Materiał Partnera

Charakterystyka idealnych mebli kuchennych

Charakterystyka idealnych mebli kuchennych

Meble kuchenne odgrywają podwójną rolę – estetyczną i funkcjonalną. Ładnie wyglądająca kuchnia zawsze jest mile widziana, ale bez użytecznych szafek czy blatów okaże się mało znaczącym ozdobnikiem. To samo w drugą stronę – meble pozbawione stylu, choćby nie wiadomo jak praktyczne, nigdy nie będą przyjemne dla oka, a co gorsza zakłócą wizję aranżacyjną wnętrz. Jakie zatem powinno być to wymarzone umeblowanie?

Walory estetyczne

O wyglądzie mebli kuchennych decydują nasze osobiste gusta i preferencje. Trudno o jeden określony styl, który sprawdzi się zawsze i wszędzie. Część polskich rodzin docenia kuchnie w stylu klasycznym, inne są zwolennikami stylów łączonych czy nowoczesnych. Bardzo ważne, aby umeblowanie współgrało z danym wnętrzem i wydobywało jego najlepsze cechy. Na przykład w mniejszych, słabiej oświetlonych kuchniach dobrze sprawdzają się meble utrzymane w jasnej kolorystyce, które nadają pomieszczeniom większej przestronności i optymizmu. W przypadku kuchni łączonych z salonem możemy nieco bardziej poszaleć, decydując się chociażby na obfite zdobienia. Możliwości jest naprawdę sporo – tak w zakresie wymiarów, kształtów, jak i materiałów wykonania umeblowania. Drewno, kamień naturalny, a może szkło? Czasem trudno się zdecydować. Jeżeli nachodzą nas wątpliwości, zawsze możemy poprosić o pomoc fachowców, tworzących na co dzień kuchnie na wymiar.

Walory praktyczne

Przygotowywanie domowych posiłków powinno kojarzyć się z przyjemnością. Ważne więc, aby wszystkie elementy wyposażenia kuchni były w pełni funkcjonalne, zapewniając ergonomię pracy. Należy zatroszczyć się o możliwie największą ilość pojemnych szaf i szafek, schowków oraz głębokich, niezacinających się szuflad. Dzięki temu wszystkie akcesoria kuchenne i produkty spożywcze pomieszczą się w nich bez trudu. W celu ułatwienia dostępu do poszczególnych sprzętów, warto rozważyć ustanowienie trójkąta roboczego, czyli przestrzeni obejmującej kuchenkę, lodówkę i zlewozmywak. Wszystkie te urządzenia powinny być rozmieszczone we względnie małych odległościach, aby można się było między nimi swobodnie przemieszczać. Rzeczą często pomijaną, acz równie ważną, jest wysokość blatów kuchennych. Z reguły dobrze sprawdzają się blaty o wysokości 90 cm.

Projekt kuchni

Temat kuchni na wymiar przewinął się w naszych rozważaniach kilkukrotnie. Nie jest to przypadek. Nie ulega wątpliwości, że właśnie kuchnie na zamówienie idealnie godzą aspekt praktyczny i estetyczny. Przemyślany projekt kuchni, uwzględniający wymiary pomieszczenia i poszczególne elementy wyposażenia, stanowi murowany przepis na sukces. Specjaliści dobiorą styl umeblowania, modele szafek, wymiary blatów i dopasują je tak, aby całość prezentowała się zgodnie z naszymi preferencjami. Na szczęście rodzimy rynek stwarza szerokie możliwości w zakresie projektowania kuchni na wymiar. Doskonały przykład stanowi Fabryka Mebli Kuchennych TOCE, działająca na terenie województwa mazowieckiego. Eksperci w TOCE wiedzą, jakie meble kuchenne są na czasie i którymi z nich warto się zainteresować. Marzysz o idealnych meblach kuchennych? Zgłoś się do profesjonalistów!

Oceń artykuł (2)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz