Artykuł sponsorowany

Zastosowania lasera frakcyjnego

Zastosowania lasera frakcyjnego

Laseroterapia to jedna z najpopularniejszych technologii wykorzystywanych w dermatologii. Dzięki niej możliwa jest skuteczna regeneracja skóry. Zabiegi z użyciem lasera są mało inwazyjne, a ich efekty szybko widoczne. Do najnowszych technik z tego zakresu należy laser frakcyjny. Na czym dokładnie polega jego działanie i w jakim celu wykorzystuje się go w kosmetologii?

Jak działa laser frakcyjny?

Laser frakcyjny to jedna z najnowocześniejszych technologii stosowanych w szeroko pojętej dermatologii i estetyce. Innowacyjne działanie tego lasera polega na emitowaniu za pomocą specjalnej głowicy licznych, oddzielnych wiązek energii świetlnej. Obszar skóry poddany takiemu zabiegowi ulega samoregeneracji. Jak do tego dochodzi i co to oznacza w praktyce?

Energia świetlna emitowana w trakcie laseroterapii prowadzi do kontrolowanego uszkodzenia komórek skóry na skutek oddziaływania wysokiej temperatury. - Tłumaczy specjalista z krakowskiej Kliniki Urody Idealle. - W tym momencie rozpoczyna się proces leczniczy polegający na gojeniu się tkanek i powstawaniu nowych włókien kolagenowych, które odpowiadają za elastyczność oraz gładkość skóry. Dzięki tej technologii możliwe jest skuteczne i mało inwazyjne odmładzanie skóry, a to wszystko bez konieczności odbywania długiej i uciążliwej rekonwalescencji, jak to ma miejsce po tradycyjnych zabiegach chirurgicznych.

Wysoka skuteczność zabiegu, szybko widoczne efekty i krótka rekonwalescencja to główne przyczyny, dla których laser frakcyjny zdobywa coraz większą popularność w kosmetyce i znajduje coraz więcej zastosowań.

Laser frakcyjny – zastosowania

Jakie dokładnie efekty daje zastosowanie lasera frakcyjnego? Jego działanie polega na wyraźnym odmłodzeniu, wygładzeniu i poprawieniu napięcia skóry, co daje rezultaty zbliżone do liftingu. W jakim celu stosuje się laser frakcyjny?

  • Redukcja niedoskonałości – laser frakcyjny pomaga pozbyć się zmarszczek, np. w okolicach oczu oraz ust, rozszerzonych porów, zaskórników, rozstępów, przebarwień, plam starczych i innego rodzaju zmian o charakterze pigmentowym.
  • Korekcja blizn – zastosowanie lasera frakcyjnego umożliwia redukcję blizn o różnym pochodzeniu, np. po trądziku, oparzeniach czy operacjach.
  • Wygładzenie skóry – laseroterapia wspomaga redukcję uszkodzeń posłonecznych i bruzd, zwiększa napięcie skóry, która staje się jędrna, sprężysta, wyraźnie mniej wiotka i szorstka.
  • Poprawa kolorytu skóry – skóra po zabiegu laserowym staje się mniej matowa, bez nierówności w odcieniu.

Warto przy tym zaznaczyć, że najlepsze efekty laseroterapii widoczne są po serii zabiegów, kiedy to dochodzi do kompletnej regeneracji skóry.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz