Dowiedz się więcej...

Masz ogród przy domu? A może jesteś właścicielem działki? Bez względu na to, jaki teren zielony masz pod opieką, by pięknie się prezentował, ciesząc oko i zapewniając komfort na co dzień, musisz o niego profesjonalnie zadbać. Potrzebna jest zarówno fachowa pielęgnacja, jak i odpowiednie wyposażenie.

Chcesz się dowiedzieć, na czym polega praca architekta krajobrazu i ile kosztować będzie zaprojektowanie ogrodu? Szukasz ciekawych mebli ogrodowych? Zależy Ci na sprawdzeniu warunków ustawienia altany ogrodowej? A może potrzebujesz profesjonalnych artykułów ogrodniczych: sadzonek, nawozów, narzędzi i innych? Wszystkie potrzebne informacje o branży ogrodniczej znajdziesz na tej stronie.

Nasz serwis zapewni Ci dostęp do wszystkich przydatnych informacji o projektowaniu i pielęgnacji ogrodów, jak również wszystkiego, co związane z ogrodowym wyposażeniem. Czekają na Ciebie również aktualizowane rankingi najlepiej ocenianych i najchętniej wybieranych firm z branży. Zaglądaj do nas i bądź zawsze na bieżąco!

Projektowanie ogrodów

By ogród pięknie się prezentował i był łatwy w utrzymaniu przez cały rok, powinien zostać zaprojektowany przez profesjonalistę. Jest nim architekt krajobrazu. To specjalista, który doskonale rozumie wszystkie niuanse związane z ogrodami: ich zakładaniem czy organizacją.

Projekt ogrodu powstaje w oparciu o wiele czynników. Po pierwsze - o rozmowę z Klientem i określenie jego oczekiwań względem zagospodarowania przestrzeni zielonej. Po drugie - po analizie terenu ogrodu - architekt krajobrazu sprawdza choćby nasłonecznienie terenu, typ i żyzność gleby czy stylistykę przestrzeni otaczającej ogród. Wszystko to ma wpływ na ostateczną koncepcję.

Jeśli szukasz dobrego architekta krajobrazu, zwróć uwagę zarówno na jego portfolio, jak i opinie dotychczasowych klientów. To najlepsze źródło informacji o tym, czy interesujący Cię specjalista jest dobrym fachowcem w swojej dziedzinie. Ranking z opiniami o firmach z branży ogrodniczej znajdziesz w naszym serwisie.

Meble ogrodowe

Ogród jest miejscem, w którym pracujemy, pielęgnując rośliny, ale przede wszystkim - wypoczywamy i spotykamy się z rodzinami i znajomymi: choćby na wspólnym grillu. By poczuć się w tej przestrzeni naprawdę komfortowo, potrzebujesz dobrej jakości mebli ogrodowych: krzeseł, stołu, czy też leżaków.

Na rynku znaleźć można bardzo szeroki wybór mebli ogrodowych - zarówno wykonanych z drewna, jak i metalu czy też tworzyw sztucznych. Który typ wybrać? Wszystko zależy od tego, jakim budżetem na wyposażenie ogrodu dysponujesz, a także - jakiego efektu estetycznego się spodziewasz. Znalezienie dobrego producenta i rozsądnych cen jest tylko kwestią czasu.

Wybierając meble ogrodowe, zwróć uwagę nie tylko na koszt ich zakupu, ale przede wszystkim jakość. Ważne jest, by były odporne na wilgoć i zmiany temperatur, a także stabilne - tak, by przetrwały w Twoim ogrodzie przez długi czas, świetnie się prezentując.

Artykuły ogrodnicze

Konewki, szpadle, kopaczki, zraszacze, szklarnie ogrodowe... to tylko niektóre artykuły ogrodnicze, w które warto się wyposażyć, chcąc, by ogród prezentował się zjawiskowo przez cały rok i był łatwy w pielęgnacji. Pielęgnacja ta zaś wcale nie musi być problemem - poradzisz sobie z nią nawet, jeśli jesteś amatorem. Wystarczy odrobina wiedzy i dobre wyposażenie.

W Twoim ogrodzie zabraknąć nie może przede wszystkim podstawowych akcesoriów do uprawy terenów zielonych. Porządna kosiarka do trawy, sekator i zraszacz, najlepiej automatyczny, pozwolą Ci szybko doprowadzić ogródek do dobrego stanu tak, by można w nim było wypoczywać i bawić się, ale i cieszyć oko pięknie wzrastającą zielenią.

Warto również sięgnąć po odżywki i nawozy do roślin, dobierając je do ich typu. Dobrym pomysłem okazać się może też montaż ogrodowego oczka czy budowa altany ogrodowej, która pozwoli cieszyć się urokami spędzania czasu na zewnątrz bez względu na pogodę.

Artykuły

W jaki sposób przekształcić taras w ogród zimowy?
Zwyczajny taras można z łatwością przekształcić w ogród zimowy, który będzie spełniał rolę oranżerii, ogrodu luz dodatkowego dziennego salonu.
Ogród jak marzenie. Jak stworzyć piękny zielony zakątek?
We własnym ogrodzie musimy czuć się dobrze. Pielęgnacja roślin nie może pochłaniać więcej czasu niż relaks wśród zieleni. Jak stworzyć piękny ogród?
Clean Garden – ogród jak marzenie
Prace z zielenią wymagają wiedzy, doświadczenia oraz profesjonalnego sprzętu. Jaka firmę warto zatrudnić do prac w naszym ogrodzie? Na co musimy zwrócić uwagę?
Dlaczego warto zatrudnić ogrodnika?
Czym zajmuje się wykwalifikowany ogrodnik i dlaczego opłaca się zatrudnić go do pielęgnacji przydomowych terenów zielonych. Koniecznie przeczytaj nasz artykuł.
Jak nadać naszemu ogrodowi wyjątkowy charakter
Jeśli brakuje nam pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni wokół domu, warto zatrudnić specjalistę od projektowania ogrodów. Doradzi on najlepsze rozwiązania.
Projektowanie i pielęgnacja ogrodów
W przypadku chęci posiadania wyjątkowego ogrodu, warto wynająć firmę zajmującą się nie tylko projektowaniem tego typu miejsc, ale też ich pielęgnacją.
Nowoczesne ogrodnictwo – pielęgnacja roślin i wycinka drzew
Firmy ogrodnicze dysponują metodami, dzięki którym pielęgnacja roślin może być jeszcze skuteczniejsza. Łatwiej jest też pozbyć się śladów po wycince drzew.
Jak zadbać o ogród, aby zawsze pozostawał piękny?
Piękny ogród wymaga pielęgnacji. Do standardowych prac zalicza się: podlewanie, odchwaszczanie, nawożenie i przycinanie roślin. Trzeba również zadbać o trawnik

Rankingi

Znajdź najlepszych projektantów ogrodów