Materiał Partnera

Czym zajmuje się protetyka stomatologiczna?

Czym zajmuje się protetyka stomatologiczna?

Protetyka jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się odbudową właściwego uzębienia. Odbywa się to poprzez rekonstrukcję uszkodzonych zębów i odtwarzanie tych utraconych przy użyciu koron, mostów, wkładów, implantów oraz protez. Pozwala to na uzyskanie estetycznego uśmiechu oraz umożliwia żucie wszystkich pokarmów, ułatwia prawidłową wymowę oraz funkcjonowanie stawu skroniowo-żuchwowego.

Jakie usługi świadczy protetyk stomatologiczny?

Do głównych zadań świadczonych przez protetyka stomatologicznego należą: leczenie braków i ubytków uzębienia, odpowiednie przygotowanie jamy ustnej do uzupełnienia protetycznego oraz dobór najlepszych rozwiązań, leczenie z użyciem protez ruchomych i stałych, wszczepianie implantów stomatologicznych oraz rehabilitacja pacjentów.

Kto powinien wybrać się na wizytę do protetyka?

Do protetyka stomatologicznego powinny udać się osoby, które:

  • utraciły swoje naturalne uzębienie;
  • dotknęło ich bezzębie żuchwy bądź szczęki;
  • z różnych przyczyn są zmuszone do usunięcia zębów stałych;
  • chcą wymienić dotychczasową protezę, z powodu narastających problemów z mówieniem, żuciem pokarmów bądź pojawieniem się różnych bóli w okolicach stawu żuchwowo-skroniowego oraz głowy.

Jak wygląda wizyta u protetyka stomatologicznego?

Przed udaniem się do protetyka, warto skorzystać z usług dentysty, który zadba o naszą jamę ustną i zasygnalizuje nam konieczność odbudowy uzębienia. Leczenie protetyczne w Całodobowym Centrum Stomatologii Ludna rozpoczyna się szczegółowym wywiadem lekarskim i wysłuchaniem oczekiwań pacjenta. Następnym krokiem podejmowanym przez profesjonalnych stomatologów w Warszawie jest przeprowadzenie badania klinicznego polegającego na dokładnym sprawdzeniu jamy ustnej, wykonaniu zdjęcia RTG, przygotowaniu modeli szczęki i żuchwy, postawieniu diagnozy oraz opracowaniu planu terapii. W razie potrzeby wysyłają oni pacjenta na dodatkowe testy takie jak badanie żywotności zębów czy badanie ruchomości zębów i głębokości kieszonek dziąsłowych. Na końcu, jeśli pacjent zaakceptuje strategię leczenia, to specjaliści zaczynają działać.

O czym należy pamiętać po zakończeniu leczenia protetycznego?

Pamiętajmy, że każdy ubytek w naszej jamie ustnej jest problemem natury estetycznej, a przecież zdrowy i piękny uśmiech dodaje nam pewności siebie. Po zakończeniu leczenia i wykonaniu uzupełnień protetycznych nie możemy zapominać o regularnych wizytach kontrolnych, dbaniu o higienę jamy ustnej w domu oraz korzystaniu z zabiegów stomatologicznych obejmujących czyszczenie płytki i kamienia nazębnego, scalingu, piaskowania oraz fluoryzacji.

Opracowanie:
Warszawa, Ludna 10a
tel. 22 625 01 02
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz