Materiał Partnera

Meble na wymiar – w jaki sposób idealnie urządzić swoje wymarzone mieszkanie?

Meble na wymiar – w jaki sposób idealnie urządzić swoje wymarzone mieszkanie?

Pasują jak ulał – to chyba najlepsze podsumowanie w odniesieniu do mebli wykonywanych na konkretny wymiar. Dlaczego takie rodzaj mebli coraz bardziej zyskuje w naszym kraju na popularności?


Urządzając mieszkanie mamy do wyboru dwie opcje jego umeblowania. Możemy skorzystać z gotowych rozwiązań lub samemu skonfigurować ich wielkość czy rodzaj materiału, z których będą wykonane. Jeśli nie widzicie jeszcze tutaj różnicy, wyobraźcie sobie kucharza, który ma do wyboru: ugotować ze składników, które zostały mu z góry narzucone  albo przyrządzić danie dokładnie takie, jak chce i z tego, z czego chce. Jak myślicie, które z nich bardziej przypadnie Wam do gustu?

 

Wracając do tematu. Meble na wymiar posiadają wiele zalet. W niniejszym artykule skupimy się na dwóch najważniejszych.

 

Możliwość umeblowania każdego rodzaju mieszkania

Stare powiedzenie, a właściwie pytanie brzmi: czy nos jest do tabakiery, czy tabakiera do nosa? Jeśli uznamy, że to pierwsze, to znaczy, że należymy do tych ludzi, którzy bez szemrania biorą to, co im się oferuje. Innymi słowy, zadowalamy się tymi meblami, które są w ofercie danego sklepu i staramy się w jakiś sposób dopasować je do wymiarów naszego mieszkania. Czasami udaje się nam to lepiej, a czasami gorzej. Kupujemy półkę, bo jest co prawda całkiem gustowna, ale gdyby była dłuższa, bylibyśmy zadowoleni w stu procentach. Kupujemy regał, a potem tak przesuwamy inne meble, żeby zmieścić wszystko w pokoju. Niestety, nasze lokum jest nieco za małe na wszystko i regał zamiast rozwiązać nasze problemy – prowokuje nowe.

 

Zupełnie inaczej jest w przypadku mebli „szytych na miarę”. Przecież to normalne, że ubrania, buty czy inne przedmioty kupujemy na miarę, więc dlaczego nie robić tego z meblami? O ile w sytuacji, gdy nasze mieszkanie jest naprawdę duże, możemy pozwolić sobie na meble z masowej produkcji, to jeśli dysponujemy mikroskopijnym wnętrzem, praktycznie nie mamy innego wyboru niż meble na wymiar.


Personalizacja, czyli meble takie, jak naprawdę chcesz

Drugi aspekt przemawiający za meblami na miarę to personalizacja, czyli możliwość skonfigurowania bardzo wielu cech produktu (usługa taka jest dostępna między innymi w firmie Ewodd, w której możemy stworzyć np. spersonalizowane półki, regały, blaty i inne elementy wyposażenia wnętrz).

 

W świecie, w którym każdy z nas pragnie wyróżnić się na tle innych, umeblowanie mieszkania w zupełnie nieszablonowo, w sposób który równocześnie będzie wyrazem naszej osobowości, jest czymś zupełnie zrozumiałym. Parafrazując pewne powiedzenie: jesteś tym, w czym mieszkasz...

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz