Materiał Partnera

Matematyka rozwija i uczy myślenia

Matematyka rozwija i uczy myślenia

Pierwsze skojarzenia z matematyką to liczby, zadania i liczenie. Nie wszystkim nauczenie się tego przychodziło łatwo. Jednak matematyka może być twórczą radością, pasją poszukiwania, wychodzenia z błędów i odkrywania nowych, właściwych rozwiązań. Warto by dzieci od najmłodszych lat uczyły się fascynacji tą dziedziną, która leży u podwalin całego naukowego świata.

Matematyka dla dzieci

Dziecko od najmłodszych lat nabywa umiejętności do przyszłego poznawania matematyki na szkolnych lekcjach. Uczy się tego poprzez codzienne zabawy i przeróżne zwykłe czynności, zanim ktokolwiek pomyśli jeszcze o jego edukacji szkolnej. Maluchy liczą schody, na które wchodzą, cukierki, które otrzymały od dziadka, układają w pudełkach grupowo klocki, szeregują kamyki i zerwane z drzewa kulki jarzębiny. Wszystkie te działania przełożą się potem na gotowość szkolną dziecka. Dziecko podświadomie i naturalnie lubi taką matematykę związaną z życiem, jest ona dla niego fantastyczną przygodą, wyzwaniem i ogromnym polem dla wyobraźni. Dziecko to naturalny odkrywca, który jest zaciekawiony światem i procesami na nim zachodzącymi, stąd się biorą niekończące się pytania dotyczące wszystkiego, o czym można tylko pomyśleć. Szukanie odpowiedzi to właśnie fascynujący proces, w którym matematyka może się stać wielką pomocą i przewodniczką na drogach uczenia się i odkrywania.

Sedno uczenia się matematyki

Zazwyczaj już od momentu, gdy dziecko jest przedszkolakiem każdy rodzic zabiega o to, aby nauczyć swoją pociechę prostych matematycznych reguł i ich zastosowania, takich jak np. dodawanie i odejmowanie. Trzeba pamiętać jednak, że matematyka to nie tylko same reguły i nauczenie się rozpisywanie zadania według kolejnych etapów…

Matematyka ma każdego doprowadzić do myślenia na co dzień! Trzeba nabyć technikę, która ułatwi nam myślenie matematyczne. To właśnie oferuje Ci program EarlyMath firmy PROMETEUS, proponujący wczesne nauczanie matematyki. Należy stworzyć każdemu uczniowi takie warunki, w których może się doskonale rozwinąć. Unikalne narzędzia, odpowiednia metodologia i wysoko wykwalifikowani nauczyciele matematyki pozwolą w pełni wykorzystać potencjał, który ma w sobie każdy człowiek. Doświadczony nauczyciel pozwoli dziecku na samodzielne poszukiwanie i znajdowanie rozwiązań; chodzi o to, by dziecko nauczyło się „myśleć po swojemu”, przebyło fascynującą drogę do rozumienia. Dziecko będzie miało zupełnie inny stosunek do wiedzy, którą samo odkrywa w sposób aktywny i twórczy, niż do tej, którą mu jedynie narzucono w zwykłej szkole.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz