Artykuł sponsorowany

Jak zbudować stalową halę magazynową krok po kroku?

Jak zbudować stalową halę magazynową krok po kroku?

Hale magazynowe to podstawowe obiekty, które powstają w wyniku realizacji prac budownictwa przemysłowego. Podczas budowy trzeba uwzględnić szereg istotnych elementów, które mają wpływ na cały proces. Budowę hali stalowej można podzielić na cztery zasadnicze etapy, a w każdym z nich należy przeprowadzić wiele zadań. Warto dowiedzieć się, jak przebiega proces tworzenia stalowej hali magazynowej.

Jakie etapy wyróżnia się podczas budowy stalowej hali magazynowej?

Budowę hali magazynowej dzieli się na cztery fazy. Są to: projekt i zgromadzenie potrzebnych dokumentów, prefabrykacja elementów konstrukcji, montaż obiektu oraz zadania instalacyjne i wykończeniowe.

Pozwolenia i projekt

Budowa hali magazynowej wymaga uzyskania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Istotne znaczenie ma również decyzja środowiskowa. Dopiero na podstawie tych dokumentów tworzy się projekt obiektu. Ostatnie działanie, jakie należy wykonać w tym etapie, to otrzymanie pozwolenia na budowę.

Wykonanie elementów konstrukcyjnych hali magazynowej

Teraz należy zająć się wyprodukowaniem elementów, które następnie złoży się w całość na placu budowy. Dostępne obecnie technologie sprawiają, że możliwe jest zaprojektowanie wytrzymałych komponentów, do których wytwarzania wykorzystuje się optymalną ilość surowca. W konsekwencji uzyskuje się w pełni ekonomiczne, funkcjonalne oraz bezpieczne rozwiązanie. Trzeba także pamiętać o właściwym zabezpieczeniu przed korozją. W tym celu cynkuje się struktury szkieletu dachu, konstrukcję nośną pokrywa się preparatami malarskimi, zachowując odpowiednią grubość.

Prace polegające na montażu hali magazynowej

Przed montażem obiektu przeprowadza się roboty ziemne i przygotowuje działkę do wylania fundamentów. Następnie stawia się konstrukcję hali magazynowej. Działanie rozpoczyna się od stalowych słupów, w dalszej kolejności uwzględnia się rygle dachowe, słupy drugorzędne, aż do montażu obudowy – informuje pracownik firmy Kalemba Nadzór Budowlany Generalny Wykonawca, która organizuje i prowadzi inwestycje budowlane od uzyskania pozwolenia na budowę do zgody na użytkowanie.

Na czym polegają prace wykończeniowe?

Ostatni etap to prace wykończeniowe, które obejmują wybetonowanie i wygładzenie posadzki łącznie z jej utwardzeniem. Wymienia się tutaj także montaż instalacji wewnętrznych, na przykład elektrycznych czy grzewczych. Należy również pamiętać o tym, aby zadbać o zagospodarowanie terenu wokół hali magazynowej.

 

Opracowanie:
Siepraw, Krakowska 160
tel. 609 327 440
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz