Artykuł sponsorowany

Prawo spadkowe – Anna Krasuska-Terrillon Adwokat

Prawo spadkowe – Anna Krasuska-Terrillon Adwokat

Otrzymanie spadku wiąże się z dopełnieniem wielu formalności przed sądem. Można go przyjąć w całości lub odrzucić. Problem może pojawić się, jeśli nie masz pewności, czy dziedziczysz majątek, czy raczej długi, które później będziesz zmuszony uregulować. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie prawa spadkowego, sprawdź, co ma do zaoferowania Anna Krasuska-Terrillon Adwokat.

Wieloletnia praktyka zawodowa

Firma zapewnia kompleksową pomoc, a także przygotowanie strategii prawnej dla osób fizycznych. Anna Krasuska-Terrillon Adwokat zdobywała praktykę zawodową w kancelariach adwokackich zagranicą, biegle posługuje się językiem francuskim, a także jest otwarta i mobilna. To sprawia, że może pomóc w szerokim zakresie prawa, między innymi cywilnego i rodzinnego.

Adwokat oferuje również pomoc w zakresie prawa spadkowego, które reguluje wszelkie sprawy związane z dziedziczeniem. Jest to jeden z działów prawa cywilnego, określającego zasady przechodzenia praw oraz obowiązków na spadkobierców, po śmierci spadkodawcy.

Pomoc w zakresie prawa spadkowego

Wśród kwestii, w jakich może zaproponować wsparcie Anna Krasuska-Terrillon, znaleźć można między innymi porady prawne. Z uwagi na to, że sprawy spadkowe mają szczególny charakter, kancelaria podchodzi do każdej sprawy indywidualnie. Pomoc obejmuje między innymi sprawy związane z dziedziczeniem testamentowym i ustawowym. Kancelaria gromadzi wszystkie niezbędne informacje, aby ustalić krąg uprawnionych do nabycia spadku, a następnie przeprowadza postępowanie spadkowe. Co więcej, wspiera też swoich klientów w prawach i obowiązkach majątkowych, których podmiotem pozostawał spadkodawca.

Warto wspomnieć również o zachowku, czyli instytucji regulowanej przez Kodeks cywilny, mająca na celu zabezpieczenie interesów majątkowych rodziny spadkodawcy. Jego wysokość ustala się jako część wartości spadku, który przypadłby danej osoby w przypadku dziedziczenia ustawowego. Uprawnieni do tego są zstępni, małżonek oraz rodzice zmarłego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz