Dowiedz się więcej...

Prawo to szeroko pojęty system norm prawnych. Jest to zawiła i skomplikowana dziedzina, dlatego zajmują się nią osoby odpowiednio wykwalifikowane - adwokaci czy radcy prawni. Dzięki nim możesz rozwiać wszelkie wątpliwości związane z zagadnieniami prawnymi. Z ich pomocą masz większą szansę na wygranie sprawy sądowej.

Jeśli interesuje Cię dziedzina prawa, znajdujesz się we właściwym miejscu. Serwis poświęcony tej branży powstał z myślą o osobach, które poszukują profesjonalnego wsparcia adwokatów i radców prawnych. Skorzystaj z rankingów najlepszych i najczęściej wybieranych kancelarii adwokackich oraz radców prawnych. Poznaj ciekawostki z branży oraz orientacyjny cennik porad prawnych.

Bogatszy o taką wiedzę możesz wyruszyć na poszukiwania rekomendowanych specjalistów w zakresie prawa. Z naszym serwisem będzie to znacznie łatwiejsze. Zapoznaj się więc z jego zawartością, by branża prawnicza przestała przed Tobą skrywać tajemnice.

Adwokaci

Jeśli potrzebujesz wsparcia prawnego, skorzystaj z pomocy adwokata. Jest to wykwalifikowana osoba świadcząca pomoc prawną. Obejmuje ona m.in. sporządzanie opinii prawnych i opracowywanie projektów aktów prawnych. Ponadto adwokat reprezentuje interesy klienta przed sądami i urzędami.

Biorąc pod uwagę dane Krajowego Rejestru Adwokatów i Aplikantów Adwokackich, liczba ekspertów w tej dziedzinie wynosi niemal 14 000. Chociaż najwięcej adwokatów pracuje w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Poznaniu, profesjonalne kancelarie adwokackie znajdziesz w całej Polsce.

Potrzebujesz naprawdę fachowego wsparcia prawnego? Zdaj się na usługi rekomendowanych adwokatów z najczęściej wybieranych i najlepiej ocenianych kancelarii. Postaw na doświadczenie i wiele wygranych spraw - to gwarancja satysfakcjonującej współpracy również z Tobą. Zapoznaj się więc z zawartością naszego serwisu, by dowiedzieć się więcej o branży prawniczej.

Radcy prawni

Radca prawny to prawnik, który oferuje usługi związane z pomocą prawną podmiotom gospodarczym, jednostkom organizacyjnym oraz osobom fizycznym. Zajmuje się udzielaniem porad prawnych, sporządzaniem opinii, opracowywaniem projektów aktów prawnych. Może także reprezentować klientów przed urzędami i sądami.

Zastanawiasz się, czym różni się radca prawny od adwokata? Chcesz skorzystać z usług ekspertów w tej dziedzinie - radców, którzy cieszą się nieposzlakowaną opinią i potrafią znaleźć sensowne rozwiązanie nawet najbardziej skomplikowanej sprawy? A może interesuje Cię orientacyjny cennik usług specjalistów w branży prawniczej? Ten serwis powstał z myślą o Tobie.

Znajdziesz tutaj niezbędne informacje związane z zawodem radcy prawnego. Poznasz ciekawe artykuły, dzięki którym zgłębisz tajniki jego pracy. Zapoznasz się z rankingiem najbardziej polecanych i często wybieranych radców prawnych, dzięki czemu współpraca okaże się satysfakcjonująca.

Sądy

Gdy musimy rozstrzygnąć problem natury prawnej, kierujemy się do sądu. W demokratycznym państwie sąd to niezawisły organ państwowy, do którego zadań należy stosowanie prawa w celu rozstrzygnięcia sporów pomiędzy podmiotami. Sąd decyduje również o przysługujących uprawnieniach, a także dokonuje czynności, które są określone w ustawach lub umowach międzynarodowych.

Sąd jest niezawisły, dlatego nie podlega innym organom władzy. W naszym kraju zgodnie z art. 175 Konstytucji RP działają następujące sądy: Sąd Najwyższy, sądy powszechne, sądy wojskowe i sądy administracyjne. Dodatkowo sądownictwo powszechne dzieli się na wydziały, m.in. wydział cywilny czy karny.

By dowiedzieć się więcej na temat sądów i zdobyć ogólną wiedzę z zakresu prawa, zapoznaj się z artykułami zamieszczonymi na naszym serwisie. Znajdziesz tu wiele ciekawych informacji, które rozwieją Twoje wszelkie wątpliwości z dziedziny sądownictwa.

Artykuły

radca prawny Piotr Manowski| Na czym polega zastępstwo procesowe?
Zastępstwo procesowe to usługa, którą oferują tacy radcy prawni, jak mecenas Piotr Manowski. Na czym jednak ono polega? Kliknij i poznaj ważne informacje.
Jak ustalana jest wysokość alimentów?
W jaki sposób ustala się wysokość alimentów? Od czego zależy kwota zarządzona przez sąd lub uzgadniana na drodze mediacji? Kliknij i dowiedz się więcej.
Przyjęcie spadku z Kancelarią Adwokacką Bartosza Dziusa
Przyjęcie spadku obywa się wprost lub z dobrodziejstwem inwentarza. Dowiedz się więcej na temat obu wersji z pomocą Kancelarii Adwokackiej Bartosza Dziusa.
Doradca prawny – kiedy może pomóc firmie?
Doradca prawny jest w stanie pomóc przedsiębiorcy w wielu kwestiach, w tym m.in. z przygotowywaniem aktów wewnętrznych czy samą rejestracją działalności.
Przygotowania do rozwodu. O czym warto pamiętać?
Adwokat, specjalista z zakresu prawa rodzinnego, pomoże Ci przygotować się do rozprawy rozwodowej. Zbierz fakty, argumenty i dowody, aby zmienić stan cywilny.
Sprawa rozwodowa - jak sprawnie poradzić sobie z rozstaniem
Rozwód w dzisiejszych czasach to powszechne zjawisko. Zastanawiasz się, jak poradzić sobie z tym doświadczeniem? Ten artykuł z pewnością okaże się pomocny.
Upadłość konsumencka, czyli ostatnia deska ratunku dla dłużników
Narastające problemy z długami potrafią zniszczyć życie. Warto szukać pomocy profesjonalistów, którzy znają się na rzeczy, jak Kancelaria Turek & Wspólnicy.
Rozwód czy separacja – które rozwiązanie będzie lepsze w przypadku Twojego małżeństwa?
Podejmując decyzję o rozwodzie trzeba być pewnym, że związku nie można już uratować. Kiedy lepszym wyjściem okazuje się separacja i jak wygląda formalność?

Rankingi

Znajdź najlepsze kancelarie prawne