Artykuł sponsorowany

Na problemy z uzębieniem – protetyka stomatologiczna!

Na problemy z uzębieniem – protetyka stomatologiczna!

Dziś łatwo można odbudować brakujące zęby i zrekonstruować te bardzo zniszczone. Obecnie protetyka szeroko czerpie z najnowszych osiągnięć technologicznych i materiałowych, dziś wykonuje się najlepsze i nie do odróżnienia od zębów naturalnych licówki, korony oraz implanty. Odbudowanie zębów wpłynie nie tylko na poprawę wyglądu całej twarzy, ale jest ważne dla całego układu żucia, stawów skroniowo-żuchwowych oraz ogólnego samopoczucia i zdrowia człowieka.

Informacje dla Pacjenta

Protetyka to najlepsze rozwiązanie jeśli chcemy zachować zdrowie i ładny wygląd zębów. Warto mieć świadomość tego, że należy dbać o uzupełnianie zarówno pojedynczych braków w uzębieniu, jak i tych większych. Zęby stanowią bardzo zintegrowany zespół i zaniechanie protetyki uszkodzonych lub usuniętych zębów prowadzi np. do przesuwania się, zmian położenia zębów sąsiadujących, utraty kolejnych, chorób przyzębia, zaniku kości.

Gdy brak jednego lub kilku zębów

W takiej sytuacji można wszczepić implant w miejsce brakującego zęba. Drugim sposobem jest wypełnienie luki sztucznym zębem, który będzie doczepiony do zębów sąsiednich. Wiąże się to z koniecznością oszlifowania co najmniej dwóch zębów sąsiadujących i nałożenia na nich koron, do których zostanie przytwierdzony nowy ząb. Jest on zacementowany na stałe i zajmuje tyle samo miejsca, co wcześniejszy ząb naturalny.

Jeśli chcesz skorzystać z wiedzy doświadczonych specjalistów zainteresuj się usługami Gansiniec Adam. Frydel-Gansiniec Ewa. Gabinety Stomatologiczne. Gabinet wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt, wykonuje się tu cały szereg zabiegów stomatologicznych i z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Jeśli nie ma wielu zębów

Tu rozwiązaniem będzie na pewno ruchome uzupełnienie protetyczne. Jeśli w szczęce pozostało kilka zębów własnych – możliwe będzie stworzenie protezy szkieletowej. Protezę taką mocuje się na specjalnych zamkach, koronach teleskopowych lub zatrzaskach. Proteza taka jest estetyczna, stabilna i zapewnia duży komfort. Jeśli chcesz mieć stałe uzupełnienie protetyczne, którego nie trzeba wyjmować, to pomyśl o implantach.

Co w sytuacji, gdy wcale nie ma zębów?

W tej sytuacji  można zastosować ruchomą protezę całkowitą. We wczesnym etapie bezzębia kości szczęk są jeszcze tak ukształtowane, że proteza taka dobrze przylega i jest stabilna.  Z czasem jednak następuje zanik tkanki kostnej, zmniejsza się pole przylegania i stabilność, przez co pojawiają się problemy w jej używaniu. Rozwiązaniem wtedy jest np. nowoczesna metoda protetyczna, która polega na wykonaniu stałego, niezdejmowanego uzupełnienia, opartego na implantach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz