Materiał Partnera

Psie przedszkole doskonałym sposobem na socjalizację szczeniąt

Psie przedszkole doskonałym sposobem na socjalizację szczeniąt

Zapewnienie szczenięciu odpowiedniego rozwoju w początkowym etapie jego życie jest niezwykle istotne. Warto zadbać o tę kwestię w pełni kompleksowo, co umożliwia skorzystanie z usług specjalistycznego psiego przedszkola. Organizowane przez profesjonalistów zajęcia pomagają w socjalizacji szczeniąt i są doskonałym wstępem przed wysłaniem psa na szkolenie z zakresu posłuszeństwa.

Budowanie relacji właściciela z psem

Zajęcia organizowane przez psie przedszkola przeznaczone są wyłącznie dla szczeniąt. Psy biorące udział w tego typu szkoleniach powinny być bardzo młode – ich wiek nie może przekroczyć 6 miesięcy. Specjalistyczne zajęcia odbywają się razem z opiekunem zwierzęcia, co ma na celu zbudowanie poprawnej relacji i nawiązanie odpowiedniego kontaktu właściciela z psem. Socjalizacja małych czworonogów przebiega etapami, o co dbają wykwalifikowani instruktorzy. W ramach realizowanych zajęć w psim przedszkolu opiekun szczenięcia jest w stanie dostrzec poszczególne jego zachowania, rozpoznać właściwie oraz interpretować przekazywane przez zwierzę znaki i przez to zaspokajać jego potrzeby. Psie przedszkole Baritus organizuje zajęcia, na których pies poznaje podstawy posłuszeństwa. Uczy się chodzić na luźnej smyczy, zaczyna reagować na komendy wydawane przez właściciela. Nauka opiera się też na zabawie – przynoszenie rzuconej przez opiekuna zabawki stanowi doskonałą rozrywkę dla małego czworonoga. Jakie korzyści daje wzięcie udziału w zajęciach organizowanych przez psie przedszkole i jak dokładnie się do nich przygotować?

Doskonała komunikacja ze zwierzęciem

Proponowane przez psie przedszkola metody wychowawcze mają znaczący wpływ na zbudowanie pozytywnej relacji psa z właścicielem. Dzięki ich realizacji już na początkowym etapie życia czworonoga, jego zaufanie do opiekuna staje się bardzo duże, pies jest wierny i reaguje na komendy, wyróżnia go posłuszeństwo. Zajęcia zawierają wiele niestandardowych elementów, które opierają się na współpracy zwierzęcia z właścicielem, takich jak chociażby nauka pokonywania tunelu, równoważni czy innych przeszkód. Szczenię po szkoleniu w psim przedszkolu nie jest agresywne w stosunku do innych psów i zostaje przyzwyczajone do przebywania w ich towarzystwie, nie boi się samochodów czy innych typowych przedmiotów wzbudzających nierzadko lęk wśród czworonogów, np. otwieranych parasoli. Warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do zajęć w psim przedszkolu – konieczne będzie zabranie zwykłej obroży, długiej smyczy, która nie powinna być typu flexi, sporej ilości ulubionych smakołyków psa, saszetki do ich przechowywania oraz woreczków do sprzątnięcia nieczystości. Jak się zatem okazuje, zajęcia w psim przedszkolu nie wymagają zakupu specjalistycznych narzędzi czy akcesoriów, a odbycie takiego szkolenia pozytywnie wpływa na charakter czworonoga, dlatego warto z niego skorzystać.

Opracowanie:
Warszawa, Szczawnicka 12A
tel. 602 661 355
Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz