Artykuł sponsorowany

Rodzaje kos spalinowych oferowanych przez firmę Kruk – Serwis Eweliny Kruk

Rodzaje kos spalinowych oferowanych przez firmę Kruk – Serwis Eweliny Kruk

Komu przydają się wydajne kosy spalinowe? Korzystają z nich profesjonalni ogrodnicy oraz osoby zajmujące się pielęgnacją zieleni miejskiej. Te urządzenia są używane na działkach, przydomowych trawnikach i w prywatnych ogrodach. Dlatego też warto poznać ich liczne zastosowania. I dowiedzieć się, jakie rodzaje kos są sprzedawane i naprawiane prze Kruk – Serwis Eweliny Kruk.

Zastosowania kosy spalinowej

Kosy spalinowe nazywane też mechanicznymi lub wykaszarkami to urządzenia używane do pielęgnacji ogrodów i terenów zielonych.  Są stosowane w miejscach, w których nie poradzi sobie tradycyjna kosiarka czy traktorek ogrodowy. Wykaszarki zasilane olejem zmieszanym z benzyną pozwalają na przycinanie trawy i chwastów a także różnego rodzaju zarośli, krzewów oraz młodych drzewek. Sprawdzają się w zagłębieniach terenu, pomiędzy drzewami i murkami. Przyspieszają pracę na posesjach z wieloma nierównościami i przeszkodami. Są chętnie wybierane do pielęgnacji rzadko koszonych ogrodów i parków oraz strzyżenia trawników na osiedlach, skwerach i pasach zieleni przy drogach.

Rodzaje kos mechanicznych

Na jaki sprzęt do pielęgnacji ogrodu warto postawić? W ofertach firm prowadzących sprzedaż kos spalinowych znajdują się modele dla amatorów i zawodowców. Sprzęt z obu grup jest wyposażany w silniki dwusuwowe lub czterosuwowe. Do najważniejszych różnic należy ciężar i moc kosy mechanicznej decydująca o wydajności. Urządzenia do zastosowań przydomowych oferują moc od 0,9 do 1 KM i ważą 5-6 kg. Egzemplarze służące do pielęgnacji dużych terenów z bujną roślinnością mają już od 1,3 do 2,7 KM. Ciężar tych wykaszarek również jest większy, wynosi około 7-8 kg. Natomiast moc najbardziej wydajnego sprzętu dla profesjonalistów sięga 3,8 KM. Waga też jest znaczna, bowiem wynosi nawet 11 kg.

Kupując kosę spalinową trzeba zwracać uwagę na szerokość koszenia. W małym ogrodzie i przy domu najlepsza będzie wykaszarka o zasięgu 30 cm. Do trudniejszych i najbardziej wymagających prac zalecane są szerokości koszenia z przedziału 35-45 cm. Poza tym wykaszarki różnią się rodzajem elementu tnącego. Pracownik firmy Kruk - Serwisu Eweliny Kruk naprawiającego i sprzedającego piły spalinowe, kosiarki i kosy tak tłumaczy tę kwestię:

- Do koszenia trawy używany jest sprzęt z głowicą wyposażoną w nylonową żyłkę. Średniozaawansowana pielęgnacja terenu wymaga zastosowania kosy z plastikową żyłką. Do wycinania zarośli potrzebna jest głowica z tarczą tnącą lub nożami.  

Im więcej noży lub tarcz w głowicy tnącej tym trudniejsze zadania można wykonywać urządzeniem wyposażonym w ten element.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także

Wyszukaj firmy z branży