Materiał Partnera

Bagatelizowanie leczenia zębów.

Bagatelizowanie leczenia zębów.

Pomimo nowoczesnych,  często bezbolesnych metod leczenia,  nadal wielu ludzi unika wizyty u dentysty. Pacjenci trafiają na fotel dopiero wtedy,  gdy ból zęba nie pozwala normalnie funkcjonować. Warto przyjść i sprawdzić stan swojego uzębienia,  ponieważ tylko regularne wizyty ograniczają powstawanie i rozwój próchnicy oraz innych chorób jamy ustnej. Bagatelizowanie leczenia zębów,  może skończyć się usunięciem zębów.

Nie bójmy się dentysty.

Boimy się dentysty z powodu bólu. Lęk przed stomatologiem ma różne podłoża: złe doświadczenia związane z bólem podczas leczenia,  odgłosy wiertła i innej aparatury w gabinecie,  leczenie przez niemiłego lekarza lub wstyd powodowany stanem zębów. Stresujące jest już samo przekroczenie progu gabinetu stomatologa. Na samą myśl o bólu na fotelu,  rezygnujemy z wizyty i czekamy,  do momentu,  kiedy ząb da o sobie znać. Zupełnie niepotrzebnie,  bo dzisiejsze metody leczenia,  umożliwiają niemal bezboleśnie leczyć zęby. Zawdzięczamy to środkom znieczulającym,  które stosują stomatolodzy. Postrzegajmy dentystę jak przyjaznego lekarza,  który chce nam pomóc.

Pokonajmy strach!

Można powiedzieć,  że strach przed fotelem dentystycznym,  silniejszy niż stan naszych zębów. W pokonaniu lęku pomoże znalezienie dobrego stomatologa,  który ma odpowiednie podejście do pacjenta. Po przekroczeniu progu gabinetu poinformujmy lekarza o problemie dentofobii i porozmawiajmy o znieczuleniu zęba. Stomatolog Beata Zawadzka- Pietruszka w Zwoleniu z ma odpowiednie podejście do każdego pacjenta i zawsze mówi każdemu,  jaki jest stan zębów oraz jaką metodę zastosuje w leczeniu. Jeśli chcemy mieć piękny uśmiech i zachować naturalne uzębienie,  musimy odwiedzać dentystę. Im częściej będziemy to robili,  tym strach stanie się zdecydowanie mniejszy.

Zabiegi u stomatologa.

Dbajmy o zęby,  bo inne nie wyrosną. Korzystajmy z zabiegów,  które wykonywane są przy użyciu nowoczesnego sprzętu medycznego i środków znieczulających. Rodzaje zabiegów dentystycznych w Gabinecie Prywatnym Stomatolog Beaty Zawadzkiej – Pietruszka w Zwoleniu, to między innymi: leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym; endodoncja – leczenie kanałowe; ekstrakcja; leczenie próchnicy; wypełnianie ubytków; odbudowa zniszczonych zębów; chirurgia stomatologiczna; RTG. zębów; stomatologia dziecięca; wybielanie zębów; leczenie lampą Beyond; lakowanie zębów; usuwanie osadu nazębnego; skaling; piaskowanie; fluorowanie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz