Materiał Partnera

Jak wygląda szkolenie spawaczy. Co warto o tym wiedzieć?

Jak wygląda szkolenie spawaczy. Co warto o tym wiedzieć?

W związku z rosnącym na rynku zapotrzebowaniem na spawaczy powstały trzy drogi prowadzące do uzyskania niezbędnych uprawnień do wykonywania tego zawodu. Możemy opcjonalnie ukończyć technikum, szkołę zawodową lub kurs zawodowy, który pozwoli nam zdobyć szeroką wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. I o tej ostatniej opcji będzie poniższy artykuł. Dowiedz się więcej o szkoleniu spawaczy.

Najważniejsze informacje

Spawacz to osoba wykonująca prace spawalnicze w zakresie łączenia elementów głównie stalowych i metalowych z wykorzystaniem różnych technik. Może pracować również w ramach stanowiska mechanika bądź konserwatora. Od spawalnika odróżnia go posiadanie kwalifikacji praktycznych poza teoretyczną wiedzą w zakresie spawania. Wykonywać prace spawalnicze mogą jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia na spawacza, świadectwo egzaminu  oraz specjalną Książkę.

Przebieg szkolenia

Aby uzyskać uprawnienia do wykonywania zmechanizowanych i automatycznych prac spawalniczych, prac zgrzewczych oraz ręcznego lutowania i cięcia termicznego osoby zobligowane są do posiadania minimum zaświadczenia o ukończeniu szkolenia na spawacza, jednak w praktyce pracodawcy wymagają kompletu dokumentów ze względu na wymagania jakościowe dla produktów spawanych. Zgodnie z obecnymi normami kwalifikacje należy odnawiać regularnie co dwa lata. Szkolenie, które zapewni Państwu firma Spawsystem S.C polega na kompleksowym i szczegółowym przygotowaniu w wymiarze zarówno teorii i praktyki obejmującym takie aspekty jak m.in. nauka spawania łukowe elektrodą otuloną MMA czy łukiem krytym drutem elektrodowym, wdrożenie w metodę MIG lub spawanie metodą MAG lub spawanie w osłonie gazu aktywnego drutem proszkowym. Szkolenie trwa około dwa miesiące i zakończone jest egzaminem praktycznym oraz otrzymaniem certyfikatu spawacza.

Korzyści

Jedną z największych zalet uczestnictwa w kursie jest szybkość zdobycia niezbędnych kwalifikacji w porównaniu z możliwościami, jakie daje technikum czy szkoła zawodowa, gdzie przygotowania trwają znacznie dłużej niż dwa miesiące. Ogólne korzyści to oczywiście zdobycie niezbędnych i kompleksowych kwalifikacji zarówno teoretycznych jak i praktycznych wymaganych w realiach przez pracodawców, a tym samym otwarcie sobie nowych możliwości zawodowych w przemyśle metalowym obejmującym wiele branż takich jak górnictwo, hutnictwo, budownictwo i wiele innych, zarabiając przy tym niemałe pieniądze na rynku zarówno polskim jak i zagranicznym.

Szkolenie na spawacza jest idealnym rozwiązaniem dla osób ze zdolnościami manualnymi i technicznymi, które chciałaby znaleźć w niewielkim czasie stałą, dobrze płatną pracę.

Opracowanie:
Kostrzyn nad Odrą, gen. Kutrzeby 6
tel. 730 388 888
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz