Materiał Partnera

Komputery stacjonarne dedykowane dla graczy

Komputery stacjonarne dedykowane dla graczy

Rynek gier komputerowych dynamicznie rośnie, co pokazują liczne analizy – za kilka lat może on być wart o wiele więcej niż przemysł filmowy. Jest to związane między innymi z rosnącą popularnością e-sportów, dla których każdego roku wypuszczanych jest wiele nowych gier, łatek do nich, a także nowoczesnych sprzętów. To właśnie nowoczesne komputery stacjonarne dla graczy są prawdziwym hitem sprzedażowym.

Komputer dla graczy – gdzie kupić?

Komputery dla graczy sprzedawane są najczęściej w szeroko wyspecjalizowanych sklepach. Należy jednak unikać popularnych na całą Polskę sieciówek, które starają się przyciągać klientów tylko i wyłącznie nowoczesnym designem, a także niskimi cenami. Lepiej rozejrzeć się za dobrą ofertą komputerów stacjonarnych dla graczy w takich sklepach z używanymi sprzętami jak Shoplet.pl. To tam uzyskasz niezbędną pomoc w wyborze dobrego sprzętu, który będzie obsługiwał zarówno najbardziej wymagające gry video, jak i MMO. Warto wiedzieć przy tym, że dzisiaj komputery dla graczy najlepiej kupować bez całego kompletu. Monitor, myszkę czy klawiaturę dobierz we własnym zakresie. Dzięki temu sporo zaoszczędzisz – sama dobra jednostka centralna dla graczy powinna kosztować w przedziale 1000-1500 złotych, jeśli zdecydujesz się na urządzenie z rynku wtórnego. Warto wybrać właśnie taką opcję, bo sprzęt używany od wyspecjalizowanych dystrybutorów jest zawsze dokładnie sprawdzany pod kątem technicznym.

Komputer marki HD

Wiele komputerów stacjonarnych dla graczy oferuje marka HD. Jednym z nich HP 6300 Pro Desktop. Jego specyfikacja to: procesor Intel Core i5-3470, 4 x 3,20 GHz; pamięć 4GB DDR3; chipset Intel Q75; czy karta sieciowa Gigabit LAN 10 / 100 / 1000 Mbit/s. Warto rozejrzeć się za używanymi sprzętami, które oprócz drobnych rys i otarć na obudowie, wykazują najwyższe parametry swojej pracy. Są one sprzedawane przez wyspecjalizowane firmy, które doskonale znają się również na modernizacjach komputerów. Dzięki temu zakupiony sprzęt można rozbudować o pamięć RAM, czy o szybszy dysk twardy SSD.

Zwróć uwagę na kartę graficzną!

Szczególnie ważnym elementem komputerów dla graczy jest sama karta graficzna. Najlepiej wybierać produkty marki GeForce wyposażone w dwa wentylatory. Polecaną kartą graficzną jest GIGABYTE Geforce GTX 1050, która wyróżnia się 2GB pamięci GDDR5 128bit. Wspiera ona również najnowsze technologie takie jak DirectX 12, PhysX, CUDA, FXAA, czy VULKAN API. Dzięki takiej mocy karty graficznej użytkownicy mogą cieszyć się sprawną zabawą z takimi produkcjami jak Wiedźmin 2, Mass Effect: Andromeda, Moto GP18, GTA V, Raft, czy Dark Souls: Remastered.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz