Materiał Partnera

Aeroklub Ziemi Lubuskiej – nie tylko dla pasjonatów lotnictwa!

Aeroklub Ziemi Lubuskiej – nie tylko dla pasjonatów lotnictwa!

Latanie od zawsze fascynowało przedstawicieli rodzaju ludzkiego. Teraz, gdy prowadzenie statku powietrznego jest na wyciągnięcie ręki – i to dla większości z nas – zainteresowanie lotnictwem jest wyższe niż kiedykolwiek. Jeśli marzy się nam kariera pilota lub zamierzamy odbyć ekscytujący lot zapoznawczy, z pewnością zainteresuje nas katalog szkoleń oferowanych przez Aeroklub Ziemi Lubuskiej.

Od zera do… pilota linii lotniczych!

Marząc o staniu się pilotem z pewnością myśleliśmy o tym, jakie wymagania należy spełnić. Okazuje się jednak, że te początkowe wcale nie są wysokie – wystarczy mieć odpowiedni wiek oraz odebrać podstawową edukację. Nieco trudniejszym do uzyskanie może być pozytywne orzeczenie lekarskie, ale do jego otrzymania również kwalifikuje się większość z nas.

Nie ma zatem problemu, by uczestniczyć w szkoleniu pozwalającym na zdobycie licencji PPL(A), czyli licencji pilota turystycznego. Pozostaje kwestia wyboru odpowiedniego miejsca wyspecjalizowanego w lotnictwie. Godnym polecenia jest Aeroklub Ziemi Lubuskiej, w którym prócz wspomnianego wyżej szkolenia możemy odebrać pełną edukację w zakresie teorii oraz praktyki niezbędnej, by uzyskać dalsze licencje i uprawnienia.

To tutaj możemy rozpocząć swoją przygodę z lotnictwem, rozwinąć się i zdobyć nawet najwyższą licencję – pełną ATPL(A).

Oferta Aeroklubu Ziemi Lubuskiej

Prócz organizowania kompleksowych szkoleń Aeroklub Ziemi Lubuskiej ofertuje także dużo więcej możliwości. Musimy przede wszystkim wiedzieć, że złożony jest z kilku sekcji:

  • sekcji modelarskiej,
  • sekcji balonowej,
  • sekcji paralotniowej,
  • sekcji spadochronowej,
  • sekcji szybowcowej.

Widać zatem, że AZL to miejsce idealne nie tylko dla profesjonalistów, lecz także hobbystów, którzy interesują się lotnictwem w dowolnym stopniu.

Aeroklub oferuje także usługę lotów patrolowych, dzięki którym dokonywane są patrole linii energetycznych, rurociągów i lasów. Za pomocą lotów patrolowych monitorowane są także imprezy oraz organizowane loty poszukiwawcze.

Zawodowcy z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej mogą pomóc również przy gaszeniu pożarów dzięki specjalistycznym samolotom wyposażonym w zbiorniki na ciecze gaśnicze.

W Ofercie AZL znajdziemy dodatkowo opryski lasów i pól, loty aerofotogrametryczne, obsługę techniczną statków powietrznych, doradztwo w kwestii zakupu oraz obsługi samolotów i śmigłowców, pomoc w przygotowywaniu oraz zakładaniu lotnisk i lądowisk, organizację imprez plenerowych oraz holowanie banerów reklamowych.

Opracowanie:
Zielona Góra, Skokowa (d. Przylep) 18
tel. 68 321 30 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz