Materiał Partnera

Czy warto wybrać się na studia podyplomowe na kierunku medycyna estetyczna?

Czy warto wybrać się na studia podyplomowe na kierunku medycyna estetyczna?

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług z zakresu medycyny estetycznej. Umożliwiają one m.in. skuteczne opóźnienie procesu starzenia się skóry. Z tego względu nie ma co się dziwić, że studia podyplomowe na kierunku medycyna estetyczna cieszą się rosnącą popularnością. Są one oferowane przez wiele uczelni na terenie kraju. Dlaczego warto się na nie zapisać? Sprawdź to!

Do kogo skierowana jest ta oferta?

Studia podyplomowe na kierunku medycyna estetyczna to ciekawa propozycja dla osób, które posiadają dyplom lekarza lub lekarza dentysty i czynne prawo wykonywania zawodu. Jeśli zaliczasz się do grona tych osób i chcesz związać swoją przyszłość zawodową z tematyką medycyny estetycznej, to zdecydowanie powinieneś rozważyć udział w rekrutacji. Umożliwi Ci to zdobycie nowych umiejętności, co być może przełoży się na dodatkowy zarobek.

Czego można nauczyć się na tym kierunku?

Podczas rocznej nauki uczestnicy studiów na kierunku medycyna estetyczna zdobywają umiejętności, które pozwalają na samodzielne wykonywanie różnego rodzaju zabiegów leczniczo-kosmetycznych. Uczą się, jak wykonywać zabiegi m.in.:

  • korekcji zmarszczek przy zastosowaniu wypełniaczy,

  • mezoterapii igłowej w obszarze twarzy i skóry owłosionej głowy,

  • wolumetrii,

  • wypełniania ust,

  • lipolizy iniekcyjnej,

  • liftingu twarzy z wykorzystaniem nici PDO.

Czy jest to dobry wybór?

Na ten rodzaj studiów podyplomowych można zapisać się na wielu uczelniach. Warto jednak wybrać taką, która oferuje wiele godzin zajęć praktycznych w specjalistycznych gabinetach. Dobrym wyborem może być Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach. Studenci tej uczelni pracują na wyłącznie wysokiej jakości preparatach takich jak np. Allergan czy Alfamedical, co dobrze świadczy o tej placówce!

Jeśli chcemy nabyć wiedzę i umiejętności z zakresu zasad przeprowadzania zabiegów medycyny estetycznej, to są to idealne studia! Dzięki nim możemy poznać również zasady etyki zawodowej i przepisy prawa medycznego. Dla osób, które wiążą swoją przyszłość z tym kierunkiem, będzie to dobry wybór!

Opracowanie:
Katowice, Rolna 43
tel. 32 202 50 34
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz