Materiał Partnera

Wczasy rodzinne last minute? Jak i gdzie je zorganizować?

Wczasy rodzinne last minute? Jak i gdzie je zorganizować?

Last minute kojarzy nam się z opcją wyszukiwania tanich ofert wycieczek nawet jeden dzień przed planowanym wylotem. Nie zawsze jednak musi tak być, a odpowiednie wczasy w takiej formie, można zaplanować nawet kilka tygodni wcześniej. Tu szczególnie powinny na to zwrócić uwagę rodziny z małymi dziećmi, które szczególnie mają wielokrotnie problem, aby znaleźć tanie, ekskluzywne, komfortowe i bezpieczne wakacje np. nad Morzem Śródziemnym. Kierując się naszymi wskazówkami, znajdą jednak dla siebie odpowiednią propozycję nawet jeszcze na ten sezon!

Zasada pierwsza – współpracuj z biurem podróży

Samotne planowanie wycieczki to dobra opcja dla osób, które nie muszą dbać o innych, a tym bardziej o kilkumiesięczne, czy kilkuletnie dziecko. Podróżowanie z maluchami bez wcześniej ustalonego planu wakacji jest bardzo ciężkie i niekomfortowe zarówno dla rodziców, jak i ich pociech. To dlatego rodziny zawsze powinny wybierać wczasy zagraniczne z dobrymi biurami podróży, które zwrócą uwagę na każdą, nawet najmniejszą i najbardziej wymagającą potrzebę. Tu warto postawić np. na współpracę z firmą SŁONECZNE WAKACJE, która wielokrotnie wysyłała swoich rodzinnych klientów nawet na wczasy dalekiej egzotyki! Warto zatem skontaktować się z tym biurem podróży, przekazując listę oczekiwań, a następnie oczekując na przedstawiane telefonicznie oraz mailowo oferty last minute.

Czy last minute dla rodzin jest możliwe?

Wersja last minute i all inclusive dla rodzin jest jak najbardziej możliwa, przy założeniu, że szukamy państw o wysokiej infrastrukturze turystycznej. Jeśli chodzi o bliską egzotykę, najlepszymi dla rodziców z małymi dziećmi, są Włochy oraz Hiszpania. Niestety kraje te są stosunkowo drogie, dlatego dzisiaj lepiej zastanowić się nad rozwijającą się stale Chorwacją oraz Grecją. To tam wielokrotnie hotele zatrudniają polskojęzycznych pracowników, czy licznych animatorów zabaw, a kucharze potrafią przyrządzać również dania kuchni polskiej. Dowodem na to są liczne flagi Polski przed greckimi hotelami, czy też restauracyjne menu po polsku. Nawet jeśli zatem znasz angielski, jest to ułatwienie dla Twoich pociech, czy też w „awaryjnych” i stresowych sytuacjach, jak zagubiony bagaż, czy wymagana pomoc lekarska.

Last minute dla rodzin w sezonie lato 2019, jest zaś wciąż dostępne na końcówkę sierpnia, czy też początek września. W takim przypadku polecana dla rodzin jest bajeczna wyspa Kreta!

Dlaczego warto zabrać dzieci na Kretę?

Kreta to idealne miejsce na wyjazdy z dziećmi. Tamtejsze hotele, a także plaże, przygotowane są na przyjazd nawet najmniejszych pociech, gwarantując liczne place zabaw i wspomnianą opiekę animatorów czasu wolnego. To tam również można zagwarantować sobie oraz swoim potomnym niezapomniane rajskie wakacje w górzystym i morskim wydaniu. Szczególnie warto odwiedzić dwa duże miasta Heraklion i Chania, a także m.in. Agios Nicolaos, które uważane jest za „grecką Wenecję”. To tam znajdziesz również parki wodne i inne atrakcje dla rodzin. Jeśli chodzi o zwiedzanie wyspy, warto wiedzieć, że jest ona świetnie skomunikowana, a wypożyczenie samochodu jest stosunkowo tanie. Polecane dla rodzin są również lokalne wycieczki na wyspę Chrissi, przypominającą Karaiby z lazurową wodą bez fal, idealną do nurkowania dla naszych pociech; czy na wyspę Santorini, słynącą ze skalistych zboczy, na których osadzone są najpiękniejsze, marmurowe miasteczka Europy. Tam atrakcją dla dzieci może być przejazd na osiołku, lub na wyciągu linowym, oraz samo płynięcie na wyspę, błyskawicznie katamaranem (np. ChampionJet). Starsze dzieci chętnie zaś razem z rodzicami, podróżują po skalistych drogach quadami lub skuterami.

Jeśli jednak marzy Ci się wyjazd na Kretę, koniecznie o szczegóły, lokalne wycieczki i ciekawe punkty zwiedzania pytaj specjalistów biura podróży SŁONECZNE WAKACJE! 

Opracowanie:
Oświęcim, Powstańców Śląskich 1
tel. 33 486 24 92
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz