Materiał Partnera

Wystrój kuchni – dlaczego warto zdecydować się na meble produkowane na wymiar?

Wystrój kuchni – dlaczego warto zdecydować się na meble produkowane na wymiar?
Projektując kuchnię, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim dwa wyznaczniki. Pierwszym z nich jest oczywiście kwestia oryginalnej i ponadczasowej estetyki, a drugim zaś, funkcje użytkowe. Codzienne przygotowanie posiłków, aby mogło obywać się w sposób komfortowy, wymaga zaprojektowania i stworzenia dobrze zorganizowanej przestrzeni. W tym przypadku doskonale sprawdzają się meble na wymiar. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Meble kuchenne a kwestia wytrzymałości

Aby w jak najlepszy sposób zrozumieć to, czym powinny charakteryzować się meble kuchenne, w pierwszej kolejności należy zdać sobie sprawę ze specyficznych warunków, panujących w kuchni, które znacząco odbiegają od tych, z jakimi można spotkać się w pokojach dziennych. Kuchnia jest pomieszczeniem o okresowo podniesionej wilgotności, a jak powszechnie wiadomo, nadmiar wilgoci może mieć bardzo niszczący wpływ na zdecydowaną większość materiałów budowlanych, w tym głównie na wyroby drewniane. Dlatego właśnie tak istotna staje się kwestia zabezpieczenia mebli kuchennych bez względu na to, czy wykonane są z drewna litego, czy też z płyt wiórowych.

Podstawową metodą ochrony mebli przed wilgocią jest oklejanie ich powierzchni specjalistycznie zaprojektowanymi taśmami. Niemniej jednak lepszym, choć nieco droższym rozwiązaniem, jest zdecydowanie się na zakup mebli kuchennych z powłoką akrylową. Technologia ta stanowi gwarancję tego, iż jeśli chodzi o szafy, szafki, czy szuflady, przez bardzo długi czas będzie można cieszyć się ich nienagannym wyglądem. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą zakup mebli na wymiar?

Meble kuchenne – system czynników powiązanych

Współcześni inwestorzy coraz większy nacisk kładą na prostą formę oraz minimalizm, które poniekąd stanowią wyznaczniki architektury nowoczesnej. Dlatego właśnie bardzo często można spotkać się z sytuacją, w której podstawowe elementy wyposażenia kuchni takie jak zmywarki, kuchenki gazowe, czy lodówki, celowo ukrywane są w zabudowie meblowej. Rozwiązanie takie niesie ze sobą wiele korzyści, szczególnie tych wizualnych, aczkolwiek należy liczyć się z tym, iż mebli idealnie pasujących do konkretnego sprzętu nie znajdzie się w ofercie marketów wielkopowierzchniowych.

Zdecydowanie lepiej zaufać w tej kwestii renomowanym specjalistom, do których zdecydowanie zalicza się firma Meble Giesa. Ogromną zaletą skorzystania z oferty najlepszych stolarzy jest również możliwość powierzenia w ich ręce kompleksowego zaprojektowania kuchni. Przy takim obrocie spraw specjaliści zadbają nie tylko o idealne zwymiarowanie poszczególnych mebli, ale także o ich ergonomiczne rozmieszczenie. Można mieć również pewność, iż w projekcie zostaną ujęte także urządzenia odpowiedzialne za komfort pracy w kuchni takie jak okapy.

Opracowanie:
Popielów, Dworcowa 88
tel. 604 995 183
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz