Materiał Partnera

Jak wybrać meble hotelowe?

Jak wybrać meble hotelowe?

Zadbane i dobrze dobrane meble wysokiej jakości to bardzo ważna część składowa prezencji hotelu. Z tego też względu wielu właścicieli tego rodzaju obiektów zastanawia się, co właściwie kryje się pod tym pojęciem i jak dobrać odpowiednie meble, tak by wnętrza hotelowe przyciągały gości i tworzyły przytulną atmosferę. Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie w poniższym artykule.

Co powinno cechować dobrze dobrane meble hotelowe?

Ze względu na funkcje, jakie pełnią meble hotelowe oraz ich ogólnodostępny charakter, muszą one spełniać kilka warunków, a mianowicie:

  • Być wysokiej jakości – solidne, trwałe i wytrzymałe meble to podstawa, w miejscu intensywnie eksploatowanym
  • Zapewniać wysoki komfort użytkowania – goście muszą czuć się dobrze i komfortowo, ponieważ będą w tym miejscu głównie odpoczywać
  • Posiadać wysokie walory estetyczne – estetyczne i przytulne wnętrze jest swoistą wizytówką hotelu – zwłaszcza, jeśli mowa jest o recepcji. Taka aranżacja przyciągnie gości oraz sprawi, że będą po prostu dobrze się w nim czuli. Warto pamiętać, aby urządzić je w sposób umiarkowany tak, aby nie przytłoczyć przyjezdnych
  • Meble powinny być także funkcjonalne – pokój hotelowy musi spełnić zadanie kilku pomieszczeń w jednym.

Jak dobrać meble hotelowe do poszczególnych pomieszczeń hotelowych?

Przede wszystkim urządzając przestrzeń hotelową, powinniśmy mieć na względzie preferencje oraz potrzeby gości. Warto spojrzeć na ten aspekt chociażby pod względem lokalizacji samego hotelu i przeanalizować sprawę. Jeśli jest on na przykład położony w górskiej okolicy, to warto zadbać o iści ,,górskie’’ akcenty i ciepły wystrój. 

Drugą ważną sprawą jest zachowanie spójności, tak by wszystko ze sobą współgrało. Wnętrza powinny być więc utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej (na zasadzie jednolitości lub kontrastów), a pod względem dodatków, mebli i kolorystyki muszą one także wpisywać się w jeden styl aranżacyjny. Wszystkie elementy powinny tworzyć harmonijną całość, która nada atmosferę swobody i relaksu.

Jeśli chodzi o recepcję, warto zadbać, by to miejsce było jak najbardziej reprezentatywne, i aby znajdujące się w niej meble były idealnie dopasowane rozmiarowo do wielkości sali. Druga sprawa, to wspomniane wcześniej trwałe i wysokich walorów estetycznych materiały, z których powinny być wykonane owe meble. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest więc zamówienie mebli hotelowych na wymiar w firmie PP Projekt Paweł Cieślak, którą cechuje duże doświadczenie, fachowa obsługa oraz użycie wysokiej jakości materiałów.

Będąc przy temacie pokoi hotelowych, to komfortowy wypoczynek gości oraz dbałość o ich potrzeby powinien być sprawą priorytetową, dlatego najważniejszym meblem będzie tu wygodne i odpowiednich rozmiarów łóżko oraz funkcjonalne i estetyczne meble takie jak między innymi szafki, stolik kawowy czy krzesła.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz