Materiał Partnera

Jak przygotować samochód z zewnątrz do sprzedaży?

Jak przygotować samochód z zewnątrz do sprzedaży?

Czasem przychodzą takie sytuacje, że postanawiamy sprzedać swój dotychczasowy samochodów. Przyczyn tej decyzji może być wiele, niekiedy chcemy kupić nowsze auta, a czasem po prostu nie opłaca nam się utrzymywać pojazdu. Niezależnie od przyczyn sprzedaży, samochód musi być odpowiednio przygotowany do sprzedaży. W tym celu warto skorzystać z usług oferowanych przez specjalistów, którzy fachowo przygotują nasze auto do sprzedaży. Jak zatem wygląda cały ten zabieg?

Jak przygotować lakier na samochodzie przed sprzedażą auta?

Jeżeli chcemy zwiększyć szansę na sprzedanie samochodu, musimy zadbać o to, aby oprócz sprawności prezentował się on korzystnie pod względem wizualnym. Oczywiście wpływ na czynności przygotowujące auto do sprzedaży ma stan, w jakim znajduje się pojazd. Im w gorszym stanie będzie, tym trudniej będzie osiągnąć przyciągający wygląd.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest nadwozie. Oczywiście kilkuletni samochód nie będzie się prezentował tak, jak nowe auto. Wraz z upływem lat lakier na samochodzie traci swój blask i połysk, dlatego w pierwszej kolejności warto zadbać o to, aby postarać się przywrócić dawny wygląd. W przypadku kilkuletnich samochodów wystarczająca może się okazać pasta lekkościerna lub mleczko, które pozwolą poprawić wizualne walory auta. Oczywiście przed użyciem tych środków auto musi zostać dokładnie umyte. W tym celu najpierw powinno spłukiwać się kurz i pyły, a następnie należy przejść do intensywniejszego czyszczenia auta z poważniejszych zabrudzeń. Przed polerowaniem powierzchni lakieru musi być ona dokładnie wytarta.

Następnym krokiem jest nabłyszczanie nadwozia. W tym celu pastę lub mleczko naciera się za pomocą miękkiej szmatki. Metoda nabłyszczania lakieru uzależniona jest od rodzaju wykorzystywanego środka. Jeśli używamy mleczka, to powinniśmy od razu je polerować do uzyskania połysku. Natomiast jeśli używamy pastę, to przed jej polerowaniem musimy chwilę odczekać. Podczas tej czynności ważne jest, aby nie pobrudzić mleczkiem czarnych plastikowych i gumowych części. Nabłyszczaniem lakieru zajmują się też specjaliści, między innymi firma Wolf-Moto. Fachowcy w tym celu zazwyczaj używają pasty polerskiej oraz specjalistycznej szlifierki.

Jak zadbać o pozostałe elementy znajdujące się na zewnątrz auta?

Oprócz właściwego przygotowania lakieru przed sprzedażą samochodu należy zadbać również o inne elementy znajdujące się na zewnątrz pojazdu. Dość łatwym zadaniem jest wyczyszczenie elementów nadwozia, takich jak zderzak i inne plastikowe lub gumowe części. Tę czynność ułatwiają spreje na bazie silikonu i rozmaitych olejków natłuszczających tworzywa sztuczne. Wystarczy użycie niewielkiej ilości specyfiku, aby dokładnie wyczyścić zderzak, listwy i uszczelki.

Kolejną ważnym czynnością w przygotowywaniu auta do sprzedaży jest wyczyszczenie kół. Oczywiście mycie felg i ich czyszczenie wygląda identycznie, jak mycie całego auta, tak opony wymagają innego czyszczenia. Aby odpowiednio przygotować opony wystarczy spryskać je specjalistyczna pianką lub natrzeć mleczkiem konserwującym. Te preparaty nabrać oponom głębokiego, czarnego koloru.

Przed sprzedażą samochodu musimy wiedzieć, aby odpowiednio przygotować pojazd pod względem wizualnym. To pozwoli przyciągnąć uwagę większej liczby zainteresowanych.

Opracowanie:
Lublin, Młodej Polski 22 lok. 55
tel. 722 333 317
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz