Materiał Partnera

Renowacja klasycznego Forda Mustanga – jak dokładnie wygląda?

Renowacja klasycznego Forda Mustanga – jak dokładnie wygląda?
Ford Mustang pierwszej generacji to samochód kultowy, który wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród kolekcjonerów zabytkowych aut, jak i zwykłych kierowców. Z tego względu nierzadko sprowadza się uszkodzone lub zdekompletowane pojazdy tego typu, które wymagają profesjonalnej renowacji. Jak dokładnie wyglądają prace w tym zakresie i czy warto zdecydować się na tę usługę?

Praca według planu

Renowacja klasycznego Forda Mustanga nie jest zadaniem prostym z wielu przyczyn. Przede wszystkim konieczna jest wiedza na temat zarówno samego samochodu, jak i przeprowadzania prac naprawczych i renowacyjnych. W przypadku tych ostatnich należy też dysponować odpowiednim zapleczem technicznym w postaci dobrze wyposażonego warsztatu. Z tego właśnie względu renowację zabytkowego auta należy zlecić profesjonalistom, takim jak np. Stajnia Mustangów. Zanim jednak fachowcy przystąpią do prac związanych z przywróceniem samochodowi doskonałego stanu, ustalą z klientem plan działania.

Konieczne jest bowiem określenie, jakie czynności w ramach renowacji konkretnego Forda Mustanga muszą być zrealizowane. Niekiedy samochody tego typu trafiają do Polski zdekompletowane, co wymaga zdobycia wielu części zamiennych, innym razem niezbędne jest z kolei kompletne polakierowanie całego nadwozia. Często przeprowadzana jest pełna renowacja – prace wykonane przez specjalistów dotyczą zarówno elementów blacharskich Mustanga, jak i jego silnika oraz układu hamulcowego czy zawieszenia.

Kompleksowe odnowienie zabytkowego auta

Klasyczny Ford Mustang to samochód, którego produkcja rozpoczęła się w roku 1964, a skończyła w 1973. Z tego względu każdy z oryginalnych egzemplarzy jest nadszarpnięty zębem czasu – często dotyczy to nie tylko uszkodzeń karoserii, ale elementów mechaniki. Wielu kolekcjonerów decyduje się na usługę pełnej renowacji zabytkowego auta. W takim wypadku konieczne jest całkowite zdjęcie nadwozia i wyeliminowanie uszkodzeń blacharskich oraz ponowne malowanie wszystkich elementów.

Kompleksowa renowacja obejmuje też odświeżenie wnętrza. Oprócz tapicerki w tym zakresie specjaliści zajmują się również przywracaniem doskonałego wyglądu kierownicy, zegarom na desce rozdzielczej czy drążkowi zmiany biegów. Najważniejszy jest jednak stan techniczny klasycznego Mustanga. Spośród szerokiej gamy silników największą popularnością cieszyły się jednostki V8, które w większości wariantów wyróżniają się sporą mocą.

Nierzadko wymagają jednak pełnej renowacji – dopiero ona pozwala uzyskać fabryczne parametry. Specjalistyczny warsztat zajmujący się renowacją aut klasycznych poradzi sobie też z układem hamulcowym, wydechowym i zawieszeniem Mustanga przeznaczonego do odświeżenia. Warto zdecydować się na pełen zakres prac – to możliwość przywrócenia idealnego stanu kultowemu pojazdowi, który z pewnością będzie cieszył właściciela i wzbudzał jednocześnie zainteresowanie wśród innych kierowców i przechodniów.

Opracowanie:
Siedlce, gen. Bema 111
tel. 606 497 195
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz