Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o nauce latania motolotnią?

Co warto wiedzieć o nauce latania motolotnią?

Uprawianie sportu to niezaprzeczalnie wiele korzyści. Od pewnego czasu coraz to większą popularnością cieszą się sporty ekstremalne, wśród których wyróżniamy loty paralotniowe. Co powinniśmy o nich wiedzieć? Czy są one bezpieczne? Jak wygląda lot paralotnią? O tym w naszym artykule. Zachęcamy do przeczytania.

Czym jest paralotniarstwo?

Paralotniarstwo to nic innego jak sport lotniczy. Swoje miejsce w Polsce ma od lat 80 XX wieku, aczkolwiek ciężko stwierdzić, jak dużo osób uprawia ten sport. Trudno jednoznacznie to stwierdzić, gdyż wielu lotników nie posiada oficjalnej licencji, jednakże to nie zmienia faktu, że coraz więcej osób decyduje się na kursy paralotniowe.

Jaka jest różnica między paralotnią a lotnią?

Osoba, która nie ma wiedzy na ten temat, z pewnością stwierdziłaby, że paralotnia, jak i lotnia to to samo, jednak nie jest tak, gdyż paralotnia to szybujący miękkopłat, który może (aczkolwiek nie musi) posiadać napęd mechanicznych, więc paralotnia nie ma twardych elementów, co odróżnia ją od lotni.

Z ofertą nauki latania motolotnią spotkamy się w Aeroklub Ziemi Lubuskiej. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że warto bliżej się przyjrzeć jego ofercie, gdyż oferuje szeroki wybór różnego rodzaju usług.

Sterowanie paralotnią - czy jest ciężkie?

Śmiało możemy powiedzieć, że szkolenia paralotniowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, jednak co ciekawe - mimo to wiele osób boi się samego lotu. Paralotniarstwo to sport ekstremalny bowiem odbywa się on na znacznej wysokości. Dlatego z całą pewnością możemy powiedzieć, że pilot powinien zachować szczególną ostrożność i stale kontrolować sytuację. W tym przypadku nie można pozwolić sobie na zaniedbanie czy zamyślenie, bo każde niedociągnięcie może mieć tragiczne skutki.

Lot na paralotni - jak wygląda?

Na samym początku warto dodać, że wyróżniamy kilka form latania na paralotnia. Jego rodzaj dopasowuje się umiejętności pilota, jak i do warunków pogodowych. Najlepsze warunki pogodowe dla paralotniarzy to między innymi brak wiatru. Warto tutaj dodać, że nie zaleca się startowania, podczas kiedy wiatr wieje w plecy, zwłaszcza w przypadku osób początkujących, gdyż jest to bardzo niebezpieczne.

Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Jak możemy wyżej zauważyć, istnieje kilka rzeczy, o których warto wiedzieć na temat paralotniarstwa. Z pewnością jest to rodzaj sportu, który zasługuje na uwagę, aczkolwiek nie możemy zapominać o tym, że zaliczamy go do sportów ekstremalnych, dlatego też nie jest to sport dla każdego.

Opracowanie:
Zielona Góra, Skokowa (d. Przylep) 18
tel. 68 321 30 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz