Materiał Partnera

Jak przewieźć samochód?

Jak przewieźć samochód?

Niejednokrotnie znajdujemy się w sytuacji, gdy musimy przewieźć nasz pojazd, a nie możemy go prowadzić. Dla większości z nas byłby to nie lada problem, na szczęście jednak z pomocą przychodzą nam firmy transportowe. Zajmują się one profesjonalnym transportem pojazdów i maszyn rolniczych, a to oznacza, że nie musimy bać się o to, w jakim stanie dotrą one na wskazane miejsce.

Transport samochodowy

Firma Privat Trans Carix specjalizuje się w transporcie samochodów, motocykli oraz maszyn rolniczych. Dzięki bogatemu, wieloletniemu doświadczeniu w zakresie logistyki, jest ona w stanie zapewnić swoim klientom najwyższą jakość usług. A to oznacza bezpieczeństwo ładunku. W przewozie ciężkich towarów szczególnie istotne jest zapewnienie odpowiednich warunków, aby pojazd nie został uszkodzony w trasie.

Wiemy już, że musimy wybrać dobrą firmę przewozową, ale dlaczego powinniśmy w ogóle wybierać transport samochodowy? Po pierwsze, to najtańsza z form przewozu ładunków, a dzięki temu jest też najdostępniejszy. Należy też do łatwiejszych metod – między innemu dzięki rozbudowanej i nieustannie rozwijanej sieci dróg. Dzięki temu samochód bez problemu dotrze w każde wskazane miejsce.

W wielu przypadkach transport samochodowy jest też etapem w przewozie ładunku innymi sposobami, ponieważ tylko ta metoda pozwala dostarczyć ładunek na lotnisko czy do portu.

Przewóz pojazdów

Konieczność transportu samochodu czy motocykla pojawia się w dwóch przypadkach. W pierwszym jest to zakup nowego pojazdu, w drugim – uszkodzenie. Zlecenie przewozu firmie prowadzącej usługi transportowe może powodować dużo stresu, nawet jeśli wybraliśmy tę doświadczoną. Aby transport przebiegł bezproblemowo, musimy ze swojej strony pamiętać o przygotowaniu odpowiednich dokumentów. Może to być i zlecenie, które upoważnia do odbioru pojazdu. Musimy poinformować firmę transportową o dokładnych wymiarach oraz wadze samochodu czy motocykla – pozwoli to dopasować odpowiednią lawetę. Pamiętajmy też o sprawdzeniu, czy wybrany przewoźnik ma polisę ubezpieczeniową.

Transport maszyn rolniczych, poza takimi samymi sytuacjami co w przypadku samochodów, jest też potrzebny, gdy ich rozmiary lub charakter uniemożliwiałyby ich przewóz przy pomocy własnego ciągnika.

Pojazd lub maszyna rolnicza muszą być podczas transportu odpowiednio zabezpieczone. Ma to znaczenie dla bezpieczeństwa zarówno ładunku, kierowcy, jak i innych uczestników ruchu. Na lawecie samochód przypina się za pomocą pasów na każdym z kół, pod którymi umieszcza się kliny.

Opracowanie:
Lubecko, Glinicka 7
tel. 607 387 827
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz