Materiał Partnera

Zwiedzaj z przewodnikiem. Odkryj tajemnice miasta

Zwiedzaj z przewodnikiem. Odkryj tajemnice miasta

Jeśli chcesz naprawdę poznać miasto, musisz w nim zamieszkać. Jeżeli to niemożliwe – wynajmij dobrego przewodnika - ambasadora swojego miasta.

Przewodnik ambasadorem miasta

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem ma wiele zalet. To nieprawda, że tego rodzaju wycieczki przeznaczone są dla dużych grup turystów, którzy chcą zobaczyć atrakcje opisane w folderach i przewodnikach. Dobry przewodnik zna miasto jak nikt inny i może je pokazać na dziesiątki różnych sposobów. Wiedza o historii i współczesności oraz topografii miasta, pozwala mu dostosować program zwiedzania do zainteresowań, potrzeb i możliwości każdej z grup turystów. Znajdzie on interesujące miejsca dla osób starszych, odpowie na oczekiwania szkolnej wycieczki, by bawiąc uczyć i wskaże warte odkrycia, magiczne miejsca, które zachwycą osoby poznające miasto w małej grupie rodzinnej lub paczce przyjaciół.  Mroczne legendy i anegdoty z przeszłości miasta ubarwią wycieczkę i nadadzą każdemu odwiedzanemu miejscu konkretne znaczenie. Anna Oryńska, Stanisław Oryński.Przewodnicy turystyczni, od wielu lat zajmują się pokazywaniem turystom Wrocławia i Dolnego Śląska. Zwiedzając miasto wyznaczonymi przez nich trasami, poznamy je na nowo, nawet jeśli byliśmy w nim już wiele razy.

Miasto, które tętni życiem

Wrocław to  jedno z tych miast, które trzeba poznać. Już w 2015 roku trafił na listę 10 najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w Europie, opublikowanej przez „The Guardian”. Nieprzypadkowo w 2016 roku był Europejską Stolicę Kultury. Przewodnik turystyczny może być także przewodnikiem po wrocławskich przybytkach kultury. Wrocław to bogate życie muzyczne: opera, Narodowe Forum Muzyki, Teatr Muzyczny Capitol oraz wiele klubów z muzyką na żywo i miejsce wielkich koncertów plenerowych.  Wrocław to wiele muzeów odpowiadających różnym zainteresowaniom: od historii po sztukę współczesną, a także ekspozycje tematyczne np. Muzeum Farmacji, Muzeum Pana Tadeusza, Muzeum Architektury, Muzeum Teatru, Hydroplis - wystawa poświęcona wodzie i in. Wrocław to miejsce wielu festiwali m.in. największego w Polsce festiwalu filmowego, znane i  nagradzane na całym świecie teatry. Początek maja to coroczne bicie rekordu Guinnessa w liczbie gitarzystów wspólnie grających na Rynku. Rynek jest także miejscem, gdzie odbywają się tradycyjne jarmarki: Bożonarodzeniowy i Świętojański. Miasto długo nie zasypia. Uwagę przyciągają pięknie iluminowane zabytki i liczne mosty, muzyka i głosy gości dobiegają z klubów, restauracji i ogródków piwnych. Przewodnik poprowadzi na spotkanie z latanikiem, który zapala zabytkowe latarnie gazowe na Ostrowie Tumskim. W sezonie wyjątkową atrakcją są pokazy Fontanny Multimedialnej na Pergoli obok Hali Stulecia, szczególnie piękne po zmroku.

Wrocław - miasto spotkań

Wrocław to miasto o skomplikowanej historii, w którym po II wojnie światowej nastąpiła całkowita wymiana ludności. Jest to więc miejsce spotkania wpływów kultury różnych narodów i  różnych wyznań. Przewodnik poprowadzi przez Dzielnicę Wzajemnego Szacunku, gdzie w bliskiej odległości położone są synagoga oraz 3 kościoły chrześcijańskie różnych wyznań: protestancki, katolicki i prawosławny. Jest to magiczne miejsce, gdzie czas odmierzają 3 kalendarze, a cztery wspólnoty wyznaniowe współpracują ze sobą. Warto przemierzyć z przewodnikiem ścieżkę międzykulturową w tej Dzielnicy.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz