Dowiedz się więcej...

Okna i drzwi znajdują się w każdym budynku. Bez względu na to, czy myślisz o domu, o biurowcu czy o zakładzie przemysłowym - ich montaż jest koniecznością. Ale na przestrzeni wieków i lat okna oraz drzwi zmieniały się, a dziś producenci mogą zaoferować innowacyjne rozwiązania, które idealnie wpisują się w Twoje potrzeby.

Chcesz dowiedzieć się, jaki typ okien lub drzwi wybrać do swojego budynku? Szukasz dobrych rolet lub żaluzji? Zależy Ci, by dobrze poznać najlepsze rozwiązania na rynku? Interesują Cię niuanse związane z ich montażem? Na tej stronie znajdziesz wszystko, co może Ci się przydać wraz z cennikiem, słowniczkiem terminologii branżowej i rankingiem najlepszych firm z branży.

Śledź pojawiające się tu artykuły, porady i rankingi tak, by być na bieżąco ze wszystkimi rynkowymi nowościami. Dzięki nim, z łatwością wybierzesz firmę z ofertą najlepszą dla Ciebie.

Okna

Okna są nieodzownym elementem każdego budynku. Zabezpieczają wnętrze przed zbyt wysokimi lub niskimi temperaturami, stanowią barierę dla złodziei, ale i zdobią - pozwalając promieniom słonecznym dostać się do wnętrza.

Wybierając okna, stajesz przed poważną decyzją. Okna z PVC, a może drewniane? 3- czy 5- komorowe? Uchylne, a może rozwieralno-uchylne? Jak duże i z jakim typem podziału na skrzydła? Na te wszystkie elementy musisz zwrócić uwagę, przeglądając oferty producentów stolarki okiennej i samych okien.

Gdy chodzi o montaż - istotne jest precyzyjne osadzenie ościeżnicy w otworze okna, zadbanie o jego właściwe uszczelnienie oraz regulację. Tylko wtedy będzie skuteczną barierą dla chłodu czy hałasu z zewnątrz. Wybierając montażystę, zwróć również uwagę na ceny, rzetelność oraz opinie na rynku - to pozwoli Ci wybrać fachowców, którzy sprostają oczekiwaniom.

Drzwi

Drzwi zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne są ozdobą, ale przede wszystkim stanowią zabezpieczenie przed wizytami niechcianych gości. Dlatego tak ważne jest wybranie skrzydeł drzwiowych wraz ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami (ościeżnice, klamki, zamki itp.) z rozwagą. Liczy się zarówno design, jak i jakość wykonania.

Rynek drzwi jest niezwykle szeroki. Znajdziesz na nim zarówno zupełnie standardowe i proste drzwi, sprawdzające się tam, gdzie nie potrzebujesz bardzo solidnych zabezpieczeń, jak i drzwi antywłamaniowe - trudne do sforsowania nawet przez profesjonalistów. Kupując, wybierasz produkt na lata. Dlatego nie możesz sobie pozwolić na kompromisy jakościowe.

Gdy chodzi o montaż drzwi, istotne jest ich precyzyjne osadzenie w ościeżnicy. Montażysta musi zadbać również o regulację zawiasów oraz o to, by nie powstały żadne szczeliny, przez które uciekać będzie ciepło (szczególnie ważne przy drzwiach zewnętrznych). Wybierając firmę montażową, przyjrzyj się również opiniom na jej temat oraz cennikowi.

Żaluzje, rolety

Okno, samo w sobie, jest ozdobą każdego budynku. Ale zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych warto je wykończyć, montując roletę bądź żaluzję. To dobry sposób zarówno na stworzenie ciekawej aranżacji wnętrz, ochronę przed promieniami słonecznymi, a także przy wyporze odpowiedniego typu rolet zabezpieczenie przed włamaniem.

Na rynku znaleźć można szeroki wybór rolet oraz żaluzji. Gdy chodzi o rolety, dzielimy je na wewnętrzne i zewnętrzne (antywłamaniowe). W zależności od wyboru typu konstrukcji rolety wewnętrzne mogą być montowane bezpośrednio na ramie okiennej, bądź nad oknem. Gdy chodzi o żaluzje - dziś najpopularniejszymi są te pionowe, charakterystyczne przede wszystkim dla biur.

Nie wiesz, jakie rolety bądź żaluzje wybrać? Przejrzyj nasze artykuły eksperckie lub skontaktuj się bezpośrednio z ich producentami czy dystrybutorami. Taka rozmowa pomoże Ci dobrać produkt, który najlepiej pasuje do Twojego okna - zarówno wizualnie, jak i ze względów praktycznych.

Artykuły

Jak zły montaż stolarki okiennej może wpłynąć na termikę domu?
Montaż okien ma olbrzymi wpływ na termikę pomieszczeń i ich skłonność do nadmiernego absorbowania wilgoci. Zobaczmy, o czym trzeba pamiętać przy montażu okien?
Kryteria wyboru drzwi wejściowych
Drzwi wejściowe pełnią funkcję reprezentatywną, muszą być więc estetyczne, a jednocześnie trwałe i bezpieczne. Jak takie znaleźć? Sprawdź, na co zwrócić uwagę.
Cechy dobrej stolarki okiennej
Wybór odpowiedniej stolarki okiennej w dużej mierze zależy od tego, jaką funkcję ma spełniać pomieszczenie. Warto zwrócić uwagę na izolację, trwałość i UW.
Wybór okien do mieszkań
Urządzając swoje mieszkanie warto zwrócić uwagę na wybór odpowiednich okien. Firmy z tej branży oferują głównie okna PCV, okna aluminiowe oraz okna drewniane.
Na co zwrócić uwagę, kupując drzwi antywłamaniowe?
Skuteczna ochrona domu czy firmy rozpoczyna się od montażu profesjonalnych drzwi antywłamaniowych. Zobacz, jak wybrać odpowiednie i mają one zabezpieczenia.
Zalety rolet zewnętrznych MIROLA w ofercie firmy Edler
Rolety zewnętrzne firmy MIROLA to nowoczesne rozwiązanie w zakresie stolarki okienne. Zapewniają zabezpieczenie przed włamaniem oraz wygodę użytkowania.
Ciekawe informacje na temat markiz
Czym są markizy? Jaką funkcję pełnią markizy? Jakie są rodzaje markiz? Jakie zalety posiadają one? Skąd je wziąć? Na te pytania odpowiadamy w artykule.
Nowoczesne okna – system ciepłego montażu
Ciepły montaż okien, to nowoczesny system, który zapewnia wiele korzyści dla domu czy mieszkania. Co konkretnie daje taki system i na czym dokładnie polega?

Znajdź najlepsze firmy oferujące okna