Dowiedz się więcej...

Masz ogród przy domu? A może jesteś właścicielem działki? Bez względu na to, jaki teren zielony masz pod opieką, by pięknie się prezentował, ciesząc oko i zapewniając komfort na co dzień, musisz o niego profesjonalnie zadbać. Potrzebna jest zarówno fachowa pielęgnacja, jak i odpowiednie wyposażenie.

Chcesz się dowiedzieć, na czym polega praca architekta krajobrazu i ile kosztować będzie zaprojektowanie ogrodu? Szukasz ciekawych mebli ogrodowych? Zależy Ci na sprawdzeniu warunków ustawienia altany ogrodowej? A może potrzebujesz profesjonalnych artykułów ogrodniczych: sadzonek, nawozów, narzędzi i innych? Wszystkie potrzebne informacje o branży ogrodniczej znajdziesz na tej stronie.

Nasz serwis zapewni Ci dostęp do wszystkich przydatnych informacji o projektowaniu i pielęgnacji ogrodów, jak również wszystkiego, co związane z ogrodowym wyposażeniem. Czekają na Ciebie również aktualizowane rankingi najlepiej ocenianych i najchętniej wybieranych firm z branży. Zaglądaj do nas i bądź zawsze na bieżąco!

Projektowanie ogrodów

By ogród pięknie się prezentował i był łatwy w utrzymaniu przez cały rok, powinien zostać zaprojektowany przez profesjonalistę. Jest nim architekt krajobrazu. To specjalista, który doskonale rozumie wszystkie niuanse związane z ogrodami: ich zakładaniem czy organizacją.

Projekt ogrodu powstaje w oparciu o wiele czynników. Po pierwsze - o rozmowę z Klientem i określenie jego oczekiwań względem zagospodarowania przestrzeni zielonej. Po drugie - po analizie terenu ogrodu - architekt krajobrazu sprawdza choćby nasłonecznienie terenu, typ i żyzność gleby czy stylistykę przestrzeni otaczającej ogród. Wszystko to ma wpływ na ostateczną koncepcję.

Jeśli szukasz dobrego architekta krajobrazu, zwróć uwagę zarówno na jego portfolio, jak i opinie dotychczasowych klientów. To najlepsze źródło informacji o tym, czy interesujący Cię specjalista jest dobrym fachowcem w swojej dziedzinie. Ranking z opiniami o firmach z branży ogrodniczej znajdziesz w naszym serwisie.

Meble ogrodowe

Ogród jest miejscem, w którym pracujemy, pielęgnując rośliny, ale przede wszystkim - wypoczywamy i spotykamy się z rodzinami i znajomymi: choćby na wspólnym grillu. By poczuć się w tej przestrzeni naprawdę komfortowo, potrzebujesz dobrej jakości mebli ogrodowych: krzeseł, stołu, czy też leżaków.

Na rynku znaleźć można bardzo szeroki wybór mebli ogrodowych - zarówno wykonanych z drewna, jak i metalu czy też tworzyw sztucznych. Który typ wybrać? Wszystko zależy od tego, jakim budżetem na wyposażenie ogrodu dysponujesz, a także - jakiego efektu estetycznego się spodziewasz. Znalezienie dobrego producenta i rozsądnych cen jest tylko kwestią czasu.

Wybierając meble ogrodowe, zwróć uwagę nie tylko na koszt ich zakupu, ale przede wszystkim jakość. Ważne jest, by były odporne na wilgoć i zmiany temperatur, a także stabilne - tak, by przetrwały w Twoim ogrodzie przez długi czas, świetnie się prezentując.

Artykuły ogrodnicze

Konewki, szpadle, kopaczki, zraszacze, szklarnie ogrodowe... to tylko niektóre artykuły ogrodnicze, w które warto się wyposażyć, chcąc, by ogród prezentował się zjawiskowo przez cały rok i był łatwy w pielęgnacji. Pielęgnacja ta zaś wcale nie musi być problemem - poradzisz sobie z nią nawet, jeśli jesteś amatorem. Wystarczy odrobina wiedzy i dobre wyposażenie.

W Twoim ogrodzie zabraknąć nie może przede wszystkim podstawowych akcesoriów do uprawy terenów zielonych. Porządna kosiarka do trawy, sekator i zraszacz, najlepiej automatyczny, pozwolą Ci szybko doprowadzić ogródek do dobrego stanu tak, by można w nim było wypoczywać i bawić się, ale i cieszyć oko pięknie wzrastającą zielenią.

Warto również sięgnąć po odżywki i nawozy do roślin, dobierając je do ich typu. Dobrym pomysłem okazać się może też montaż ogrodowego oczka czy budowa altany ogrodowej, która pozwoli cieszyć się urokami spędzania czasu na zewnątrz bez względu na pogodę.

Artykuły

Jeśli pielęgnacja terenów zielonych, to tylko z firmą Ogrodnik!
Usługi pielęgnacji roślin firmy Ogrodnik, pozwalają zadbać o każdego rodzaju ogród i trawnik. Sprawdź, na jaką pomoc można liczyć, nawiązując z nimi współpracę.
Podcinanie pielęgnacyjne i wycinka drzew z pomocą firmy Akard Sp. z o.o.
Akard Sp. z o.o. realizuje usługi związane z pielęgnacją drzew oraz wycinką drzew. Firma wykorzystuje do tego celu niezwykle pomocny w pracy podnośnik koszowy.
Rodzaje systemów nawadniających dla domu jednorodzinnego
Do urządzeń zraszających dla ogrodu przydomowego zaliczyć można: zraszacze turbinowe, zraszacze statyczne, zraszacze młoteczkowe.
Pielęgnacja drzew - jak chronić iglaki przed szkodnikami?
Poznaj metody pielęgnacji drzew i sposoby ochrony przed szkodnikami. Zobacz, jakie środki grzybobójcze w tym pomogą. Znajdziesz potrzebne artykuły ogrodnicze.
Grinland – usługa konserwacji ogrodu
Konserwacja ogrodów to obsługa trawników i roślin, ale nie tylko. Co jeszcze oferuje firma Grinland w ramach tej usługi? Z tego artykułu dowiesz się więcej.
Tworzenie pięknych ogrodów
Ogród to miejsce relaksu, który powinien się pięknie prezentować w każdej sytuacji, dlatego jego wykonanie powinniśmy zlecić profesjonalistom.
Jak stworzyć estetyczny trawnik w parku miejskim?
Trawa w parku miejskim jest narażona na intensywną eksploatację, dlatego powinna być doskonałej jakości. Która sprawdzi się lepiej – siana czy z rolki?
Zadbaj o swoją kosiarkę spalinową z firmą Serwis Ogród
Kosiarki spalinowe wymagają regularnej konserwacji, aby zachować pełną sprawność. W razie awarii pomoc można jednak uzyskać w firmie Serwis Ogród z Łęczycy.

Znajdź najlepszych projektantów ogrodów