Materiał Partnera

Jak korygowany jest kształt zębów?

Jak korygowany jest kształt zębów?

Korekta kształtu zębów to dla wielu z nas bardzo ważny cel, do którego dążymy często od początku kariery zawodowej. Odkładamy pieniądze na kosztowne zabiegi oraz terapie, by uzyskać idealny uśmiech. To dobry znak, ponieważ dzięki temu stan uzębienia Polaków ulega systematycznemu polepszeniu – podobnie wrasta także świadomość stomatologiczna, co ma pozytywne skutki długofalowe. Dużo lepiej jest bowiem korygować kształt zębów u dzieci, o co zadbać mogą wyłącznie świadomi rodzice.

Szerokie możliwości stomatologii estetycznej

Poprawa estetyki uzębienia u osób dorosłych to bardzo szeroki temat, którym zajmują się wyłącznie wykwalifikowani specjaliści, tacy jak lek. stomatolog Wanda Kwiatkowska. Dla wielu z nas jest to jedyny sposób na uzyskanie idealnego uśmiechu, o który nie zadbali nasi rodzice. Niekiedy konieczność wykonania odpowiednich zabiegów pojawia się, gdy zęby ulegną ukruszeniu czy pęknięciu – wypadki chodzą po ludziach, a te związane z uszkodzeniami uzębienia są bardzo częste.

Nie ma zazwyczaj problemu z tym, by nieco zredukować długość zęba lub dodać mu kilka milimetrów za pomocą specjalnie dobranych kompozytów. W zasadzie każdy ubytek da się w taki czy inny sposób uzupełnić, a nadmiar zniwelować, jednak im więcej pracy będzie miał wybrany przez nas lekarz stomatolog, tym więcej może nas to kosztować.

Warto zatem zadbać o stan uzębienia jak najwcześniej, dzięki czemu nasze problemy nie będą miały szansy na pogłębienie. W przypadku zabiegów stomatologii estetycznej, w skład której wchodzi konturowanie i korygowanie kształtu zębów, ich stan ma ogromne znaczenie – nie można bowiem przystąpić do działania, jeśli zęby nie są wyleczone.

Konturing, bonding, licówki – sposoby na korygowanie kształtu zębów

Kształt zębów może być korygowany na wiele sposobów – jednym z nim jest konturing, który polega na zmianie długości lub kształtu zęba poprzez jego precyzyjne wyszlifowanie. Małe wady są w ten sposób całkowicie likwidowane, a większe skutecznie minimalizowane. Efekt ten osiąga się za p pomocą wierteł diamentowych, gumek oraz krążków ściernych. Usuwane jest wyłącznie szkliwo, dzięki czemu ząb nie ulega uszkodzeniu – wymaga to od lekarza stomatologa ogromnego doświadczenia oraz precyzji, ale efekt jest tego warty.

Innym sposobem na skorygowanie zębów jest bonding, w trakcie którego na ząb nakładana jest cienka warstwa kompozytu o dobranym do zębów kolorze. Kompozyt jest następnie utwardzany za pomocą specjalnej lampy polimeryzacyjnej. Dobrze wykonane wypełnienie tego typu nie jest odróżnialne od zęba.

Na ząb może zostać nałożona także licówka – wykonuje się je najczęściej z porcelany. To najlepsze rozwiązanie dla osób, które zęby są nierówne, uszkodzone lub mocno przebarwione. Dzięki licówkom łatwo pozbędziemy się diastemy. Śnieżnobiały, obecny w naszej wyobraźni uśmiech to najczęściej efekt dobrze dopasowanych licówek.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz