Artykuł sponsorowany

Laserem w problem wysiłkowego nietrzymania moczu. Sprawdź, na czym polega ta metoda

Laserem w problem wysiłkowego nietrzymania moczu. Sprawdź, na czym polega ta metoda

Nawet co ósma kobieta w wieku do 39 lat zmaga się z problemem nietrzymania moczu. Jest to bardzo wstydliwa przypadłość, dlatego tylko nieliczne panie decydują się na podjęcie leczenia. Warto jednak podjąć takie działania, aby wyeliminować tę dolegliwość i przywrócić dawny komfort życia. Obecnie, poza typowymi inwazyjnymi operacjami, coraz częściej leczenie nietrzymania moczu opiera się o zabiegi laserowe.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – główne przyczyny

Istotą wysiłkowego nietrzymania moczu jest gubienie porcji (kropli) moczu podczas kaszlu, kichania, podnoszenia ciężkich przedmiotów, wysiłku fizycznego, itp. Jest to dolegliwość złożona, w przypadku której nie da się wskazać tylko jednej przyczyny. Problem bardzo często pojawia się u kobiet zmagających się z otyłością. To także typowa przypadłość pań w okresie menopauzalnym. Czynnikami sprzyjającymi są również m.in.: ciąże i porody, duża masa urodzeniowa dziecka, obniżenie narządu rodnego, zaparcia, częste infekcje dróg moczowych.

Po diagnozę do ginekologa

Jeżeli kobieta często gubi porcję moczu, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że zmaga się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. W takiej sytuacji warto udać się do gabinetu ginekologicznego specjalizującego się w leczeniu tej przypadłości, takiego jak np. Henryk Kędziora Gabinet ginekologiczny. Po wykonaniu podstawowych badań oraz przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego, specjalista może zaproponować odpowiedni kierunek leczenia. Chociaż często wystarczy tylko leczenie zachowawcze, często trzeba podjąć bardziej zdecydowane kroki.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu – na czym polega?

Obok inwazyjnych metod leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu, coraz częściej wykorzystuje się właściwości technologii laserowej.

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu to zabieg, którego istotą jest fototermiczne obkurczanie ścianek pochwy. Emitowanie promieniowanie stymuluje produkcję włókien kolagenowych śluzówki. Mnożąc się i wzmacniając, możliwe jest wzmacnianie powięzi wewnątrzmacicznej, ścianek pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej.  W efekcie obkurczania tkanek poddanych działaniu lasera, zmniejsza się kąt nachylenia cewki moczowej – pozwala to przywrócić jej normalną funkcjonalność.

Jeżeli problem wysiłkowego nietrzymania moczu nie jest zaawansowany, do pozbycia się problemu wystarczy zwykle jeden zabieg. Jeśli natomiast dolegliwość jest bardzo nasilona, należy wykonać kilka zabiegów – ich liczbę zawsze ustala lekarz wykonujący zabieg.

Dlaczego warto zdecydować się na laserowe leczenie nietrzymania moczu?

Laserowe leczenie nietrzymania moczu to zabieg, na który warto się zdecydować. Przede wszystkim jest nieinwazyjny i niemal bezbolesny – w porównaniu z leczeniem operacyjnym. Trwa zaledwie 30 minut i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Efekty utrzymują się przez wiele lat, a rezultaty pomogą utrzymać regularnie wykonywanie ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy.

Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz