Dowiedz się więcej...

Prawo to szeroko pojęty system norm prawnych. Jest to zawiła i skomplikowana dziedzina, dlatego zajmują się nią osoby odpowiednio wykwalifikowane - adwokaci czy radcy prawni. Dzięki nim możesz rozwiać wszelkie wątpliwości związane z zagadnieniami prawnymi. Z ich pomocą masz większą szansę na wygranie sprawy sądowej.

Jeśli interesuje Cię dziedzina prawa, znajdujesz się we właściwym miejscu. Serwis poświęcony tej branży powstał z myślą o osobach, które poszukują profesjonalnego wsparcia adwokatów i radców prawnych. Skorzystaj z rankingów najlepszych i najczęściej wybieranych kancelarii adwokackich oraz radców prawnych. Poznaj ciekawostki z branży oraz orientacyjny cennik porad prawnych.

Bogatszy o taką wiedzę możesz wyruszyć na poszukiwania rekomendowanych specjalistów w zakresie prawa. Z naszym serwisem będzie to znacznie łatwiejsze. Zapoznaj się więc z jego zawartością, by branża prawnicza przestała przed Tobą skrywać tajemnice.

Adwokaci

Jeśli potrzebujesz wsparcia prawnego, skorzystaj z pomocy adwokata. Jest to wykwalifikowana osoba świadcząca pomoc prawną. Obejmuje ona m.in. sporządzanie opinii prawnych i opracowywanie projektów aktów prawnych. Ponadto adwokat reprezentuje interesy klienta przed sądami i urzędami.

Biorąc pod uwagę dane Krajowego Rejestru Adwokatów i Aplikantów Adwokackich, liczba ekspertów w tej dziedzinie wynosi niemal 14 000. Chociaż najwięcej adwokatów pracuje w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Poznaniu, profesjonalne kancelarie adwokackie znajdziesz w całej Polsce.

Potrzebujesz naprawdę fachowego wsparcia prawnego? Zdaj się na usługi rekomendowanych adwokatów z najczęściej wybieranych i najlepiej ocenianych kancelarii. Postaw na doświadczenie i wiele wygranych spraw - to gwarancja satysfakcjonującej współpracy również z Tobą. Zapoznaj się więc z zawartością naszego serwisu, by dowiedzieć się więcej o branży prawniczej.

Radcy prawni

Radca prawny to prawnik, który oferuje usługi związane z pomocą prawną podmiotom gospodarczym, jednostkom organizacyjnym oraz osobom fizycznym. Zajmuje się udzielaniem porad prawnych, sporządzaniem opinii, opracowywaniem projektów aktów prawnych. Może także reprezentować klientów przed urzędami i sądami.

Zastanawiasz się, czym różni się radca prawny od adwokata? Chcesz skorzystać z usług ekspertów w tej dziedzinie - radców, którzy cieszą się nieposzlakowaną opinią i potrafią znaleźć sensowne rozwiązanie nawet najbardziej skomplikowanej sprawy? A może interesuje Cię orientacyjny cennik usług specjalistów w branży prawniczej? Ten serwis powstał z myślą o Tobie.

Znajdziesz tutaj niezbędne informacje związane z zawodem radcy prawnego. Poznasz ciekawe artykuły, dzięki którym zgłębisz tajniki jego pracy. Zapoznasz się z rankingiem najbardziej polecanych i często wybieranych radców prawnych, dzięki czemu współpraca okaże się satysfakcjonująca.

Sądy

Gdy musimy rozstrzygnąć problem natury prawnej, kierujemy się do sądu. W demokratycznym państwie sąd to niezawisły organ państwowy, do którego zadań należy stosowanie prawa w celu rozstrzygnięcia sporów pomiędzy podmiotami. Sąd decyduje również o przysługujących uprawnieniach, a także dokonuje czynności, które są określone w ustawach lub umowach międzynarodowych.

Sąd jest niezawisły, dlatego nie podlega innym organom władzy. W naszym kraju zgodnie z art. 175 Konstytucji RP działają następujące sądy: Sąd Najwyższy, sądy powszechne, sądy wojskowe i sądy administracyjne. Dodatkowo sądownictwo powszechne dzieli się na wydziały, m.in. wydział cywilny czy karny.

By dowiedzieć się więcej na temat sądów i zdobyć ogólną wiedzę z zakresu prawa, zapoznaj się z artykułami zamieszczonymi na naszym serwisie. Znajdziesz tu wiele ciekawych informacji, które rozwieją Twoje wszelkie wątpliwości z dziedziny sądownictwa.

Artykuły

Planujesz rozwód? Oto, co musisz wiedzieć zanim złożysz pozew
Rozwód to sytuacja, w której trudno się odnaleźć. Dlatego potrzebna jest nam pomoc doświadczonego prawnika. On pomoże nam przejść przez sprawę rozwodową.
Korzystanie z usług adwokata – kiedy warto?
W przypadku spraw mających swój finał na sali sądowej warto zadbać o reprezentowanie naszych interesów przez wykwalifikowanego, kompetentnego adwokata.
Kancelaria adwokacka o uznanej renomie
Niezależnie od tego, jakiej dziedziny prawa dotyczy Twój problem, zgłoś się do kancelarii adwokackiej, która znajdzie wyjście niemal z każdej sytuacji.
Krajowy Znak Jakości – sposób na wykreowanie pozytywnego wizerunku firmy
Krajowy Znak Jakości to certyfikat przyznawany firmom spełniającym najwyższe standardy etyki i uczciwości.
Jak walczyć o alimenty? Co robić, kiedy rodzic nie płaci?
Alimenty to pieniądze, które rodzic nie zajmujący się dzieckiem na co dzień ma łożyć na jego utrzymanie. Niestety, często zdarza się, że nie są one płacone.
Profesjonalny radca prawny – Łukasz Gołębiewski
Szukając dobrego radcy prawnego na terenie Warszawy, pod uwagę musimy wziąć nie tylko doświadczenie danej kancelarii, ale także jej specjalizację i referencje.
Dlaczego warto korzystać z pomocy adwokata w zakresie zamówień publicznych
Zamówienia publiczne są procedurą mającą na celu wyłonienie wykonawcy dostaw, robót i usług budowlanych. W ich przypadku warto skorzystać z pomocy adwokata.
Ustalenie stosunku pracy? Przyda się pomoc adwokata
Ustalenie stosunku pracy jest możliwe na drodze sądowej. Przyda się pomoc adwokata, który rozwieje wątpliwości pracownika, a także przygotuje pozew do sądu.

Rankingi

Znajdź najlepsze kancelarie prawne