Materiał Partnera

Zasady transportu mebli

Zasady transportu mebli

Transport mebli wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem. Duże zróżnicowanie elementów oraz niestandardowe gabaryty mogą przysporzyć przewoźnikowi wielu problemów. Warto zatem poznać kilka podstawowych zasad, które podpowiadają jak przygotować meble do transportu. W dzisiejszym artykule omówimy zasady bezpiecznego transportu mebli, które pozwolą przewieźć ładunek bez jakiegokolwiek uszczerbku.

Zabezpieczenie mebli

Odpowiednie zabezpieczenie mebli to podstawowa zasada ich bezproblemowego przewozu. Pytanie tylko w jaki sposób to zrobić. Jeżeli mebel składa się z kilku modułów, to najlepszym pomysłem będzie rozłączenie ich i zabezpieczenie każdego z osobna. Dzięki temu łatwiej będzie załadować poszczególne elementy na samochód. Będą one również lepiej chronione w trakcie transportu. Częściowy demontaż mebli na pewno znacznie ułatwi znoszenie i wnoszenie poszczególnych części.

Warto pamiętać o demontażu wszystkich półek z wnętrza szaf, komód i szafek. Najlepiej transportować meble bez ich zawartości. Przede wszystkim ze względu na wagę mebla. Wszelkie przeszklenia i metalowe elementy powinny zostać zdemontowane, zabezpieczone i transportowane osobno. Należy też zabezpieczyć wszystkie drzwiczki oraz szuflady przed wysunięciem. Najlepiej zrobić to za pomocą taśmy.

Elementem, który wymaga szczególnego zabezpieczenia są narożniki mebli. W trakcie transportu będą one szczególnie narażone na uszkodzenie. Po ułożeniu mebli na samochodzie najlepiej ochronić ich boki kartonami lub gąbką, która będzie amortyzować wszelkie uderzenia.

Ochrona wrażliwych elementów

Organizując transport mebli musimy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie ich przed uszkodzeniem. W przypadku szklanych drzwi należy owinąć je folią bąbelkową. To powinno uchronić szybę przed pęknięciem. Przy pomocy tekturowych nakładek należy zabezpieczyć narożniki szaf, szafek i komód. Meble tapicerowane najlepiej będzie owinąć folią typu stretch. W przypadku sof i wersalek optymalnym rozwiązaniem będzie transport w pionie. Warto wtedy zabezpieczyć boki mebli kartonem. Transport w pionie pozwoli lepiej wypełnić przestrzeń ładunkową w samochodzie.

Logistyka transportu

Oczywiście na bezpieczeństwo transportu mebli wpływ ma również doświadczenie i profesjonalizm zatrudnionej firmy transportowej. Wiedza, kompetentni pracownicy oraz niezbędny sprzęt to trzy główne elementy, które będą decydować o powodzeniu całej misji. Fachowcy wiedzą jak zabezpieczyć meble oraz jak odpowiednio poukładać je na samochodzie. Ponadto posiadają auto dostosowane do transportu tego typu elementów. Dużym udogodnieniem może być w tym przypadku samochód z windą, która znacznie ułatwia załadunek.

Szukając sprawdzonego i kompetentnego przewoźnika warto zwrócić się o pomoc do firmy TRANSMIR z miejscowości Książki, która jest prowadzona przez Pawła Walkowiaka. Duże doświadczenie oraz długa lista wykonanych zleceń są najlepszym potwierdzeniem jakości oferowanych usług.

Opracowanie:
Osieczek 265
tel. 727 603 731
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz