, bliźniak, a może w zabudowie szeregowej? Przyjrzyjmy się temu ostatniemu rozwiązaniu. Jak wygląda życie w domu w zabudowie szeregowej? Czy warto inwestować swoje ciężko zarobione pieniądze w taki dom? Przekonajmy się!

Zabudowa szeregowa – między blokiem a domem wolno stojącym

Domy w zabudowie szeregowej łączą zalety mieszkania w bloku z mocnymi stronami domu jednorodzinnego. Ich powierzchnia jest znacznie większa niż przeciętnego mieszkania w bloku, mamy też do dyspozycji nieco terenów zielonych oraz garaż na wyłączność, czyli wszystko to, co najlepsze w domach wolno stojących. Z drugiej strony żyjemy w bardzo bliskim sąsiedztwie z innymi ludźmi, a ponieważ dzielimy niektóre ściany, jesteśmy lepiej izolowani termicznie – te zalety łączą dom w zabudowie szeregowej z mieszkaniem w bloku.

Ciepło i bezpieczeństwo w domu w zabudowie szeregowej

Domy w zabudowie szeregowej, z uwagi na swoją konstrukcję, pozwalają zaoszczędzić na ogrzewaniu domu. Ponieważ bezpośrednio za dwiema z czterech ścian znajdują się inne ogrzewane domy, straty ciepła są znacznie mniejsze niż w przypadku domów wolno stojących, a stworzenie warunków komfortu termicznego wiąże się z niższym zużyciem energii niż w domu jednorodzinnym.

Zaletą nie do przecenienia jest bezpieczeństwo. Stała bliska obecność sąsiadów skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei. Co więcej, z czasem może powstać zżyta społeczność, dzięki której codzienne życie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze – mówi specjalista z Caro Development Polska.  

Rozsądne planowanie i piękne otoczenie domów w zabudowie szeregowej

Domy w zabudowie szeregowej tworzą małe niezależne osiedle, które jest tworzone od początku do końca według wizji dewelopera. W odróżnieniu od domów jednorodzinnych, które powstają jeden obok drugiego, ale bez jednej myśli przewodniej, domy w zabudowie szeregowej oraz ich całe otoczenie są spójne stylistycznie. Osiedla takie cechują się wysoką estetyką, przejrzystością i wygodą układu, bo ich kształt nie zależy od poszczególnych właścicieli działek, ale od specjalistów, którzy projektują otoczenie jako całość. Kupując dom w zabudowie szeregowej, kupujesz więc nie tylko budynek, ale też starannie zaplanowaną zieleń oraz infrastrukturę, w której znajdzie się wszystko, co potrzebne do komfortowego życia. Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę dom w zabudowie szeregowej, wybierając cztery kąty dla siebie i swoich najbliższych!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz