Materiał Partnera

Dlaczego prowadząc firmę warto współpracować z kancelarią prawną?

Dlaczego prowadząc firmę warto współpracować z kancelarią prawną?

W dzisiejszym zabieganym świecie biznesu o pomyłkę nietrudno. Wszystko jest w porządku, jeśli potknięcie można naprawić złożeniem korekty lub wyjaśnień w sprawie. Gorzej, gdy w wyniku splotu różnych okoliczności doszło do popełnienia przestępstwa, za które grożą różnego rodzaju sankcje karne, takie jak grzywny oraz ograniczenie lub pozbawienie wolności. Powyższe argumenty przemawiają za podjęciem współpracy z profesjonalną kancelarią prawną. Sprawdźmy zatem, jakie korzyści niesie taka współpraca.

Na czym polega trudność prawa gospodarczego?

Prawo gospodarcze ma regulować wszelkie relacje powstałe między podmiotami w wyniku różnych zdarzeń gospodarczych. Każdy przedsiębiorca musi działać zawsze zgodnie z jego regulacjami. Tworzą je dwie dziedziny: prawo gospodarcze publiczne i prywatne (czyt. prawo handlowe). Jeszcze parę lat temu pomocą prawną w firmie zajmował się utworzony przez przedsiębiorstwo dział prawny. Jednak ze względu na złożoność spraw związanych z codziennym funkcjonowaniem firm, nie do końca było to dobre rozwiązanie. W świecie przedsiębiorców zdarzają się wszak operacje handlowe regulowane przepisami prawa gospodarczego międzynarodowego, cywilnego, administracyjnego, a nawet karnego. Ciągłe śledzenie nowelizacji, rozporządzeń, aktów prawnych i prawomocnych wyroków bywa trudne do zrealizowania ze względu na braki kadrowe oraz małe doświadczenie początkujących pracowników. Z tego względu warto współpracować z zewnętrzną kancelarią.

Współpraca z kancelarią prawną - dlaczego warto?

Tworzenie działu prawnego bezpośrednio w firmie wiąże się z podjęciem dodatkowych, często kłopotliwych działań. Ponadto prowadzenie tego działu generuje wysokie koszty. Idealnym rozwiązaniem jest więc współpraca z zewnętrzną kancelarią prawną, która kompleksowo zajmie się prawną obsługą firmy. Wśród nich wyróżnić można Kancelarię Adwokacką Adwokat Haliny Furman-Marzec, której siedziba znajduje się w Tarnobrzegu położonym na terenie województwa podkarpackiego.

Oczywiście usługi adwokackie z zakresu prawa gospodarczego to nie tylko obsługa spółek. Obejmują one również pomoc w procesie rejestracji, łączenia, przekształcania i rozwiązywania spółek oraz pomoc w codziennym prowadzeniu działalności. W ramach tej pomocy kancelarie prawne zajmują się m.in. sporządzaniem i opiniowaniem różnego rodzaju umów, windykacji należności, czy też sporządzaniem uchwał zarządu i reprezentowaniem firmy przed pracownikami i kontrahentami na wypadek konfliktu.

Opracowanie:
Tarnobrzeg, Sienkiewicza 55
tel. 697 010 787
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz