Materiał Partnera

Jak zdobyć dodatkowe kwalifikacje w trakcie studiów?

Jak zdobyć dodatkowe kwalifikacje w trakcie studiów?

Rynek pracy często się zmienia. Niegdyś ukończenie studiów było luksusem, na który stać było nielicznych. W dzisiejszych czasach coraz łatwiej zostać magistrem z dowolnej dziedziny, dlatego pracodawcy niekoniecznie będą spoglądali na informację o skończonej uczelni w CV podczas rekrutacji. Warto podczas studiów pomyśleć o dodatkowych kwalifikacjach. Jak je zdobyć? O tym w poniższym artykule.

Sprawdzaj oferty pracy

Największą zaletą zdobycia dodatkowych kwalifikacji w trakcie studiów jest fakt, że zrobienie kolejnego fakultetu przyczynia się do zwiększenia szansy na rynku pracy, a niektórzy pracodawcy wymagają od absolwentów uczelni zaliczonych praktyk z konkretnej umiejętności. Jeżeli wiemy, w jakim kierunku podążymy na początku swojej drogi zawodowej, możemy przejrzeć zawczasu interesujące nas oferty prac i sprawdzić, jakich umiejętności oczekują pracodawcy od kandydatów. Dzięki temu mamy lepszy „start” podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie, która poszukuje nowych kandydatów na dane stanowisko.

Sprawdź ofertę kursów na swojej uczelni

Uczelnie, na których mamy okazję studiować często same oferują kursy przydatne w późniejszej pracy. Dodatkowe kwalifikacje można uzyskać również poprzez staż lub praktykę w realnej firmie, poprzez dodatkowe studia podyplomowe, studia za granicą lub ukończenie różnego rodzaju praktycznych kursów – wymienia właściciel Ośrodka Kształcenia Zawodowego Kursal, który od 1989 roku towarzyszy firmom oraz osobom indywidualnym w zdobywaniu wiedzy i umiejętności na trudnym rynku pracy, który stale się rozwija.

Wybierz dziedzinę, w której chcesz się rozwinąć

Ciekawym rozwiązaniem są konkretne kursy, które pomagają przyswoić wiedzę w sposób praktyczny. Obecnie młode osoby w trakcie studiów mogą dodatkowo nauczyć się umiejętności prawie z każdej dziedziny. Jazda wózkiem widłowym, programowanie w języku C++, zaawansowana obsługa pakietu Office, opanowanie jednego z języków skandynawskich na różnych poziomach, doradztwo personalne w zakresie dietetyki lub ćwiczeń fitness, obsługa kasy fiskalnej czy prawidłowe przeprowadzenie masażu. Ośrodków szkoleniowych i różnego rodzaju prywatnych firm oferujących tego typu kursy jest dzisiaj ogromna ilość, dlatego warto nie marnować czasu i podszkolić się w wybranej przez siebie dziedzinie lub nabyć, nawet dla własnej satysfakcji, nowych umiejętności. 

Łącz teorię z praktyką

Podsumowując – nie od dziś wiadomo, że teorię należy łączyć z praktyką. Powszechny dostęp do wiedzy teoretycznej m.in. poprzez rozwinięcie się sieci internetowej oraz możliwość odbycia krótkich, ale intensywnych kursów, mających na celu np. naukę obsługi konkretnego programu komputerowego, doprowadziły do tego, że pracodawcy coraz częściej oczekują od kandydatów zarówno jednego, jak i drugiego. Wiedzą wówczas, że student nie próżnował w trakcie często pięcioletniej nauki i szkolił się w wybranej umiejętności również poza murami uczelni.  

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz