Dowiedz się więcej...

Prawo to szeroko pojęty system norm prawnych. Jest to zawiła i skomplikowana dziedzina, dlatego zajmują się nią osoby odpowiednio wykwalifikowane - adwokaci czy radcy prawni. Dzięki nim możesz rozwiać wszelkie wątpliwości związane z zagadnieniami prawnymi. Z ich pomocą masz większą szansę na wygranie sprawy sądowej.

Jeśli interesuje Cię dziedzina prawa, znajdujesz się we właściwym miejscu. Serwis poświęcony tej branży powstał z myślą o osobach, które poszukują profesjonalnego wsparcia adwokatów i radców prawnych. Skorzystaj z rankingów najlepszych i najczęściej wybieranych kancelarii adwokackich oraz radców prawnych. Poznaj ciekawostki z branży oraz orientacyjny cennik porad prawnych.

Bogatszy o taką wiedzę możesz wyruszyć na poszukiwania rekomendowanych specjalistów w zakresie prawa. Z naszym serwisem będzie to znacznie łatwiejsze. Zapoznaj się więc z jego zawartością, by branża prawnicza przestała przed Tobą skrywać tajemnice.

Adwokaci

Jeśli potrzebujesz wsparcia prawnego, skorzystaj z pomocy adwokata. Jest to wykwalifikowana osoba świadcząca pomoc prawną. Obejmuje ona m.in. sporządzanie opinii prawnych i opracowywanie projektów aktów prawnych. Ponadto adwokat reprezentuje interesy klienta przed sądami i urzędami.

Biorąc pod uwagę dane Krajowego Rejestru Adwokatów i Aplikantów Adwokackich, liczba ekspertów w tej dziedzinie wynosi niemal 14 000. Chociaż najwięcej adwokatów pracuje w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Poznaniu, profesjonalne kancelarie adwokackie znajdziesz w całej Polsce.

Potrzebujesz naprawdę fachowego wsparcia prawnego? Zdaj się na usługi rekomendowanych adwokatów z najczęściej wybieranych i najlepiej ocenianych kancelarii. Postaw na doświadczenie i wiele wygranych spraw - to gwarancja satysfakcjonującej współpracy również z Tobą. Zapoznaj się więc z zawartością naszego serwisu, by dowiedzieć się więcej o branży prawniczej.

Radcy prawni

Radca prawny to prawnik, który oferuje usługi związane z pomocą prawną podmiotom gospodarczym, jednostkom organizacyjnym oraz osobom fizycznym. Zajmuje się udzielaniem porad prawnych, sporządzaniem opinii, opracowywaniem projektów aktów prawnych. Może także reprezentować klientów przed urzędami i sądami.

Zastanawiasz się, czym różni się radca prawny od adwokata? Chcesz skorzystać z usług ekspertów w tej dziedzinie - radców, którzy cieszą się nieposzlakowaną opinią i potrafią znaleźć sensowne rozwiązanie nawet najbardziej skomplikowanej sprawy? A może interesuje Cię orientacyjny cennik usług specjalistów w branży prawniczej? Ten serwis powstał z myślą o Tobie.

Znajdziesz tutaj niezbędne informacje związane z zawodem radcy prawnego. Poznasz ciekawe artykuły, dzięki którym zgłębisz tajniki jego pracy. Zapoznasz się z rankingiem najbardziej polecanych i często wybieranych radców prawnych, dzięki czemu współpraca okaże się satysfakcjonująca.

Sądy

Gdy musimy rozstrzygnąć problem natury prawnej, kierujemy się do sądu. W demokratycznym państwie sąd to niezawisły organ państwowy, do którego zadań należy stosowanie prawa w celu rozstrzygnięcia sporów pomiędzy podmiotami. Sąd decyduje również o przysługujących uprawnieniach, a także dokonuje czynności, które są określone w ustawach lub umowach międzynarodowych.

Sąd jest niezawisły, dlatego nie podlega innym organom władzy. W naszym kraju zgodnie z art. 175 Konstytucji RP działają następujące sądy: Sąd Najwyższy, sądy powszechne, sądy wojskowe i sądy administracyjne. Dodatkowo sądownictwo powszechne dzieli się na wydziały, m.in. wydział cywilny czy karny.

By dowiedzieć się więcej na temat sądów i zdobyć ogólną wiedzę z zakresu prawa, zapoznaj się z artykułami zamieszczonymi na naszym serwisie. Znajdziesz tu wiele ciekawych informacji, które rozwieją Twoje wszelkie wątpliwości z dziedziny sądownictwa.

Artykuły

Zakres usług renomowanej kancelarii radców prawnych
Kancelaria Radców Prawnych Marka Giedyka jest w stanie zapewnić pełną, profesjonalną obsługę prawną zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorstwom.
Oskarżenie o przestępstwo. Jak bronić się przed sądem?
Znalezienie się na ławie oskarżonych to powód do dużego stresu. Znajdźmy dobrego adwokata i pamiętajmy, że dopóki nie zapadnie wyrok, jesteśmy niewinni.
Pracujesz po godzinach? Sprawdź, do czego masz prawo
Każda praca musi być odpowiednio wynagrodzona. Jeśli zostajemy po godzinach, pracodawca musi nam to zrekompensować. Jak? Oto najważniejsze informacje.
Co oznacza zasiedzenie nieruchomości przez spadkobiercę?
Zasiedzenie, czyli wejście w posiadanie samoistne, dotyczy prawa spadkowego. Jak można wejść w posiadanie nieruchomości w ramach zasiedzenia? Jakie są przesłanki?
Specyfikacja obsługi prawnej podmiotów gospodarczych
Najlepsze kancelarie adwokackie oferują między innymi obsługę prawną podmiotów gospodarczych – pełne doradztwo biznesowo-podatkowe, czy ściąganie długów.
W czym może nam pomóc adwokat?
W wielu sprawach adwokat jest po prostu niezbędny, w innych możemy sami zdecydować, czy skorzystamy z jego usług. Zwykle okazuje się to bardzo przydatne.
Windykacje pozasądowe
Windykacja pozasądowa prowadzona przez wyspecjalizowaną firmę prawniczą, pozwala na wypracowanie korzystnego porozumienia między wierzycielem i dłużnikiem.
Od czego zależy wysokość zasądzonych alimentów
Co bierze sąd pod uwagę, kiedy ustala wysokość alimentów? Jakie czynniki wchodzą w grę? Jakie potrzeby dziecka muszą być spełnione?

Rankingi

Znajdź najlepsze kancelarie prawne