Materiał Partnera

Trwałość okien PCV

Trwałość okien PCV

Od wielu lat okna PCV cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno w przypadku osób prywatnych jak i firm. Okna PCV doskonale sprawdzają się w prywatnych domach i mieszkaniach, jak również w lokalach biurowych. Uważane są za bardzo trwałe rozwiązania. I właśnie trwałością okien PCV zajmiemy się w dzisiejszym artykule. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie co wpływa na ich żywotność?

Czy okna PCV są wieczne?

Warto zdać sobie sprawę, że nie ma wiecznych produktów. Dotyczy to również okien PCV. Trzeba pamiętać, że na przestrzeni lat pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne, które sprawiają, że okna są bardziej wytrzymałe lub mają wyższe właściwości termoizolacyjne. Czasem warto zainwestować w wymianę okien pomimo, że obecnie zamontowane w dalszym ciągu spełniają swoje zadanie. Niemniej jednak nowoczesne rozwiązania, oprócz niezawodnego działania, mogą przynieść nam wiele korzyści. 

Czy użytkownik może wydłużyć żywotność okien PCV?

Bardzo duży wpływ na stan i żywotność okien wykonanych z PCV mają sami użytkownicy. I to już podczas zakupu okien. Wybierając okna PCV wysokiej jakości, pochodzących od znanych dostawców, mamy pewność, że inwestujemy w trwałe i solidne konstrukcje. Takim dostawcą jest z pewnością firma Śliw-Plast z Trzebiatowa, która działa na rynku od 1993 roku specjalizując się w produkcji okien PCV.

Równie ważna jest także odpowiednia dbałość o zakupione okna. Regularna regulacja, czyszczenie i konserwacja mają niebagatelny wpływ na niezawodne działanie poszczególnych mechanizmów wydłużając tym samym żywotność całych okien.

Ile lat wytrzymają okna PCV?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy maksymalny czas użytkowania okien w dużej mierzy zależy od samych użytkowników. Niemniej jednak biorąc pod uwagę wysoką jakość profili, szyb oraz okuć żywotność okien PCV można określić nawet na 40 lat. Rzecz jasna wraz z upływem czasu niektóre elementy mogą wymagać wymiany. Tak jest w przypadku klamek lub uszczelek znajdujących się w ramie okiennej. Również nie jest problemem wymiana stłuczonej szyby. Ważne jednak, aby pamiętać o powierzeniu tego typu prac fachowcom. Samodzielne naprawy mogą pogorszyć sprawę i doprowadzić do utraty szczelności.

Co ma kluczowe znaczenie dla trwałości okien?

Elementy, które mają kluczowy wpływ na trwałość okien to okucia oraz uszczelki. Okucia muszą być regularnie serwisowane. Mycie środkami, które nie uszkodzą powłoki antykorozyjnej oraz odpowiednie smarowanie ruchomych części okuć zapewni ich niezawodne działanie. W przypadku uszczelek zaleca się mycie ich przynajmniej 2 razy w roku. Do mycia najlepiej stosować wodę z dodatkiem łagodnego detergentu. Następnie warto posmarować uszczelki olejkiem silikonowym, silikonem w aerozolu lub wazeliną kosmetyczną.

Wybierając okna do domu lub biura warto postawić na sprawdzone rozwiązania. A takim z pewnością będą okna PCV. Korzystając z oferty sprawdzonego producenta mamy pewność, że przy prawidłowym użytkowaniu i konserwacji, okna będą działać bezproblemowo przez wiele lat.

Opracowanie:
Trzebiatów, Kołobrzeska 38
tel. 91 387 26 68
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz