Materiał Partnera

Jak nauczyć się szyć?

Jak nauczyć się szyć?

Szycie było niegdyś powszechną umiejętnością. Jednak w dobie szybko zmieniającej się mody w sklepach sieciowych klienci woleli kupić nowe ubranie niż naprawiać stare lub własnoręcznie wykonywać je od podstaw. Okazuje się jednak, że ten trend się odwraca. Coraz więcej osób chce nauczyć się tradycyjnych metod naprawiania i tworzenia tekstyliów. Ale jak zdobyć te umiejętności?

Po co umiejętność szycia?

Umiejętność szycia przydaje się w życiu rodzinnym i zawodowym. Bardzo często na specjalistyczne kursy zgłaszają się osoby, które chcą poszerzyć zakres swoich kompetencji zawodowych lub szykują się do przebranżowienia. Jednak nauka szycia przyciąga także pasjonatów, którzy poszukują nowego hobby lub po prostu chcą zdobyć nowe praktyczne umiejętności.

Obecnie coraz większą wagę przykłada się do idei racjonalnych zakupów. Prym wiedzie dziś również moda na zero waste (ang. bez strat) i minimalizm. Chodzi o to, by ograniczyć częste kupowanie nowych ubrań wątpliwej jakości i zastąpić je na przykład odzieżą uszytą samodzielnie. W ten sposób oszczędza się materiały, niweluje się straty i wpływa się na redukcję problemu taniej siły roboczej w krajach Trzeciego Świata. Jak widać, umiejętność szycia przydaje się nie tylko ze względów czysto praktycznych, ale też etycznych i środowiskowych. Właśnie z tego powodu coraz więcej młodych osób interesuje się tym rzemiosłem.

Specjalistyczne kursy szycia

To oczywiste, że nie każdy jest samoukiem. Dla wielu osób jedynym efektywnym sposobem nauki jest uczestniczenie w profesjonalnym kursie.  Podczas niego zyskuje się umiejętności teoretyczne i praktyczne z zakresu szycia.

Kursy szycia będą fantastycznym rozwiązaniem dla osób, którzy chcą uczyć się bezpośrednio od mistrzów zawodu i pod ich czujnym okiem. Tylko specjaliści są bowiem w stanie przekazać kursantom cenną wiedzę na temat tajników pracy krawieckiej, a każdy z nich ma swoją autorską metodę nauczania.

Jak wyglądają kursy szycia?

W poznańskiej Szkole 7cm zajęcia odbywają się od poniedziałku do soboty. Kursanci do wyboru mają godziny poranne i wieczorowe – tak elastyczny terminarz jest więc dopasowany do trybu dnia większości osób. Każdy kurs cechuje się autorskim programem nauczania, a w cenie otrzymuje się skrypt oraz wszystkie pozostałe materiały edukacyjne, przydatne zarówno w pierwszych etapach nauki, jak i w późniejszym szyciu.  

Zajęcia odbywają się w grupach, ale każdy uczestnik może samodzielnie dopasowywać intensywność zajęć do swoich potrzeb – dzięki temu ma szansę pracować swoim tempem. Nawet w przypadku nieobecności kursanta zajęcia nie „przepadają” i można je po prostu odrobić w innym wybranym terminie.

Nie wiesz, czy warto zapisać się na szkolenie z szycia? Zawsze możesz skorzystać z darmowej lekcji próbnej. Wówczas dowiesz się, czy taka forma nauki Ci odpowiada  
i poczujesz atmosferę pracowni krawieckiej z prawdziwego zdarzenia.  Pracownia dysponuje  maszynami domowymi Juki i Janome oraz parkiem maszyn przemysłowych.      

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz