Dowiedz się więcej...

Podróżowanie to dla wielu osób hobby oraz możliwość oderwania się od rzeczywistości. Wycieczki mogą mieć formę typowych wyjazdów krajoznawczych - by poznawać znane i mniej znane zakątki świata. Często też stanowią rodzaj wyjazdów wypoczynkowych - by w odmiennym otoczeniu zrelaksować się i zapomnieć o codzienności.

Podróżować możesz we własnym zakresie, decydując się na nocleg w hotelach czy gospodarstwach agroturystyki. Możesz również skorzystać z oferty biura podróży, jeśli planujesz wczasy za granicą - np. w Grecji, Włoszech czy Hiszpanii. Tylko od Ciebie zależy, jaką formę wybierzesz. Najważniejsze, by wyjazd był udany i pozwolił "naładować akumulatory".

Jesteś miłośnikiem podróżowania? Planujesz w najbliższym czasie urlop, który zamierzasz spędzić w kraju albo za granicą? W serwisie znajdziesz wiele praktycznych artykułów z branży turystycznej. Poznasz najczęściej stosowane słownictwo w branży, rankingi najczęściej wybieranych i najlepiej ocenianych firm oraz zapoznasz się z orientacyjnym cennikiem. Odkryj z nami tajemnice branży turystycznej.

Hotele

Planując podróż we własnym zakresie, musisz znaleźć miejsce noclegowe. Jedną z opcji są hotele - obiekty, które działają praktycznie w każdym mieście. W zależności od wielkości dysponują nawet kilkudziesięcioma pokojami. Niektóre obiekty dają także dostęp do wielu udogodnień, w tym możliwości zamówienia posiłków.

Hotele oferują wysoki standard, jeśli chodzi o miejsca noclegowe. Oceniane konkretną liczbą gwiazdek muszą spełniać z góry określone normy. Dzięki temu wybierając hotel dwu- lub trzygwiazdkowy, wiesz, czego się możesz mniej więcej spodziewać. Pamiętaj jednak, że "gwiazdkowa ocena" nie jest wszędzie równa. Trzygwiazdkowy hotel w Egipcie charakteryzuje się niższym standardem niż hotel z trzema gwiazdkami w Polsce czy Wielkiej Brytanii.

Jednym z czynników wpływających na kategoryzację tych obiektów noclegowych jest oferowany zakres usług. W związku z tym wymienić można takie hotele jak: turystyczne (ekonomiczne), średniej klasy, luksusowe. W zależności od standardu różne są ceny za nocleg - nierzadko sięgające dużo ponad kilkaset złotych. Zapoznaj się z naszym rankingiem najlepiej ocenianych oraz najczęściej wybieranych hoteli.

Biura podróży

Chcesz wyjechać, spędzając urlop w innym otoczeniu niż własne miasto? Nie masz jednak czasu, by samodzielnie zorganizować wyjazd, który będzie dopięty "na ostatni guzik"? Skorzystaj z usług biura podróży. Firmy turystyczne oferują w jednym miejscu wycieczki objazdowe i wczasy właściwie w każdym zakątku świata.

Katalog biur podróży zmienia się w zasadzie co sezon. Chociaż nie są to zmiany diametralne, szczególnie w sezonie letnim możesz liczyć na znacznie większy wybór wycieczek objazdowych oraz typowych wczasów. W biurach podróży znajdziesz wyjazdy krajowe (w najbardziej atrakcyjne turystycznie miejsca) oraz wyjazdy zagraniczne - nawet do najbardziej egzotycznych krajów. Tylko od Ciebie zależy, na jaką opcję się zdecydujesz.

Zanim zdecydujesz się na współpracę z biurem podróży, sprawdź jego wiarygodność. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której - w razie nagłego bankructwa - stracisz pieniądze i szansę na zaplanowany podczas urlopu wyjazd.

Agroturystyka

Masz dość nocowania w hotelach, pensjonatach i ośrodkach wczasowych? Odkryj potencjał drzemiący w agroturystyce. Możliwość spędzenia urlopu z dala od wielkomiejskiego zgiełku w otoczeniu pięknej przyrody - to pozwoli Ci odprężyć się i nabrać sił witalnych.

Agroturystyka jest formą turystyki o szerokim zakresie usług. Nie koncentruje się wyłącznie na zapewnieniu miejsca noclegowego. Większość gospodarstw agroturystycznych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom gości, proponując częściowe lub całodzienne wyżywienie oraz dostęp do dodatkowych atrakcji, np. wędkowania, jazdy konnej. Goście ponadto mogą brać udział w codziennych pracach w gospodarstwie czy tradycyjnym rzemiośle artystycznym.

Jeśli chcesz mieć pewność, że urlop spędzisz w komfortowych warunkach, wybierz sprawdzone gospodarstwo agroturystyczne. Poznaj ranking najpopularniejszych miejsc noclegowych, by przeżyć niezapomniany urlop. Choćby kilka dni w innym otoczeniu - w ciszy, na łonie natury - sprawi, że odżyjesz na nowo.

Artykuły

Sprawdź, w jakich sytuacjach warto skorzystać z oferty noclegowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Krakowie
Organizujesz wycieczkę szkolną lub pracowniczy wyjazd integracyjny? W Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Krakowie i Zakopanem możesz tanio wynająć cały obiekt!
Hotel blisko centrum – udany „city break”
Kilkudniowy wypad do innego miasta – tak zwany „city break” – to nowy turystyczny trend. Żeby wycieczka była udana, warto wybrać odpowiedni hotel przy centrum.
Biuro podróży – gwarancja udanych wakacji!
Wybierasz się na wakacje? Zamiast organizować wyjazd na własną rękę, polecamy skorzystać z usług biura podróży. Dowiedz się, jakie zalety ma ta opcja!
Wycieczka zorganizowana w Bieszczady
Planując wycieczkę zorganizowaną, musimy zwrócić uwagę na kwestie związane z wybieranym ośrodkiem turystycznym. Dobry wybór potrafi zachęcić wielu klientów.
Dlaczego warto skorzystać z usług biura turystycznego Norpol?
Planujesz wyjazd i chcesz mieć pewność, że twój wypoczynek będzie udany? Postaw na profesjonalistów i skorzystaj z usług biura podróży Norpol z Chorzowa
Pszczelarnia Słodnik – apiturystyka dla każdego!
Pszczelarnia Słodnik to pasieka z wieloletnią tradycją. Od pokoleń prowadzona jest przez tę samą rodzinę. Obecnie każdy może ją odwiedzić. Dlaczego warto?
Czy warto skorzystać z oferty szkółki narciarskiej dla dzieci?
Twoje dziecko chce nauczyć się jeździć na nartach? Zastanawiasz się nad najlepszym rozwiązaniem? Sprawdź, jakie są zalety uczęszczania do szkółek narciarskich.
Dlaczego warto zorganizować imprezę okolicznościową w Zajeździe Relax?
Szukasz wygodnego miejsca na organizację przyjęcia w Lubartowie? Zapoznaj się z ofertą Zajazdu Relax i zorganizuj sobie oraz najbliższym wspaniałą zabawę!

Znajdź najlepsze biura podróży