Czy warto skorzystać z domowej depilacji laserem?

Czy warto skorzystać z domowej depilacji laserem?

Zabiegi depilacji laserowej stają się coraz bardziej popularne. Ostatnio możliwe stało się wykonywanie ich także w domu. W sklepach dostępne są urządzenia, dzięki którym zabieg możesz wykonać samodzielnie. Przeczytaj, jakie są zalety i wady domowych depilatorów laserowych. Dowiedz się, czy lepiej wybrać się do profesjonalnego salonu czy kupić urządzenie i wykonać depilację samemu w domu.

Czym charakteryzuje się depilator laserowy do użytku domowego?

Do niedawna depilacja laserowa była możliwa tylko w gabinecie. Teraz na rynku obecne są domowe depilatory laserowe. Tego typu urządzenie pozwala zastąpić depilację profesjonalną. Zabieg można wykonać samemu w domu. Jest ono mniejsze niż urządzenia obecne w salonach kosmetycznych. Moc tego typu depilatora także będzie mniejsza. Technika ta pozwala ograniczyć inne metody golenia lub depilacji. Dodatkowo dobre urządzenie może służyć nam przez lata. Jest to dobra inwestycja.

Depilacja laserowa – w domu czy w salonie?

Dużym plusem depilacji laserowej w salonie kosmetycznym lub w klinice medycyny estetycznej jest to, że mamy tam wykwalifikowanego i doświadczonego specjalistę. Urządzenia w profesjonalnym salonie są o wiele mocniejsze, przez co mają większą powierzchnię działania. Taki zabieg jest trwały i bezpieczny. Cena pojedynczego zabiegu jest jednak wysoka – zabieg ten trzeba powtarzać wielokrotnie – sprawdź, jak wygląda depilacja laserowa okolic bikini.

Depilator laserowy, który używa się w domu to małe urządzenie. Ma słabsze działanie – nie usunie owłosienia na zawsze. Niewątpliwą zaletą jest to, że zabieg można wykonać samemu. Urządzenie można używać wielokrotnie. Jest ono skuteczne – ale zabiegi trzeba systematycznie powtarzać. Domowa depilacja laserowa nie jest złym rozwiązaniem.

Jaki depilator laserowy wybrać?

Na rynku istnieje wiele urządzeń tego typu. Różnią się one ceną i jakością. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na markę. Najlepiej jest wybrać sprawdzoną firmę. Liczba emitowanych impulsów także ma znaczenie. Większa liczba impulsów oznacza dłuższe użytkowanie. Nowsze depilatory mają nowszą technologię. Nowoczesna technologia to lepsze urządzenie.

Oprócz parametrów liczy się także wygoda użytkowania. Laser musi wygodnie leżeć w dłoni i być poręczny. Kształt, wielkość i poręczność urządzenia są bardzo ważne. Warto zainwestować w sprzęt, który posiada funkcje chłodzące – zmniejszy to dyskomfort zabiegu. Zwróć uwagę także, czy depilator posiada osłony i zabezpieczenia, które ochronią twoje oczy przed negatywnym działaniem lasera.  Urządzenie powinno mieć możliwość regulacji mocy działania.

Zanim kupisz, poznaj zdanie innych użytkowników. Może być to bardzo pomocne. Recenzje pomogą ci zadecydować, które urządzenie będzie dla ciebie najlepsze. Warto dobrze przemyśleć zakup – jest to inwestycja na lata.

Ile kosztuje domowy depilator laserowy?

Własny depilator laserowy będzie tańszy niż profesjonalne zabiegi w salonie. Urządzenie jednak nie jest tanie. Ceny wahają się od 1200 do 2500 zł – czasami można spotkać nawet droższe urządzenia.

Przed zakupem musimy wiedzieć, że nie u każdego sprawdzi się taki rodzaj depilacji. Dlatego też warto wykonać próbę – udać się na jeden zabieg do salonu bądź skonsultować zakup ze specjalistą. Skuteczność zależy od karnacji i koloru owłosienia. Najłatwiej jest usunąć ciemne i grube włosy. Tego typu depilacja nie sprawdzi się u osób o ciemnej karnacji.

Jesień i zima to najlepszy czas na depilację laserową. Zabiegi możesz wykonywać co dwa tygodnie. Gładką skórę uzyskasz już po trzech miesiącach. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz