Dowiedz się więcej...

Masz ogród przy domu? A może jesteś właścicielem działki? Bez względu na to, jaki teren zielony masz pod opieką, by pięknie się prezentował, ciesząc oko i zapewniając komfort na co dzień, musisz o niego profesjonalnie zadbać. Potrzebna jest zarówno fachowa pielęgnacja, jak i odpowiednie wyposażenie.

Chcesz się dowiedzieć, na czym polega praca architekta krajobrazu i ile kosztować będzie zaprojektowanie ogrodu? Szukasz ciekawych mebli ogrodowych? Zależy Ci na sprawdzeniu warunków ustawienia altany ogrodowej? A może potrzebujesz profesjonalnych artykułów ogrodniczych: sadzonek, nawozów, narzędzi i innych? Wszystkie potrzebne informacje o branży ogrodniczej znajdziesz na tej stronie.

Nasz serwis zapewni Ci dostęp do wszystkich przydatnych informacji o projektowaniu i pielęgnacji ogrodów, jak również wszystkiego, co związane z ogrodowym wyposażeniem. Czekają na Ciebie również aktualizowane rankingi najlepiej ocenianych i najchętniej wybieranych firm z branży. Zaglądaj do nas i bądź zawsze na bieżąco!

Projektowanie ogrodów

By ogród pięknie się prezentował i był łatwy w utrzymaniu przez cały rok, powinien zostać zaprojektowany przez profesjonalistę. Jest nim architekt krajobrazu. To specjalista, który doskonale rozumie wszystkie niuanse związane z ogrodami: ich zakładaniem czy organizacją.

Projekt ogrodu powstaje w oparciu o wiele czynników. Po pierwsze - o rozmowę z Klientem i określenie jego oczekiwań względem zagospodarowania przestrzeni zielonej. Po drugie - po analizie terenu ogrodu - architekt krajobrazu sprawdza choćby nasłonecznienie terenu, typ i żyzność gleby czy stylistykę przestrzeni otaczającej ogród. Wszystko to ma wpływ na ostateczną koncepcję.

Jeśli szukasz dobrego architekta krajobrazu, zwróć uwagę zarówno na jego portfolio, jak i opinie dotychczasowych klientów. To najlepsze źródło informacji o tym, czy interesujący Cię specjalista jest dobrym fachowcem w swojej dziedzinie. Ranking z opiniami o firmach z branży ogrodniczej znajdziesz w naszym serwisie.

Meble ogrodowe

Ogród jest miejscem, w którym pracujemy, pielęgnując rośliny, ale przede wszystkim - wypoczywamy i spotykamy się z rodzinami i znajomymi: choćby na wspólnym grillu. By poczuć się w tej przestrzeni naprawdę komfortowo, potrzebujesz dobrej jakości mebli ogrodowych: krzeseł, stołu, czy też leżaków.

Na rynku znaleźć można bardzo szeroki wybór mebli ogrodowych - zarówno wykonanych z drewna, jak i metalu czy też tworzyw sztucznych. Który typ wybrać? Wszystko zależy od tego, jakim budżetem na wyposażenie ogrodu dysponujesz, a także - jakiego efektu estetycznego się spodziewasz. Znalezienie dobrego producenta i rozsądnych cen jest tylko kwestią czasu.

Wybierając meble ogrodowe, zwróć uwagę nie tylko na koszt ich zakupu, ale przede wszystkim jakość. Ważne jest, by były odporne na wilgoć i zmiany temperatur, a także stabilne - tak, by przetrwały w Twoim ogrodzie przez długi czas, świetnie się prezentując.

Artykuły ogrodnicze

Konewki, szpadle, kopaczki, zraszacze, szklarnie ogrodowe... to tylko niektóre artykuły ogrodnicze, w które warto się wyposażyć, chcąc, by ogród prezentował się zjawiskowo przez cały rok i był łatwy w pielęgnacji. Pielęgnacja ta zaś wcale nie musi być problemem - poradzisz sobie z nią nawet, jeśli jesteś amatorem. Wystarczy odrobina wiedzy i dobre wyposażenie.

W Twoim ogrodzie zabraknąć nie może przede wszystkim podstawowych akcesoriów do uprawy terenów zielonych. Porządna kosiarka do trawy, sekator i zraszacz, najlepiej automatyczny, pozwolą Ci szybko doprowadzić ogródek do dobrego stanu tak, by można w nim było wypoczywać i bawić się, ale i cieszyć oko pięknie wzrastającą zielenią.

Warto również sięgnąć po odżywki i nawozy do roślin, dobierając je do ich typu. Dobrym pomysłem okazać się może też montaż ogrodowego oczka czy budowa altany ogrodowej, która pozwoli cieszyć się urokami spędzania czasu na zewnątrz bez względu na pogodę.

Artykuły

Aranżacje wnętrz przy wykorzystaniu sztucznych kwiatów
Brak wolnej chwili, życie w częstych podróżach służbowych pozwala mieć balkon, werandę pełne zieleni. Zobaczmy, gdzie możemy wykorzystać sztuczne kwiaty?
Zakładasz ogródek? Dowiedz się, jakie narzędzia będą niezbędne
Jeśli marzy Ci się własny ogród, potrzebny Ci będzie zestaw narzędzi, które ułatwią jego pielęgnację. Jak dbać o trawnik i rabaty kwiatowe – porady w artykule.
Sezonowe prace ochronne na terenach zielonych
Utrzymanie terenów zielonych w nienagannym stanie nie jest zadaniem łatwym. Sprawdź, jak należy dbać o zieleń w zależności od sezonu: jesienią, wiosną i latem.
Opieka nad pomnikami przyrody ożywionej
Ochrona drzew będących pomnikami przyrody wymaga wielu wykwalifikowanch rąk, by przyniosła nam korzyści nie tylko przyrodnicza, ale również społeczne i finanso
Do pełnej doskonałości
Decydując się na firmę projektującą i aranżującą ogrody musimy mieć w głowie choćby namiastkę wyobrażenia, jaki ogród będzie pasował do naszego trybu życia. Ch
Jak dbać o ogród?
Dbanie o ogród wymaga wielu prac zależnych od rodzaju roślin i pór roku. Niezbędne jest koszenie trawnika, przycinanie gałązek a także podlewanie roślin.
Meble ogrodowe w indywidualnym stylu
Pięknie wykończenie ogrodu z zastosowaniem drewna jest dla niego niezwykle korzystne. Warto skorzystać z usług profesjonalistów.
Pielęgnacja ogrodu z pomocą odpowiednich narzędzi i produktów
Odpowiedni nawóz, podlewanie oraz dobrze dobrane narzędzia ogrodnicze są niezwykle pomocne w pielęgnacji ogrodu.

Rankingi

Znajdź najlepszych projektantów ogrodów