Materiał Partnera

Używane zderzaki – jak są przygotowane do sprzedaży?

Używane zderzaki – jak są przygotowane do sprzedaży?

Stłuczka, lub poważniejszy wypadek, to wielokrotnie sytuacje, które wymuszają na właścicielach pojazdów przeprowadzenie remontu auta. Wielokrotnie jego częścią jest całkowita wymiana zderzaka, który nie jest możliwy do naprawy blacharskiej oraz lakierniczej. Warto wtedy rozważać nie tylko zakup nowych komponentów, ale również tych używanych. Wielokrotnie stanem technicznym i wizualnym, nie różnią się one od siebie niczym!

Jakie firmy zajmują się sprzedażą zderzaków używanych?

Najlepsze jakościowo zderzaki używane gwarantują profesjonalne firmy, które zajmują się ich pozyskiwaniem, a następnie regeneracją i przygotowaniem do sprzedaży. Takie przedsiębiorstwa również działają w Polsce, obsługując zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych – firmy recyklingowe, skupy aut powypadkowych, komisy samochodowe, firmy transportowe, czy też warsztaty mechaniki pojazdów. Przykładem prężenie rozwijającego się podmiotu o ogólnopolskim znaczeniu rynkowym, jest hurtowania zderzaków HCU TRANSPORT S.C., która gwarantuje konstrukcje dla różnych modeli aut. To tam można kupić również błotniki, atrapy chłodnic, spoilery, klapy bagażnika, czy też listwy progowe – w wersji detalicznej lub hurtowej!

Skąd pozyskiwane są zderzaki używane?

Zderzaki używane mają bardzo różne pochodzenie. Niekiedy są to skupywane produkty z delikatnymi wadami produkcyjnymi, które łatwo jednak wyeliminować, a w innych przypadkach, są to nieuszkodzone części demontowanych po wypadkach aut. Czasem również zderzaki używane pochodzą z pojazdów testowych. Jeśli chodzi zaś o rynek polski, warto wiedzieć, że nie tylko dostarczane są przez podmioty krajowe, ale trafiają również do profesjonalnych hurtowni od partnerów z Europy Zachodniej, m.in. z Niemiec.

Proces regeneracyjny

Używane zderzaki wielokrotnie dostarczane są do hurtowni w niemalże nienaruszonym stanie technicznych. W przypadku większych defektów, są one wielokrotnie odpowiednio regenerowanie. Delikatne odkształcenia, czy zarysowania, mogą być bowiem skutecznie wyeliminowane. Używane konstrukcje są bowiem malowane na określane kolory, a ich wierzchnia warstwa jest pokrywana wysokiej jakości powłoką zabezpieczającą. To ona pozwala uchronić zderzaki od odprysków kamieni podczas jazdy, czy od zarysowań po uderzeniu w krzaki, czy krawężnik. Warto zatem wiedzieć, że wielokrotnie zderzaki używane, nie różnią się swoim stanem technicznym i wizualnym, od tych fabrycznie nowych!

Profesjonalna sprzedaż

W przypadku sprzedaży detalicznej, zawsze należy skontaktować się z daną hurtownią i określić produkt, który spełni nasze oczekiwania. W następnej kolejności jest on pakowany, również z użyciem różnych akcesoriów zabezpieczających i dostarczany transportem danej firmy. Możliwy jest również oczywiście odbiór osobisty, czy przesyłki kurierskie. Wszystko jednak zależy od tego, z jaką firmą współpracujemy. Nie każdy dystrybutor wyróżnia się taką elastycznością działań, co hurtownia HCU! 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz