Dowiedz się więcej...

Okna i drzwi znajdują się w każdym budynku. Bez względu na to, czy myślisz o domu, o biurowcu czy o zakładzie przemysłowym - ich montaż jest koniecznością. Ale na przestrzeni wieków i lat okna oraz drzwi zmieniały się, a dziś producenci mogą zaoferować innowacyjne rozwiązania, które idealnie wpisują się w Twoje potrzeby.

Chcesz dowiedzieć się, jaki typ okien lub drzwi wybrać do swojego budynku? Szukasz dobrych rolet lub żaluzji? Zależy Ci, by dobrze poznać najlepsze rozwiązania na rynku? Interesują Cię niuanse związane z ich montażem? Na tej stronie znajdziesz wszystko, co może Ci się przydać wraz z cennikiem, słowniczkiem terminologii branżowej i rankingiem najlepszych firm z branży.

Śledź pojawiające się tu artykuły, porady i rankingi tak, by być na bieżąco ze wszystkimi rynkowymi nowościami. Dzięki nim, z łatwością wybierzesz firmę z ofertą najlepszą dla Ciebie.

Okna

Okna są nieodzownym elementem każdego budynku. Zabezpieczają wnętrze przed zbyt wysokimi lub niskimi temperaturami, stanowią barierę dla złodziei, ale i zdobią - pozwalając promieniom słonecznym dostać się do wnętrza.

Wybierając okna, stajesz przed poważną decyzją. Okna z PVC, a może drewniane? 3- czy 5- komorowe? Uchylne, a może rozwieralno-uchylne? Jak duże i z jakim typem podziału na skrzydła? Na te wszystkie elementy musisz zwrócić uwagę, przeglądając oferty producentów stolarki okiennej i samych okien.

Gdy chodzi o montaż - istotne jest precyzyjne osadzenie ościeżnicy w otworze okna, zadbanie o jego właściwe uszczelnienie oraz regulację. Tylko wtedy będzie skuteczną barierą dla chłodu czy hałasu z zewnątrz. Wybierając montażystę, zwróć również uwagę na ceny, rzetelność oraz opinie na rynku - to pozwoli Ci wybrać fachowców, którzy sprostają oczekiwaniom.

Drzwi

Drzwi zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne są ozdobą, ale przede wszystkim stanowią zabezpieczenie przed wizytami niechcianych gości. Dlatego tak ważne jest wybranie skrzydeł drzwiowych wraz ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami (ościeżnice, klamki, zamki itp.) z rozwagą. Liczy się zarówno design, jak i jakość wykonania.

Rynek drzwi jest niezwykle szeroki. Znajdziesz na nim zarówno zupełnie standardowe i proste drzwi, sprawdzające się tam, gdzie nie potrzebujesz bardzo solidnych zabezpieczeń, jak i drzwi antywłamaniowe - trudne do sforsowania nawet przez profesjonalistów. Kupując, wybierasz produkt na lata. Dlatego nie możesz sobie pozwolić na kompromisy jakościowe.

Gdy chodzi o montaż drzwi, istotne jest ich precyzyjne osadzenie w ościeżnicy. Montażysta musi zadbać również o regulację zawiasów oraz o to, by nie powstały żadne szczeliny, przez które uciekać będzie ciepło (szczególnie ważne przy drzwiach zewnętrznych). Wybierając firmę montażową, przyjrzyj się również opiniom na jej temat oraz cennikowi.

Żaluzje, rolety

Okno, samo w sobie, jest ozdobą każdego budynku. Ale zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych warto je wykończyć, montując roletę bądź żaluzję. To dobry sposób zarówno na stworzenie ciekawej aranżacji wnętrz, ochronę przed promieniami słonecznymi, a także przy wyporze odpowiedniego typu rolet zabezpieczenie przed włamaniem.

Na rynku znaleźć można szeroki wybór rolet oraz żaluzji. Gdy chodzi o rolety, dzielimy je na wewnętrzne i zewnętrzne (antywłamaniowe). W zależności od wyboru typu konstrukcji rolety wewnętrzne mogą być montowane bezpośrednio na ramie okiennej, bądź nad oknem. Gdy chodzi o żaluzje - dziś najpopularniejszymi są te pionowe, charakterystyczne przede wszystkim dla biur.

Nie wiesz, jakie rolety bądź żaluzje wybrać? Przejrzyj nasze artykuły eksperckie lub skontaktuj się bezpośrednio z ich producentami czy dystrybutorami. Taka rozmowa pomoże Ci dobrać produkt, który najlepiej pasuje do Twojego okna - zarówno wizualnie, jak i ze względów praktycznych.

Artykuły

Jak dobrać rolety do wnętrz swojego domu?
Przy zakupie rolet materiałowych warto zwracać uwagę na deklarację własności użytkowych produktu. Przede wszystkim ważny jest wskaźnik przezierności światła.
Cechy dobrych okien energooszczędnych
Przy zakupie dobrych okien energooszczędnych należy zwracać uwagę na właściwości przenikania ciepła (Uw). O parametrze tym przeczytasz w artykule po linkiem.
Zabudowa balkonu
Decydując się na zabudowę balkonu, do wyboru mamy dwie opcje: zabudowę ramową i bezramową. Poznaj różnice między nimi oraz dowiedz się, która z nich jest tańsza
Najlepsze drzwi przesuwane do twojego domu
Drzwi przesuwne są doskonałym rozwiązaniem zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Ich renomowanym producentem jest firma Wizal,będąca gwarantem jakości
Rolety - niezawodne osłony okienne w Twoim domu i mieszkaniu
Rolety pełnią zarówno funkcje dekoracyjne, jak i użytkowe będąc niezawodnymi zasłonami okiennymi w każdym domu. Ochronią przed włamaniem i wzrokiem sąsiadów.
Różnego rodzaju systemy osłonowe do okien
Firma Top Okna zajmuje się nie tylko profesjonalnym montażem okien, ale też instalacją systemów osłonowych, np. rolet zewnętrznych czy żaluzji plisowanych.
Jak powstają okna drewniane – proces produkcji
Zastanawiałeś się kiedyś, na czym polega produkcja okien z drewna? Dowiedz się, w jaki sposób powstają najwyższej jakości profile nowoczesnych i stylowych okien.
Wewnętrzne drzwi harmonijkowe – dlaczego warto postawić na to rozwiązanie?
Drewniane drzwi harmonijkowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ma się do czynienia z ograniczoną przestrzenią. Warto postawić na ich najwyższą jakość.

Znajdź najlepsze firmy oferujące okna