Materiał Partnera

Poznaj wrocławskie krasnale z przewodnikiem miejskim Grażyną Gawrzyńską

Poznaj wrocławskie krasnale z przewodnikiem miejskim Grażyną Gawrzyńską

Miasta turystyczne w Polsce mają wiele do zaoferowania osobom przyjezdnym. Jednym z takich miejsc jest Wrocław ze słynnymi figurkami krasnali ulokowanymi w różnych częściach stolicy Dolnego Śląska. O ich historii podczas zwiedzania opowie więcej na przykład przewodnik miejski Grażyna Gawrzyńska. To ciekawa forma poznania miasta, zwłaszcza dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Zwiedzanie z doświadczonym przewodnikiem

Wśród wielu form aktywnego spędzania czasu turystyka miejska wciąż cieszy się dużym powodzeniem. W Polsce nie brakuje ciekawych miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć, a jednym z nich jest stolica Dolnego Śląska, czyli Wrocław. To niezwykle urokliwe miasto, a możemy poznać je bliżej z pomocą licencjonowanego przewodnika miejskiego  Grażyny Gawrzyńskiej. W tym obszarze działa już od wielu lat i nieustannie poszerza swoją wiedzę dotyczącą miasta – jego historii oraz zabudowy. Dzięki temu oferowane wycieczki obejmują wiele różnych dziedzin tematycznych, co sprawia, że są skierowane do odmiennych grup wiekowych. Dla siebie znajdą coś interesującego zarówno pasjonaci sztuki, jak i przyrody czy architektury. Usługi turystyczne Grażyny Gawrzyńskiej wyróżnia to, że są one realizowane przede wszystkim z pasją oraz zamiłowaniem do Wrocławia. Można być pewnym, że zwiedzanie z takim przewodnikiem nie będzie nudne, nawet dla dzieci czy młodzieży w wieku szkolnym.

Niezwykłe krasnale we Wrocławiu

Nie bez przyczyny Wrocław nazywany jest miastem krasnali i to one stanowią jedną z głównych atrakcji turystycznych. Historii dotyczących powodu pojawienia się skrzatów jest wiele. Jedna z genez nawiązuje do Ruchu Pomarańczowej Alternatywy, działającej w czasach PRL-u. Członkowie rysowali bowiem ich wizerunki na zamalowanych przez władzę hasłach antysocjalistycznych. Stanowiło to formę protestu wobec istniejącej cenzury. Po tych wydarzeniach krasnale zostały zapomniane i powróciły w 2005 pod postacią Papy Krasnala. Od tamtego czasu pojawiło się i nadal pojawia coraz więcej figurek w różnych częściach Wrocławia. Nawiązują one swoim wyglądem do charakteru danego miasta lub sławnych osób z różnych dziedzin kultury. Obecnie liczy się, że jest ich już ponad 350.

Trudno nie wykorzystać tego faktu na przykład przy okazji wycieczek szkolnych i nie tylko. W ramach usług turystycznych Grażyna Gawrzyńska przygotowała zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska szlakiem skrzatów. Są one kierowane głównie do dzieci z klas 1-4 szkoły podstawowej. Podczas nich uczestnicy nie tylko wyszukują poszczególne postaci, ale także dowiadują się więcej na temat ich historii, a także legend związanych z historią miasta. To idealne połączenie zabawy z nauką. Niemniej jednak również i starsi uczniowie, czy dorośli mogą podjąć się odnajdywania skrzatów. W ofercie znajdują się bowiem wycieczki piesze na życzenie, których program układany jest indywidualnie dla każdej chętnej grupy.

Opracowanie:
Wrocław, ks. Damrota 34 lok. 6
tel. 605 831 675
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz