Materiał Partnera

Perfekcyjny stan samochodu zabytkowego – jak zadbać o wyjątkowe auto?

Perfekcyjny stan samochodu zabytkowego – jak zadbać o wyjątkowe auto?

Samochód zabytkowy jest dla właściciela pojazdem wyjątkowym, który często obdarzony jest sentymentem ze względu na wspomnienia z nim związane. Wielu miłośników motoryzacji kupuje także auta kolekcjonerskie w celu uzupełnienia swoich zbiorów o nietuzinkowe pojazdy. W obu przypadkach należy w sposób profesjonalny zadbać o samochód tego typu – co w tym zakresie oferują specjalistyczne warsztaty?

Sprawny, ale zaniedbany

Wiele samochodów zabytkowych nie jest przez ich właścicieli użytkowanych, co jednak nie czyni z nich pojazdów niesprawnych. Po odpowiednich czynnościach, do których najczęściej zalicza się naładowanie akumulatora oraz uzupełnienie paliwa i oleju silnikowego, kolekcjonerskie auta są w stanie normalnie funkcjonować. Daje to możliwość poruszania się nimi po drogach, jednak w wielu wypadkach problemem jest karoseria zabytkowego pojazdu. Upływający czas oraz brak odpowiedniej konserwacji doprowadza nierzadko do pojawienia się rdzy na elementach karoserii.

Z czasem płowieje także kolor, a niekiedy poszczególne fragmenty auta są uszkodzone bądź wybrakowane. W takiej sytuacji warto zgłosić się do profesjonalnego warsztatu realizującego usługi z zakresu renowacji samochodów zabytkowych. Niezbędne czynności w tej kwestii jest w stanie wykonać Motor City – warsztat ten zajmie się m.in. piaskowaniem. To usunięcie wieloletniej korozji i dokładne oczyszczenie karoserii. Proces jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje uszkodzeń mechanicznych elementów blacharskich. Są one też zabezpieczane antykorozyjnie, o czym warto pamiętać.

Stan doskonały

Po przeprowadzeniu piaskowania fachowcy z dobrego warsztatu samochodowego zajmującego się m.in. renowacją pojazdów zabytkowych zadbają o nałożenie podkładu karoseryjnego. Wykorzystując farby renomowanych producentów, udaje się uzyskać nie tylko naturalny, głęboki kolor, ale też długotrwałą jego świeżość i odporność na wszelkie warunki atmosferyczne. W celu zadbania o wyjątkowe auto warto także odświeżyć elementy chromowane, co wbrew pozorom nie jest zadaniem łatwy. Fachowcy zajmą się także detailingiem – co kryje się pod tym określeniem?

Detailing to niezwykle precyzyjna pielęgnacja samochodu, w trakcie realizacji której profesjonaliści dbają o każdy, nawet najmniejszy element pojazdu. Doskonale sprawdza się to w przypadku aut zabytkowych, które po przejściu detailingu wyglądają niezwykle świeżo oraz luksusowo. Dbając o samochód kolekcjonerski, warto też pamiętać o jego stanie technicznym – wszelkie naprawy oraz czynności serwisowe należy jednak powierzyć wyłącznie wyspecjalizowanym warsztatom zajmującym się renowacją takich pojazdów.

Opracowanie:
Warszawa, Obrazkowa 18
tel. 507 120 129
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz