Materiał Partnera

Elektryczna czy spalinowa? Jaka kosiarka lepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie?

Elektryczna czy spalinowa? Jaka kosiarka lepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie?

Nawet jeśli nasz ogród został urządzony tak, by nie trzeba było poświęcać wiele czasu na jego codzienną pielęgnację, to nie uda się nam go utrzymać w dobrym stanie bez regularnego koszenia trawnika. Nawet jeśli działka jest niewielka, trzeba będzie kupić kosiarkę. I tu pojawia się pytanie – jaką kosiarkę wybrać? Na rynku dostępne są kosiarki spalinowe i elektryczne. Która z nich sprawdzi się lepiej w jakim ogrodzie?

Kosiarka elektryczna – lekka i ekologiczna

Kosiarka elektryczna ma wiele zalet – jedną z nich jest z pewnością to, że tego typu kosiarka jest bardzo lekka. Dzięki temu koszenie nie będzie nas kosztować wiele wysiłku. Inne zalety to między innymi:

  • cicha praca – nawet długie koszenie nie będzie męczyło naszego słuchu,
  • cena – kosiarki elektryczne zwykle są znacznie tańsze od kosiarek spalinowych,
  • tania eksploatacja – za prąd zużyty podczas koszenia zapłacimy znacznie mniej niż za paliwo do kosiarki spalinowej,
  • bez niespodzianek – wystarczy, że podłączymy kabel i możemy kosić. W połowie trawnika nie okaże się nagle, że zabrakło paliwa,
  • ekologiczność – taka kosiarka nie wytwarza spalin.

Kosiarki elektryczne są bardzo wygodne, jednak mają też pewne wady – największą jest kabel, który nie tylko ogranicza zasięg kosiarki, ale też utrudnia koszenie – trzeba uważać, żeby na niego nie najechać. Ze względu na te niedogodności kosiarki elektryczne polecane są dla właścicieli niewielkich trawników. Jeśli nasza działka ma poniżej 500 metrów kwadratowych, to kosiarka elektryczna, np. zakupiona w firmie Patron Serwis, będzie dobrym wyborem.

Kosiarka spalinowa – dla większego trawnika

Dla osób z dużym trawnikiem najlepszym wyborem zdecydowanie będzie kosiarka spalinowa. Kosiarki spalinowe są co prawda znacznie cięższe, ale za to nie mają żadnego kabla, który ograniczałby teren ich pracy. Pozostałe zalety to:

  • większa moc – możemy kosić szybciej i więcej, a więc efektywniej,
  • bezpieczeństwo – nie musimy się obawiać, że najdziemy na kabel,
  •  niezależność od źródeł zasilania – możemy kosić wszędzie, nie musi tam być dostępu do zasilania elektrycznego,
  • lepsze efekty podczas koszenia wysokiej trawy.

Kosiarki spalinowe są droższe od elektrycznych, ale dają nam więcej możliwości. Co prawda trzeba mieć na uwadze, że to cięższy sprzęt, więc jego obsługa dla osób o bardzo kiepskiej kondycji może być dość trudna. Wiele osób dbających o ekologię unika też takich kosiarek ze względu na spaliny, które są emitowane podczas koszenia. Jednak w przypadku dużych działek nie ma lepszego rozwiązania. Kosiarki elektryczne i spalinowe w dużym wyborze znajdziemy w ofercie dobrze zaopatrzonych firm zajmujących się dystrybucją sprzętu ogrodniczego.

Opracowanie:
Lublin, al. Witosa 8
tel. 81 534 83 42
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz