Materiał Partnera

Jak kompleksowo zadbać o ogród, czyli wybór właściwego sprzętu

Jak kompleksowo zadbać o ogród, czyli wybór właściwego sprzętu

Przydomowy ogród stanowi miejsce do relaksu, dlatego należy zadbać o jego stan. Niekiedy bywa to bardzo trudne ze względu na zróżnicowane rośliny występujące na terenie zielonym – ich właściwa pielęgnacja jest niezbędna, jednak prace wymagają odpowiednich narzędzi. Dobre rozwiązanie stanowią sklepy mające szeroki asortyment sprzętu ogrodniczego wysokiej klasy.

Piękny trawnik

Trawa stanowi zielone podłoże każdego ogrodu, dlatego warto zadbać o jej kompleksową pielęgnację. Bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie – zainstalowanie zraszacza pomoże w stałym dostarczaniu wody podczas upalnych dni. Dobrym rozwiązaniem jest zraszacz wahadłowy, który może obsługiwać powierzchnię liczącą nawet 240 m2. Dzięki kilkunastu dyszom wylotowym zapewnia płynne i optymalne zraszanie określonego terenu, co znacząco wpływa na jakość trawy znajdującej się w ogrodzie. Zraszacze wysokiej klasy ma w swojej bogatej ofercie sklep Las-Ogród s.c. Do małych obszarów doskonale sprawdzi się zraszacz statyczny – nowoczesne modele dają możliwość wyboru aż pięciu typów zraszania, dzięki czemu można dopasować działanie do konkretnej powierzchni i potrzeb. Eliminowanie nadmiaru trawy jest także niezwykle istotną czynnością. Powinno się ją wykonywać za pomocą specjalistycznego sprzętu, do którego należą kosiarki trawnikowe renomowanych producentów, takich jak chociażby Stiga czy Viking. Profesjonalne maszyny do koszenia są wydajne i łatwe w obsłudze, dzięki czemu w prosty sposób można zadbać o odpowiednią wysokość trawnika w przydomowym ogrodzie.

Drewno pod kontrolą

Wiele prac ogrodowych związanych jest też z drewnem występującym w zróżnicowanej postaci. Niekiedy drzewo czy gałęzie muszą być usunięte ze względów bezpieczeństwa, czy po prostu przez modyfikację wyglądu ogrodu. Warto w tym wypadku wykorzystać wysokiej klasy pilarkę. Gwarantuje ona możliwość wycięcia zbędnych elementów drewna w sposób bezproblemowy i szybki. Do usuwania niepotrzebnych fragmentów żywopłotu przydadzą się z kolei specjalistyczne nożyce. Dzięki zastosowaniu mocnego silnika elektrycznego, ich wydajność jest spora, co pozwala na zadbanie o wygląd i kształt zielonego ogrodzenia. Modyfikowanie tego elementu ogrodu niekoniecznie musi być też uciążliwe dla domowników i sąsiadów – nowoczesne nożyce elektryczne do żywopłotów są ciche i charakteryzuje je niski poziom wibracji. Pełna pielęgnacja ogrodu obejmuje też krawędzie trawnika i różnego rodzaju prace wykończeniowe wokół drzew czy ścieżek. Do tego typu prac niezbędna jest elektryczna podkaszarka, dzięki której można w prosty sposób precyzyjnie zadbać o ogrodowe detale. Przydomowy teren zielony może stanowić ozdobę każdego domu, należy jednak do wszelkich zadań związanych z jego pielęgnacją wybrać sprzęt renomowanych producentów dostępny jedynie w najlepszych sklepach.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz