Artykuł sponsorowany

Najczęstsze problemy z komputerem i propozycje rozwiązań

Najczęstsze problemy z komputerem i propozycje rozwiązań

Typowe problemy z komputerem wynikają najczęściej z niewielkich usterek oprogramowania lub sprzętu. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług serwisu, wypróbuj kilka sprawdzonych porad i postaraj się samodzielnie przywrócić komputer do pełnej sprawności.

Komputer się nie włącza – problemy z komputerem


Istnieją setki powodów, które powodują unieruchomienie sprzętu. Problemy mogą dotyczyć zarówno awarii zasilania, jak i zainfekowania dysku. W pierwszym odruchu warto sprawdzić zasilanie. Jeśli problem dotyczy laptopa, utrata mocy może wynikać z całkowicie rozładowanej baterii. W takiej sytuacji wystarczy podłączyć komputer do prądu; jeżeli po kilku minutach urządzenie się nie włączy, być może doszło do uszkodzenia ładowarki.  W takim wypadku warto wypróbować inną ładowarkę, aby mieć pewność, że problem dotyczy komputera, a nie wadliwego akcesorium.

Jeżeli problem dotyczy komputera stacjonarnego wina może leżeć po stronie gniazda. Jeśli podłączenie do innego gniazda nie zadziała, przyczyną może być awaria zasilania w komputerze. W takim przypadku konieczne jest oddanie sprzętu do profesjonalnego serwisu, takiego jak Top 8000. Samodzielne próby naprawy mogą zakończyć się całkowitym unieruchomieniem sprzętu.



Komputer wolno działa – najczęstsze usterki komputera


Powolne otwieranie aplikacji, zawieszanie systemu i problemy z przeglądaniem stron internetowych, to jeden z częstszych problemów użytkowników sprzętu komputerowego. Główna przyczyna jest zwykle związana z czasem działania komputera.

W pierwszym kroku warto poszukać programów, które zużywają dużo zasobów, na przykład pamięć RAM. Aby wyśledzić aplikacje zużywające najwięcej zasobów, wystarczy otworzyć menedżera zadań, a następnie kliknąć nagłówki „CPU”, „Memory” i „Disk”, aby posortować listę według aplikacji wykorzystujących najwięcej zasobów. Jeśli jakakolwiek aplikacja używa zbyt wiele zasobów, można zamknąć ją normalnie lub wymusić zamknięcie.

Programy autostartu podczas uruchamiania systemu mogą być głównym powodem spowolnienia komputera. W systemach Windows 8, 8.1 i 10 w Menedżerze zadań jest dostępny menedżer uruchamiania,  którego można używać do zarządzania programami startowymi.

Problem z Windows Update


Błędy aktualizacji systemu Windows mogą wystąpić z kilku powodów. Przyczyny obejmują piractwo systemu Windows, brak podstawowych plików, problemy z licencjami itp. Rozwiązanie jest dość proste. Dzięki wbudowanemu wykrywaniu błędów i rozwiązywaniu problemów system Windows ma własny mechanizm, który pozwala naprawić błędy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz