Materiał Partnera

Spływ kajakowy po niezapomniane przygody

Spływ kajakowy po niezapomniane przygody

Aktywny wypoczynek to nie tylko świetna zabawa. Dzięki niemu nasze ciało jest w formie, a my mamy okazję do fantastycznych przygód. Dlatego zamiast leżenia plackiem na plaży, lepiej wybrać spływ kajakiem.

Aktywnie i intensywnie

Z wakacji spędzonych na aktywnym wypoczynku wrócimy zrelaksowani, opaleni i… szczuplejsi. Jedną z zalet odpoczywania w ruchu jest właśnie utrata wagi. Ale w aktywności fizycznej nie chodzi tylko o wygląd – liczy się przede wszystkim zdrowie. Lepsza kondycja i sprawność fizyczna to sposób na uniknięcie wielu poważnych chorób spotykających osoby prowadzące siedzący tryb życia. Podczas wysiłku fizycznego w naszym organizmie wydzielają się endorfiny – nazywane hormonem szczęścia. Dzięki temu po aktywnie spędzonym dniu czujemy się zadowoleni. W trakcie uprawiania sportów i korzystania z atrakcji związanych z aktywnym wypoczynkiem łatwo powstają więzi, dzięki którym możemy zyskać nowe, wartościowe znajomości. Dlatego zamiast bezczynie leżeć, lepiej zorganizować wspólny wyjazd – świetnie w takiej sytuacji sprawdzi się na przykład spływ kajakowy.

Kajakiem w nieznane

Dobrze zorganizowany spływ kajakowy może być niezapomnianą atrakcją. Płynąc rzeką możemy odkryć przepiękne, tajemnicze zakątki i cieszyć się pięknem natury. Po zachwycające krajobrazy nie trzeba jechać za granicę. Wystarczy wybrać się na spływ jednym z polskich szlaków. Wybór jest szeroki – As-Tour, firma, która od wielu lat zajmuje się organizacją spływów kajakowych, na swojej stronie internetowej przedstawia propozycje różnych ciekawych szlaków. Jednym z nich jest szlak Krutynia – uznawany za jeden z najpiękniejszych nizinnych szlaków w Europie. Zachwycić może też 68-kilometrowy szlak Rospudy. Charakteryzuje go niezwykła różnorodność rzeki i jej otoczenia. Piękno przyrody można podziwiać też podczas spływu Brdą, płynącą przez tajemnicze Bory Tucholskie.

Wiosłuj, ile chcesz

Organizowane przez wspomnianą już firmę As-Tour spływy kajakowe dostosowane są do zróżnicowanych potrzeb turystów. W ofercie firmy można znaleźć krótkie, trwające zaledwie kilka godzin spływy oraz długie, 8-dniowe wycieczki. Firma oferuje spływy integracyjne, weekendowe i jednodniowe – tak, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Dzięki temu, niezależnie od tego, czy wybieramy się na dłuższe wakacje, czy na jednodniowy wyjazd, możemy cieszyć się odkrywaniem przyrody podczas spływu. Osoby, którym zależy na samodzielnym kształtowaniu swojego szlaku, mogą – zamiast zapisywać się na zaplanowaną wycieczkę – po prostu wypożyczyć sprzęt, dzięki któremu samodzielnie ruszą w nieznane. Warto wybrać się na spływ, bo to nie tylko zdrowa forma wypoczynku, ale też po prostu świetna zabawa.

Opracowanie:
Krutyń 4
tel. 601 650 669
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz