Materiał Partnera

Jak chronić mieszkanie przed włamywaczami?

Jak chronić mieszkanie przed włamywaczami?

Każdy z nas chciałby czuć się we własnym domu czy mieszkaniu bezpiecznie. Żeby spać spokojnie, lub wyjechać na dłuższą podróż, warto pomyśleć o dobrym zabezpieczeniu w postaci zamka oraz klamek. Ponadto, nowoczesne zamki są na tyle designerskie, że świetnie mogą się komponować z aranżacją wnętrza, spełniając funkcję estetyczną oraz zabezpieczającą.

Sposoby na bezpieczne mieszkanie

Jednym z podstawowych sposobów na bezpieczne mieszkanie, dom lub hotel, jest montaż odpowiednich drzwi, zamków oraz klamek. Oczywiście możemy założyć antywłamaniowe rolety, założyć monitoring i alarm – czym oczywiście zwiększymy szansę na bezpieczeństwo, nie mniej jednak dla osób, które nie dysponują aż takimi możliwościami, odpowiednie zamki i klamki, to standardowy, a zarazem podstawowy czynnik decydujący o bezpieczeństwie. Liczne firmy specjalizują się w innowacyjnych pomysłach dotyczących ochrony naszego mienia. Istnieje kilka sposobów na bezpieczeństwo w mieszkaniu, domu lub hotelu. Do szczególnie polecanych należy:

  • System Master Key oraz system jednego klucza – system Master Key to właściwie rozbudowany system jednego klucza, który pozwala na używanie jednego klucza do wszystkich lub wybranych, różnych zamków w domu lub w firmie. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie z wielu powodów. Przede wszystkim bezpieczeństwo – w sytuacji zagrożenia mamy możliwość otworzenia wszystkich drzwi jednym kluczem. Ponadto, nasz klucz jest zastrzeżony, więc nikt inny nie będzie miał możliwość go dorobić (choć możesz go zamówić dla uprawnionych osób). Nie oszukujmy się – wygodne jest noszenie jednego klucza, zamiast całego pęku.
  • Zamki cyfrowe, na kartę oraz systemy hotelowe – spełniają swą funkcję bardzo dobrze w hotelach czy mieszkaniach wynajmowanych przez turystów, którzy często się zmieniają. Zamki na szyfr umożliwiają wynajęcie obiektu bez konieczności przyjazdu na miejsce i otwierania drzwi. Wystarczy podać odpowiedni kod smsem lub mailem. Mamy możliwość także stworzenia kilku różnych kart, np. dla osoby sprzątającej, właściciela lub gościa.
  • Klamki do drzwi zewnętrznych z odpowiednimi atestami i klasą antywłamaniową, bardzo dobrze wyposażone w różnorodne zabezpieczenia, których celem jest uniemożliwienie ich rozkręcenia.

Awaryjne otwieranie zamków

Warto jednak nim pomyślimy o antywłamaniowych drzwiach, zamkach i klamkach; dopytać wybraną firmę montującą, co w przypadku niebezpiecznej sytuacji w domu (np. omdlenie). Na szczęście Bartos S.O.S oferuje awaryjne otwieranie wszystkich rodzajów zamków bez uszkodzenia drzwi, także otwieranie samochodów, sejfów itp. Warto być pewnym tej opcji i wiedzieć, jak szybki jest czas reagowania w przypadku na takie zgłoszenie, po to, aby również czuć się bezpiecznie. W takich sytuacjach natychmiastowa reakcja, niejednokrotnie może uratować życie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz